Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki subwoofer do 500 zł??

SynDmx 20 Jan 2010 23:12 4022 23
    SynDmx
    Level 25  
    Posiadam wzmacniacz Carpower Power 2/250 + kond Dietz 1F + Mac Audio st112
    Chcę zmienić tego Maca na coś lepszego, około 350w Rms i o lepszej jakości dźwięku.
    Czy ta skrzynka- Hertz ES300 poradzi sobie w sedanie? (Chrysler Stratus, w półce są 2 otowry o średnicy 16 cm)
    Czy może jakies inne propozycje?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    kamilk1194
    Level 12  
    Może stuknij sobie jakiś fajny JL Audio??
    SynDmx
    Level 25  
    Dobre są? A lepiej w obudowie zamknietej czy bass reflex?
    kamilk1194
    Level 12  
    Ja miałem na myśli ten model JL AUDIO 10W0V2 ktory tez sprawdza się w zamkniętej obudowie. Nawet na allegro jest wystawiony w obudowie za ok 500 :)
    SynDmx
    Level 25  
    Aha, tylko głośnik ma 10 cali tylko :(
  • Helpful post
    konradtl
    Level 10  
    Polecam firme JBL. Nawet uzywany da lepszy efekt niz bylejaka bazarowa
    SynDmx
    Level 25  
    No właśnie ten mac jest za wolny i jakość tragiczna, a słucham house'u na 134 bps
  • Helpful post
    sokolr
    Level 15  
    Powerbass s12 i nie przesadzajcie z tym JBL już tak bo jest wiele sprzętów o wiele lepszych od tej "bazarówki" za mniejsze pieniądze.
  • Helpful post
    Zoomas
    Level 12  
    jak takiej szybkiej muzyczki słuchasz to ja bym wziął tego JBL 25cm w zamknietej skrzyni, bas jest bardzo szybki i swoją drogą moim zdaniem JL Audio to jeden z najlepszych producentów, jeśli nie najlepszy, jak będę coś kupował niedługo to właśnie JL, albo jeszcze ew Soundstream

pamiętaj tylko o jakimś konkretnym wzmacniaczu, a nie coś co ma w szczycie w mostku podobno 200W... najlepiej monoblok jak zależy Ci na jakości i dobrym wysterowaniu
  • Helpful post
    łuki88
    Level 24  
    JBL to jest bazar i nie nadaje się do szybkiej muzyki jedynie do wolnych bitów i robienia łomotu. JL jest ok ale jak chcesz wykorzystać tego carpowera to musi to byc np. 12W3V2 a to juz troche kosztuje.
    Ja polecałbym PB M12 w zamkniętej.
    SynDmx
    Level 25  
    No własnie chce od razu ze skrzynią bo niestety nie mam czasu że by się bawić w robienie własnej. JL jest OK ale moc to tylko 150 watt rms, a na mocniejszego mnie nie stać. Czyli JBL odradzacie? A Jak jest z pioneerami?

Dodano po 3 [minuty]:

Powerbass S-12 jest na allegro w skrzyni zamkniętej za 450 zł. Jeśli kupię tego m-12 to jaka buda musi być?
  • Helpful post
    Zoomas
    Level 12  
    Pioneer, JBL, niższe seie Hertz, Sony i wiele innych wynalazków podobnych, które zwykle można znaleźć np w marketach niestety nie sprawdzają się.. Te marki inwestują wiele w marketing i reklamę i to pochłania dużą część końcowych kosztów zakupu. Lepiej poszukać czegoś powiedzmy 'niszowego' co o rację bytu walczy po prostu jakością wykonania. Wyjątkiem jest tu Blaupunkt w zakresie wzmacniaczy, są na prawde godne polecenia, wśród niższej półki cenowej (do 500zł około).

Moim zdaniem do tego wzmacniacza co masz będzie ok te 150W od JL - jeśli słyszałeś gdzieś, że ta firma podaje prawdziwe parametry to ktoś miał rację, o ile nawet nie są one zaniżone. Pracowałem trochę w caraudio i nikt nigdy nie przyszedł narzekać na JL Audio, mimo, że głośniki do tanich nie należą. Aktualnie widziałem na allegro 12W1 za 450zł - będzie prawdopodobnie troszkę 'wolniejszy' od wersji 10" ale on potrafi zrobiś na prawdę potężne 'buuum' kiedy tego potrzeba, dobrze że wzmacniacz będzie miał zapas mocy. Nie przejmuj się, że używka, te głośniki są nie do zajechania, chyba że ktoś na prawdę z premedytacją chciałby je załatwić i upalił cewkę. To tyle odnośnie tego co mam sprawdzone.

