Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka candy CDI 1012 - uszkodzony panel sterujący?

21 Sty 2010 11:17 8086 4
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem procesem sterowania, który zawiesza pompę myjącą po załadowaniu wody do zbiornika. Efekt jest taki, że po uruchomieniu pompy myjącej włącza się ona na 2-3 sekundy i wyłącza. Sprawdziłem, że występuje tak dla wszystkich 5-ciu programów. Ponieważ wszystkie pozostałe urządzenia oprócz czujników sprawdziłem (w szczególności obie pompy i grzałkę). To dokonałem jeszcze próby odłączenia przewodu łączącego moduł sterujący z listwą panelu sterującego (patrz zdjęcie) po wejściu w stan zawieszenia jak na wstępie opisałem. Efekt tym razem był zaskakujący. Stan zawieszenia został przerwany i cały proces mycia przebiegał poprawnie aż do zakończenia. Wygląda zatem na to że coś jest nie tak z listwą sterującą, która zakłóca moduł sterujący. Przyłączenie przewodu powoduje wprowadzenie procesu w stan zawieszenia z efektem jak na wstępie. Z tego co czytałem dominującym problemem dla tego typu zmywarki jest awaria modułu sterującego, a tu wygląda że jest on OK. tylko sterowanie nim jest coś nie tak.

Czy moje podejrzenia nt. uszkodzenia panelu sterującego są słuszne? Co jeszcze należałoby sprawdzić aby mieć potwierdzenie.

Zdjęcia modułu:
    Zmywarka candy CDI 1012 - uszkodzony panel sterujący? Zmywarka candy CDI 1012 - uszkodzony panel sterujący?
  • Poziom 11  
    Witam.Prosze sprawdzic pojemnosc kondesatorów zasilających a zwłaszcza 1 uF (ten siwy na foto)Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam mam taki sam problem jeżeli udało Ci się naprawić to podziel się tematem pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 10  
    Witam,

Rowniez mialem taki sam problem ale w zmywarce CDI 3015, zgodnie z powyzsza sugestia sprawdzilem kondensator, mial 0,5µ wiec wymienilem na nowy i zmywarka smiga ;)

pozdrawiam