Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec z zamkniętą komorą spalania - mało powietrza

20 Sty 2010 23:21 12891 8
 • Poziom 10  
  Mam problem z piecem z zamkniętą komorą spalania.
  Piec jest zamontowany w mieszkaniu w bloku. Ma moc 24kW. Odprowadzenie spalin i dopływ powietrza odbywa się przez komin powietrzno spalinowy. Dokładniej komin ma przekrój kwadratowy 14x14 i w nim jest zainstalowana rura spalinowa. Pozostała część służy do zasysania powietrza. Długość przewodów kominowych to 8,5 metra.
  Po uruchomieniu pieca widać i słychać jak "oddycha". To znaczy obudowa pieca zaczyna pulsować. Następuję niepełne spalanie o czym świadczy osadzanie się sadzy w komorze spalania. Poza tym piec pracuje prawidłowo. Elektronika nie wykrywa usterek. Przykręcając zawór gazowy piec się uspokaja. Było by to rozwiązaniem ale niestety jego moc spada na tyle, że nie potrafi już ogrzać CWU przy pełnym przepływie. Moim zdaniem przydałby się w komorze spalania wentylator zasysający powietrze a nie tylko wyrzucający spaliny. Jakie mam wyjścia z tej sytuacji poza doprowadzeniem powietrza przez ścianie. Jak zrobić aby do komina wpadało więcej powietrza?

 • Moderator na urlopie...
  Prawdopodobnie jest wiele błędów w podłączeniu tego układu.
  Co to za kocioł, jakie rury spalinowe ?
  Na jaki gaz wyprodukowany i ustawiony?
 • Poziom 10  
  Piec to WOLF CGG-1k-24, gaz ziemny, rury spalinowe wykonane ze stali kwasoodpornej typ SPS o przekroju fi 60

 • Moderator na urlopie...
  Przyczyną jest złe dobranie długości komina i średnicy. Poczytaj w instrukcji o prawidłowym doborze długości komina w zależności od jego średnicy.
  Nie znam tego kotła, ale w tych, które obsługuję, są to wartości dużo inne niż te, które podajesz, więc przypuszczam, że jest to właśnie źle dobrane.
 • Poziom 10  
  Zgodnie z instrukcją dostępną na stronie http://www.wolf-polska.pl/file/instr_montazu_cgg-1_k_24_28_pl_light.pdf wszystko wygląda dobrze. Jest to coś na wzór przewodu powietrzno spalinowego typ C42x. Z tym, że rura odprowadzająca spaliny to nie wydzielony szyb. Piec powinien posiadać kryzę spalin o wielkości 38 mm ale to muszę sprawdzić. Długość systemu koncentrycznego 60/100 przy piecu to ok 1,5m licząc kolanko jako 1m. O długości komina w tym wypadku nie ma już mowy w instrukcji.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Sam sobie odpowiedziałeś, masz długość komina 8.5 m i rurę spalinową fi 60 mm , jest to zbyt mały przekrój ,dla takiej długości komina ,przy systemie 60/100 zwykle producenci ograniczają dopuszczalną długość elementów komina do 2-4 m . Powyżej tej długości należy przejść na rozmiar 80/125 .

 • Moderator na urlopie...
  cruel napisał:
  Zgodnie z instrukcją... Długość systemu koncentrycznego 60/100 przy piecu to ok 1,5m licząc kolanko jako 1m. O długości komina w tym wypadku nie ma już mowy w instrukcji.


  To jest właśnie długość komina
 • Poziom 16  
  Wykorzystanie pozostałej części komina jest wielkim błędem ponieważ wszystko co jest w kominie będzie w kotle. Czyli dużo pracy dla serwisanta i dużo kasy do zapłaty przez użytkownika.

  Pozdrawiam
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Sprawdziłem twoją instrukcję faktycznie nie ma w niej mowy o długości maksymalnej komina. Jest tylko dobór kryzy dla długości max. 5m. Może z Twoim 8m. kominem wentylator da sobie radę bez kryzy? W instrukcji masz dopuszczenie stosowania zasysania powietrza z pomieszczenia pod warunkiem dostarczenia go w odpowiedniej ilości z zewnątrz i przy wysokości komina min 4m. Sprawdź dzwoniąc do przedstawiciela handlowego lub na infolinie czy pierwsze rozwiązanie wystarczy czy drugie.
  Wyjściem z sytuacji jest zastosowanie komina 80, ale producent nie ma rozwiązania fabrycznego więc za dobór odpowiada instalator który to zmontuje. Taki oszukany LAS.