Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najtańszy dostęp do Internetu na laptopie

El2009 20 Sty 2010 21:37 5222 23
  • #1 20 Sty 2010 21:37
    El2009
    Poziom 11  

Witam!

Proszę o radę jaki Internet (rodzaj, dostawca) jest w tej chwili najtańszy
    do korzystania na laptopie.
    Chodzi mi przede wszystkim o w miarę wygodne przeglądanie stron WWW
    pod Windows XP lub Vista.
    Zakładam korzystanie średnio intensywne, głównie na terenie Warszawy.

Pozdrawiam

0 23
  • #2 20 Sty 2010 21:43
    basstec
    Poziom 34  

Zdaje sie, ze play online ma najwieksze limity przy najnizszych cenach. Wada to zasieg poza miastem a znaczy brak zasiegu.

0
  • #3 20 Sty 2010 22:14
    El2009
    Poziom 11  

basstec napisał:
    Zdaje sie, ze play online ma najwieksze limity przy najnizszych cenach. Wada to zasieg poza miastem a znaczy brak zasiegu.

Dzięki za odpowiedź.

Brak zasięgu specjalnie mnie tu nie martwi, bo zamierzam korzystać głównie
    w Warszawie.

Czy można określić na ile czasu surfowania dziennie starczą 2 GB na miesiąc?
    Zakładając, że nie wchodzi w to żadne ściąganie plików, tylko samo surfowanie.

29 zł miesięcznie w przypadku abonamentu lub 30 zł na 28 dni w przypadku karty
    za 2 GB wydaje mi się drogo. A jeszcze trzeba kupić modem.

Pozdrawiam

0
  • #4 20 Sty 2010 22:24
    basstec
    Poziom 34  

Sluchaj. Moja siostra korzysta na stancji, kupilem jej modem a internet ma w abonamencie bo jak sie bierze bez modemu to limit jest 2 razy wiekszy. Modem na alledrogo kosztuje teraz nawet 120zl nowy wiec mozesz kupic modem, za 19zl starter play online na karte z limitem 1gb i zobaczyc na ile Ci to wystarczy. 2GB to niby dosc duzo ale z drugiej strony otworzenie stronki typu wp z jakims tam banerem to ok 0,5 do 1mb.

0
  • #5 20 Sty 2010 22:50
    El2009
    Poziom 11  

A propos modemu.
    Mój laptop jest wyposażony nie tylko w USB, ale także w slot Express Card/PCI Card.
    Ponadto mam telefon komórkowy działający w technologii 3G - HSDPA 850/2100,
    który może łączyć się z laptopem przez kabel USB, Wi-Fi lub Bluetooth.
    Jakie rozwiązanie byłoby w tym przypadku najkorzystniejsze?

Pozdrawiam

0
  • #6 21 Sty 2010 10:28
    basstec
    Poziom 34  

Jezeli masz telefon nie uzywany to mozesz do wykorzystac na testy bez problemu przez BT czy USB. Modem do lapka mozesz kupic na USB albo express card z tym, ze na xpress sa duzo drozsze.

0
  • #7 21 Sty 2010 10:44
    El2009
    Poziom 11  

basstec napisał:
    Jezeli masz telefon nie uzywany to mozesz do wykorzystac na testy bez problemu przez BT czy USB. Modem do lapka mozesz kupic na USB albo express card z tym, ze na xpress sa duzo drozsze.

A dlaczego telefon musi być nie używany? Mam taki, którego używam do rozmów,
    SMSów, a także w mocno ograniczonym zakresie do łączenia się z Internetem
    przez GPRS.
    Jak zrobić żeby po kupieniu na przykład startera z Play Online i łączeniu się
    przez tę komórkę zużywał MB z tego 1 GB w starterze, a nie naliczał jako połączenie
    przez GPRS?

Pozdrawiam

0
  • #8 21 Sty 2010 11:05
    basstec
    Poziom 34  

No stary pomysl, uzywasz jakiegos numeru tak? Masz go wlozone w swoj telefon, jak wlozysz playa to swoja karte wyciagniesz czyli nie bedziesz z niej mogl korzystac podczas uzywania internetu. Ten limit 1gb jest wlasnie na gprs wiec jak go nie bedziesz uzywal to nie uzyjesz internetu.

