Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy instalacja wytrzyma- zwiększenie zabezpieczenia.

gentelman24 21 Jan 2010 14:24 1515 7
Ochrona Domu
    gentelman24
    Level 2  
    Mam dylemat przeciąg wybił mi szybę w drzwiach balkonowych.(zakleiłem folią)W mieszkaniu jest bardzo zimno. Dojście prądu do mojego mieszkania to miedż 2,5mm2. Znajomy pożyczył mi dwa grzejniki po 1500watów każdy. Po ich podłączeniu, gdy uruchomiłem pralkę wywaliło B15a, WSTAWIŁEM B25a i hula. Ale czy instalacja to wytrzyma? Proszę o pomoc kompetentną osobę.
  • Ochrona Domu
  • Helpful post
    pavulon
    Level 21  
    NIE!

Albo grzejniki albo pralka.

I zmień spowrotem na B16A.

Może dodam, że grożą Ci ciemności (w najlepszym wypadu) gdyż przy takim obciążeniu (i zapewne jeszcze masz oświetlenie i inne rzeczy) ten przewód 2,5 po prostu zacznie się nagrzewać i wypali połączenia, jeżeli upali się PEN (zero) to na metalowych obudowach takich jak pralka może pojawić się niebezpieczne dla życia napięcie!
  • Ochrona Domu
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    gentelman24
    Level 2  
    Chodzi mi tylko o same GRZEJNIKI.Rozumiem,że jak grzeją to nie tylko przlka,ale i wodę grzeję na gazie.
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Autor napisał-
    Quote:
    Ale czy instalacja to wytrzyma? Proszę o pomoc kompetentną osobę.

Koledzy już odpowiedzieli- osobiście mogę potwierdzić. Należy wrócić do poprzedniego zabezpieczenia i "monitorować" obciążenie. Zmiana zabezpieczenia z 16A na 25A bez dokładnej analizy instalacji jest bardzo groźna! Ktoś wcześniej dobrał takie zabezpieczenie nie bez powodu...
    michal5102
    Level 12  
    Może wytrzyma , może nie , ale na pewno będziesz miał dodatkowy grzejnik z kabli , który może się okazać zbyt gorący i spalić Twoje mieszkanie . Wpraw szybę albo wstaw tekturę ze styropianem i uszczelnij taśmą .
    gentelman24
    Level 2  
    Dziękuje wszystkim dobrym ludziom za pomoc.Na poniedziałek firma okien pcv wstawi szybę.Oby do poniedziałku.