Drugą kwestią są głośniki Soundstream, które niedawno pojawiły się w Polskiej dystrybucji - zamontowałem sobie z przodu system i jestem na prawdę BARDZO zadowolony - zestaw gra niemalże tak dobrze (właściwie to nie doszukałem się zdecydowanych różnic, ale znajomy, który jest 'guru' coś tam się dosłuchał) jak głośniki uPrecision 5.16 (kpl. midbas kosztuje ok 800zł). Poza tym ostatnio w tej mojej zaznajomionej firmie budowany był democar właśnie dla soundstream - efekt był o wiele więcej niż zadowalający i bardzo wszystkich pozytywnie zaskoczył, bo sprzęt jest w na prawdę przystępnych cenach.

Jeszcze chciałem wspomnieć o kondensatorze, który masz - dobry wybór :) Chociaż przy takiej mocy raczej niepotrzebny teoretycznie. (a tak szczerze to pewnie u mnie też nie byłby wymagany, a też będzie :))

PS tyle się napisałem i jeszcze o czymś zapomniałem.. Odnośnie tego głośnika S-12, zawieszenie wygląda całkiem konkretnie, jednak nie do końca wierzę w 300W z głośnika, który kosztuje nowy 350zł.. Z kolei 150W za 650zł mnie bardziej przekonuje :) Chociaż może jeszcze niech się któryś z kolegów co testowali Powerbassa wypowie i mnie uświadomi, że może jednak nie mam racji :)

PPS jeszcze na allegro zerknąłem - masz za 499zł 12W3V2 - warto :) Tylko głowy nie dam czy sobie wzmacniacz dobrze z nim poradzi, ale raczej powinien, troszkę mu się przyjrzałem i parametry ma spoko, ale to tak czysto teoretycznie, bo w ręku go nie miałem nigdy. Efektem za słabego wzmacniacza będzie słaba kontrola nad basem i przeciąganie bitu. Tylko z tym nie przesadzajmy - daję jakieś 10%, że może coś być nie tak jak byś kupił ten głośnik.
    SynDmx
    Level 25  
    Nieźle się rozpisałes ale bardzo mi pomogłeś :)
    bardzo mnie kusi właśnie ten PowerBass m-12, Znalazłem Sounstreama, PXW-10/2 350W 2x2 Ohm
    Ale ma 10 cali, co prawda sie nie znam ale czy nie lepiej 12 cali? 12 przekracza niestety 500 zł
    crazy_88
    Level 42  
    12 cali nizsze zejście , 10 cali lepsza dynamika są niektóre 10 które dosyc nisko schodzą np it mds10
    SynDmx
    Level 25  
    A jesli chodzi o "wibre w płucach" to lepiej 12?

Dodano po 1 [minuty]:

Te S M XL w PB onaczają tylko wielkość głośnika? Bo M-12 i Xl-12D sa w tej samej cenie
    crazy_88
    Level 42  
    to są modele inne.

s- niska
    m- srednia
    xl - jedna z wyższych
    SynDmx
    Level 25  
    Czyli xl najlepiej zagra
  • Helpful post
    GSX-R
    Level 18  
    XL swietnie gra i dobrze wygląda. Niema co sie wachac tylko brac XL.Nie slyszalem zeby ktos nażekal na ta serie głosnikow.
    crazy_88
    Level 42  
    są to bardzo dobre serie głośników więc polecam
    łuki88
    Level 24  
    XLa są chyba tylko wersje 2x4Ohm więc pod Twojego wzmaka nie podejdą bo nie jest stabilny w mostku przy 2omach, a jeśli by go spiął w 8ohm to mocowo nie wykorzystasz w pełni tego głośnika (szkoda kasy).
    Myślę że z s12 w zamkniętej też byś był zadowolony.
  • Helpful post
    crazy_88
    Level 42  
    m12 jak już.
    SynDmx
    Level 25  
    To kupię m-12, a powerbass ma tez dobre x-drożne głośniki?
    crazy_88
    Level 42  
    tak są dobre a nie lepiej kupić odseparowany np z serii s?
    SynDmx
    Level 25  
    No zastanawiam się nad tym, ale najpierw sub, później głośniki odseparowane. Dzieki wszystkim za pomoc