Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil Siesta vs Tonsil Fiesta vs Tonsil Exclusive

Gienek79 21 Jan 2010 12:28 7510 2
    Gienek79
    Level 9  
    Witam,
    Proszę o informację czym różnią się te kolumny jeżeli chodzi o brzmienie. Ponoć Fiesta ma zmieniony głośnik wysokotonowy, ale czy zmiana pociągnęła za sobą zmianę brzmienia, czy to raczej obejście praw autorskich ProTonsilu?
    I drugie porównanie: czy Tonsil Exclusive ma identyczną budowę i brzmienie jak Tonsil Fiesta? Pomijam fakt że jest to edycja limitowana.

Zastanawiam się nad wyborem kolumn polskiego producenta. Różnica w cenie poszczególnych modeli jest niewielka, tylko pytanie czy wyższa cena Fiest, a tym bardziej wersji Exclusive, jest uzasadniona?

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

Wykonałem telefon do producenta i uzyskałem kilka informacji, którymi z przyjemnością się podzielę.

Otóż można kupić Siesty, ale Tonsil-Meble nie udziela gwarancji na te kolumny. Ich produkcja zakończyła się w 2008 roku, więc trochę sobie już stoją te kolumny w magazynach. Dziwi mnie polityka cenowa sprzedawców - powinny być mocno promowane żeby nie ponosić kosztów magazynowania.

Fiesta różni się od Siesty tylko umiejscowieniem głośnmika wysokotonowego (w Fieście jest symetrycznie) i zwrotnicą (ponoć ta zmiana na plus dla brzmienia).
    A Exclusice to Fiesta z imienną dedykacją.

Proszę o komentarze osóby bardziej doświadczonych w kwestii budowy tych kolumn.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    maxwar
    Level 2  
    Czyli twierdzi Pan, że producent nie daje gwarancji na kolumny tonsil siesta?
    Natomiast taką informację podają wszyscy allegrowicze tutaj: http://tnij.org/gjna
    Dają oni na sprzęt 24 miesiące gwarancji na siesty.
    Gienek79
    Level 9  
    Bo to już inny producent.