0
  • #9 21 Sty 2010 17:15
    El2009
    Poziom 11  

basstec napisał:
    No stary pomysl, uzywasz jakiegos numeru tak? Masz go wlozone w swoj telefon, jak wlozysz playa to swoja karte wyciagniesz czyli nie bedziesz z niej mogl korzystac podczas uzywania internetu. Ten limit 1gb jest wlasnie na gprs wiec jak go nie bedziesz uzywal to nie uzyjesz internetu.

Zakup dodatkowego telefonu z takimi możliwościami to duży wydatek.
    Pozostałoby przekładanie karty, ale to byłoby uciążliwe. Nie wiem nawet
    czy w czasie gdy w telefonie byłaby karta Play Online do Internetu,
    ktoś mógłby zostawić wiadomość do odsłuchania potem na telefonie
    z "normalną" kartą.

Pozdrawiam

0
  • #10 21 Sty 2010 17:36
    basstec
    Poziom 34  

No to Ci wlasnie probowalem wyjasnic, co z tego, ze masz tel jak go uzywasz z inna karta. Kup modem za 120zl usb i nie bedziesz mial problemu.

0
  • #11 23 Sty 2010 20:52
    szczygiw
    Poziom 10  

W Play jest od jakiegoś czasu możliwość wykupienia pakietu Play Online w Telefonie. Ceny zaczynają się od 15pln za 500MB limitu lub 45pln za 2GB. Wykupując taką usługę, korzystasz ze swojej karty SIM (swój numer telefoniczny) i łączysz się z komputerem poprze BT lub USB. Tworzysz połączenie sieciowe w komputerze wykorzystując swój telefon(modem) i od tej pory komputer łączy się z internetem kiedy Ty uruchamiasz jakiś program wykorzystujący połączenie z Internetem. Osobiście korzystam z takiego rozwiązania jako mobilengo Internetu i jestem zadowolony. W pierwszym miesiącu możnabyło testować taką usługę za darmo (500MB limitu). Nie wiem czy nadal jest taka możliwość, ale usługę polecam :)

0
  • #12 23 Sty 2010 22:10
    El2009
    Poziom 11  

szczygiw napisał:
    W Play jest od jakiegoś czasu możliwość wykupienia pakietu Play Online w Telefonie. Ceny zaczynają się od 15pln za 500MB limitu lub 45pln za 2GB. Wykupując taką usługę, korzystasz ze swojej karty SIM (swój numer telefoniczny) i łączysz się z komputerem poprze BT lub USB. Tworzysz połączenie sieciowe w komputerze wykorzystując swój telefon(modem) i od tej pory komputer łączy się z internetem kiedy Ty uruchamiasz jakiś program wykorzystujący połączenie z Internetem. Osobiście korzystam z takiego rozwiązania jako mobilengo Internetu i jestem zadowolony. W pierwszym miesiącu możnabyło testować taką usługę za darmo (500MB limitu). Nie wiem czy nadal jest taka możliwość, ale usługę polecam :)

Bardzo Ci dziękuję. Niestety, żeby z tego skorzystać trzeba mieć abonament w Play.
    Muszę sprawdzić dokładnie, może i tak to się opłaci.

Pozdrawiam

0
  • #13 24 Sty 2010 09:25
    szczygiw
    Poziom 10  

Nie doczytałem i byłem pewien że taki abonament posiadasz, ale nie wiem czy podobna opcja nie działa w Play pre-paid. Jeśli masz numer w innej sieci to możliwe że u Nich również jest podobna oferta (teraz każda sieć walczy o klienta, więc nie jest to wykluczone) :)

0
  • #14 24 Sty 2010 09:33
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

ja w play za 45zeta ma limit 10gb,abonament mam na brata który ma telefon w sieci play i dlatego mam taniej

0
  • #15 24 Sty 2010 10:11
    El2009
    Poziom 11  

Bardzo dziękuję.

Będę przeglądać aktualne oferty.

Gdyby jednak ktoś korzystał z którejś i mógł polecić,
    to mam komórkę Nokia E51, SIM niezablokowany
    (komórka kupiona niezależnie od operatora),
    abonament w Orange.

Pozdrawiam

0
  • #16 31 Sty 2010 22:32
    El2009
    Poziom 11  

basstec napisał:
    > Modem na alledrogo kosztuje teraz nawet 120zl nowy wiec mozesz kupic modem

Nie mogę oferty w takiej cenie znaleźć.
    Czy mógłbyś podać źródło tej informacji?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #17 31 Sty 2010 22:38
    basstec
    Poziom 34  

Tu masz dokladnie kategorie.

