Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON 28WX210 chassis ICC17. trzykrotna próba i kod 27

aron100 20 Sty 2010 21:21 4306 11
  • #1 20 Sty 2010 21:21
    aron100
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem stary jak świat, dziesiątki razy opisywany na forum. Jak sięgnę pamięcią w stecz, to przy jakichś większych kłopotach z ICC17 przeważnie zawsze na końcu było uszkodzone trafo. Tym razem mam wyjątkowo trudny okaz i bardzo proszę Kolegów o pomoc.
    Jest to nowy panoramiczny TV. Stał kilka lat w sklepie. Teraz został sprzedany, pochodził 2 tygodnie i padł. Po włączeniu próbuje 3 razy zaskoczyć słychać przy tym wchodzenie WN. i sygnalizuje kod "27". Sprawdziłem już prawie wszystko co wiedziałem i co było poruszane na forum na ten temat. Założyłem nowe oryginalne trafo 40330-69. Oczywiście podmieniłem wszystkie ważne kondensatory w odchylaniu H { CL21, CL24, CL22, CL51}, diody {DL21, DL22}, TL34, oraz cewki odchylania. Podmieniłem TL02, TL59, CL14, CL16, DP93, CP93, IP95, dwukrotnie TDA8351 i kondensatory w odchylaniu V. Podmieniłem eeprom na zresetowaną SMD, za drugim razem konwencjonalną czystą 24C16WP.
    Sprawdziłem RP63.
    Napięcia z zasilacza po zablokowaniu napięcia +8V [zwarcie 4 pinu TDA8139 do masy], są dobre. Napięcia VSUPPLY, VRETRACE w czasie próby startu też są dobre, tzn. przekraczają 50% nominalnych wartości. W momencie startu na pinie 1 TDA8351 pojawia się jakaś piła, napięcia stałe na pinie 1 i 2 są ok. 3V. Na pinie 7 IF01 w czasie startu pojawia się sygnał powrotu.
    Po zwarciu do masy kolektora TL71 nic się nie zmienia, nadal 3 krotna próba startu z wysokim napięciem i kod "27". Odłączałem :DL71, DL72, DL73, DL74, zawsze kod "27". Sprawdziłem DL75.
    Odłączałem kondensator C801 na płytce kineskopu, założyłem nową podstawkę, próbowałem włączać ze zdjętą płytką kineskopu, a także z wyjętym wtykiem wysokiego napięcia. Zawsze kod "27"
    Bardzo proszę o jakieś sugestie, czy naprzykład na 100% powinien ruszyć na czystej pamięci, czy w tym przypadku mógłby być winien IV01, jak ewentualnie zablokować układy zabezpieczające.
    Zainwestowałem już w nowe trafo no i jakby nie było to jest nowy TV.
    aron100

0 11
  • #2 20 Sty 2010 22:15
    stacho57
    Poziom 24  

Odpinałeś klawiaturę lokalną?

0
  • #4 21 Sty 2010 08:38
    kamiljan1
    Poziom 24  

Jakie jest napięcie USYS z przetwornicy. Kamil

0
  • #5 21 Sty 2010 22:16
    mirko.
    Poziom 15  

Cewki (mirex) były wymienione. A co z protekcją. Może zacząć od wyłączania?

0
  • #7 21 Sty 2010 23:38
    aron100
    Poziom 10  

Witam.
    Kolego mirex, napięcie +5VON w momencie próby startu mierzy mi się 4V, napięcie +5DST 3,3V tyle zdążył wskazać miernik w tym ułamku sekundy. Tranzystor TL14 jest dobry, dioda DL14, DL12 też. Kondensatory CL14 i CL16 podstawiłem.
    Cewki takie same, dobre podstawiłem.
    Diodę DP80 też teraz podstawiłem, ale napięcia tak jak wspominałem są dobre. Po zwarciu 4 pinu TDA8139 do masy: USYS= 72,6V, UTIMER= 9,6V, +5VUP= 5V, UVIDEO= 105V, +UA= 12,9V. W momencie 3 krotnej próby startu miernik wskazał mi najwięcej USYS= 123V.
    Ponieważ jest to nowy telewizor muszę jeszcze z nim powalczyć. Bardzo proszę o jeszcze jakieś sugestie.
    aron100

0
  • #8 22 Sty 2010 00:10
    radsat
    Moderator

Sam miałem identyczny przypadek, kod 27 - po szczegółowej analizie doszedłem do wniosku że uszkodzone mam, tranzystor w odchylaniu i trafo. Po zamówieniu części w zaufanej firmie xxx ( tranzystor i trafo oryginał) wstawiłem i? to samo, kod 27. Jako że tv został już wcześniej dokładnie zdiagnozowany, postanowiłem zareklamować trafopowielacz - w moim przypadku było to dobre posunięcie. Po wymianie trafa na inny egzemplarz tv działa.

0
  • #9 22 Sty 2010 00:24
    aron100
    Poziom 10  

Witam ponownie .
    Najpierw pisał Kolega mirex, teraz mirko. Skojarzyło mi się z Mirkiem D. co ma domek na Florydzie nieopodal Rysia.

Kolego mirko, TL71 zwierałem na początku i było bez zmian, co wskazywałoby że uszkodzenie jest jednak w odchylaniu H lub V. Chociaż w tym modelu nic nie jest pewne do końca, przecież pamięć też czasem daje kod "27". Poszczególne diody w protekcji też odłączałem i zawsze to samo. W momencie próby startu napięcie na anodzie kineskopu zdąży pokazać 6 KV. Podłączałem żarzenie z zewątrz, jak katody były już rozgrzane a w warsztacie ciemno, to coś tam zdąży na ekranie błysnąć. Raz wydawało mi się że, widziałem poziomy pasek. Dlatego sprawdziłem ramkę, 2 razy nowy układ, napięcia, elki, jednak z pomiarów wynika, że chyba ramka jest dobra.
    Serdecznie proszę o jeszcze jakieś porady, mobilizuje mnie to do dalszego szukania.
    aron

Dodano po 12 [minuty]:

Witam.
    Dzięki Koledze radsat. Też już o tym myślałem. Trafo kupiłem w Cybor-techu, wygląda pięknie. Szkoda, że nie mam drugiego ICC17 na warsztacie.

0
  • #11 22 Sty 2010 16:28
    aron100
    Poziom 10  

Witam.
    Jednak Kolega radsat miał rację, Sprawdziłem nowe trafo testerem i oczywiście ma ewidentne zwarcie. Oryginalna Orega! Że też wcześniej nie przyszło mi do głowy sprawdzić to nowe trafo. Kiedyś miałem w naprawie ICC17 i też naszukałem się tyle samo co teraz. Wtedy sytuacja była odwrotna, na początku sprawdziłem testerem trafo i było dobre. Po kilku dniach medytacji kiedy jednak zamówiłem nowe trafo TV ruszył.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    aron100

0
  • #12 22 Sty 2010 21:59
    mirko.
    Poziom 15  

Mimo, że już po wszystkim, dodam ku potomności, że wstawiałem nowe trafo HG, ale musiałem dowinąć zwój na nap. 5V, gdyż z trafa (HG) było ciut za małe i też prot. działała. Pozdro.

0