Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana swiec zarowych w passacie b5 1,9tdi 110KM problem

21 Jan 2010 14:22 12670 5
  • Level 10  
    witam, opowiem od poczatku:
    moj passat słabo palił jak temperatura spadała poniżej -10stopni. sprawdziłem swiece dwie były spalone. wczoraj kupiłem komplet boscha i dzisiaj chciałem je założyc. nie jastem laikiem w tych sprawach bo juz nie jedne swiece zakładałem. chciałem je najpierw sprawdzic bo jak wiadomo nawet nowa swieca moze byc wadliwa. i tak sprawdzałem je na sucho podłaczajac do oryginalnego przewodu i do masy. 3 udało mi sie tak sprawdzic ale 4 juz nie chciała sie grzac. lecz to nie była wina swiecy tylko braku pradu w przewodzie od swiec. nie wiem czy zrobiłem jakies zwarcie czy cos innego ale prad do przewodów swiec nie dochodzi. sprawdziłem bezpieczniki zaznaczam ze wszystkie. pogrzebałem troche i zauważyłem ze nie ma pradu na przewodzie czarno zielonym który idzie do skrzynki z komputerem w przedziale silnika. powiem tez ze nad tym przewodem jest przekaznik 202 jak zewre styki przekaznika to swiece zaczynaja działac i działaja dopóki styki przekaznika sa zwarte.
    chwilowo zrobiłem przełacznik taki ze doprowadziłem prąd do swiec z innego zródła i załaczam go recznie ale chciałbym rozwiazac ten problem zeby chodziło tak jak wczesniej.
    jezeli ktos miał podobny problem prosze o wypowiedz, bardzo mile widziane inne sugestie, pozdrawiam[/film]
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of Cars
    Bezpiecznik jest nad nogami kierowcy, musisz zdemontować całą półkę z wyłącznikiem świateł itd, klucz nasadowy 8 w łapę i do dzieła
  • Level 10  
    półke demontowałem sa tam 2 duze i jeden mały były dobre, nie wiem tylko po co mi klucz 8, jest tam jeszcze jakis inny bezpiecznik przykrecony na śrubkę czy cos takiego,
  • Level 10  
    chyba znalazłem usterkę, czujnik temperatury cieczy chłodzącej chyba padł. jak odłącze wtyczke od niego to ładnie grzeje świece.

kupie dzisiaj jak wymienie to dam znac czy zadziałało.

a jeszcze mam pytanie czy jak ten czujnik jest walniety moze moc spadac jak przy walnietym przepływomierzu
  • Level 39  
    To nie jest wina czujnika.
  • Level 10  
    a jednak nowy czujnik, wszystko gra jak wczesniej, pozdrawiam