Komputery -› Notebooki -› Akcesoria i części -› GSM -› Modemy GSM

Segreguj wg ilosci sprzedanych i zobaczysz.

0
  • #18 31 Sty 2010 23:02
    El2009
    Poziom 11  

basstec napisał:
    Tu masz dokladnie kategorie.
    Komputery -› Notebooki -› Akcesoria i części -› GSM -› Modemy GSM
    Segreguj wg ilosci sprzedanych i zobaczysz.

Znalazłam. Co prawda nie wiem jak posegregować wg ilości sprzedanych,
    ale posegregowałam wg ofert.

Bardzo dziękuję.
    Pozdrowienia.

0
  • #19 31 Sty 2010 23:29
    kacper46
    Poziom 1  

witam mam pytanie związane z modułem Wireless jest wbudowany w laptopie jest nie raz tak ze działa mi przez niego internet innym razem mam zablokowany wiem ze on ściaga najbliższe sieci co moge zrobić żeby mi nie blokowali dziekuje za pomoc

Dodano po 13 [minuty]:

witam czytalem wasze posty w sprawie modemów do laptopa musze stwierdzic ze te usługi króre oferuja nasze sieci są ubogie i wręcz smieszne a na dodatek drogie ,moja wypowiedx bierze sie z tad ze mieszkam obecnie we Włoszech i mam porównanie co do cen szybkości ,i ilości proponowanej przez sieci nie stety nasze niech sie wypchaja ze swoja oferta

Popraw błędy.
    marek216

0
  • #20 31 Sty 2010 23:53
    arkwal
    Poziom 1  

poleciłbym Ci blueconnecta ,ale niestety mam przykre doświadczenia ,miałem 2 abonamenty i zawiedli na całej lini

www.evona.pl

0
  • #21 01 Lut 2010 08:24
    Psaraki
    Poziom 9  

Ze względu na to iż sieć play ma jeszcze kłopoty z zasięgiem, sądzę że modem do takich połączeń też musi być na tyle dobry, aby umożliwiał połączenie tam gdzie sygnał jest słaby.
    Ja również zamierzam kupić modem do mobilnego internetu i szukam informacji o modemach. Kiedyś korzystałem z blueconnecta -Huawei E220, na edge zasięg na 4 kreski a przesył danych taki jak na gprs i ciągle się zawieszał. W BOKu ERY nigdy nie potrafili mi pomóc. W końcu odkleiło się gniazdo usb w tym modemie, reklamacji nie uwzględnili, "uszkodzenie mechaniczne". Do końca umowy radziłem sobie podłączając stary telefon jako modem.
    Nauczyłem się korzystać z internetu nawet kiedy jest tak wolny i wiem ma pewno że NIGDY NIE PODPISZĘ ŻADNEJ UMOWY Z OPERATOREM. Internet owszem, ale tylko Prepaid i ZAWSZE istnieje możliwość zmiany operatora.

I jeszcze ciekawostka,- przylutowanie gniazda usb w Huawei E220 w serwisie era miało kosztować ok. 400 PLN a w prywatnym zakładzie w Łodzi wycenili na 350 PLN.

0
  • #22 02 Lut 2010 09:47
    El2009
    Poziom 11  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Widuję często (w Warszawie) ludzi korzystających z modemu wpiętego
    w laptopa i przeglądających strony. Nie wygląda na to, żeby czekali
    nie wiadomo jak długo na otwarcie kolejnych stron.
    Jakiego rozwiązania mogą używać?

Pozdrawiam

0
  • #23 02 Lut 2010 10:13
    marek216

Poziom 43  

El2009 napisał:

Widuję często (w Warszawie) ludzi korzystających z modemu wpiętego
    w laptopa i przeglądających strony.
    Jakiego rozwiązania mogą używać?

Pozdrawiam

Internetu mobilnego: play, orange, era, plus

0
  • #24 02 Lut 2010 10:17
    basstec
    Poziom 34  

Taki internet do stronek chodzi w miare dobrze, moja siostra uzywa na stancji bo nie ma tam innego neta i jakos sobie radzi. Limit 10gb wystarcza jej na miesiac spokojnie.

0