Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite L30-115 brak płyty Recovery a inst. OS

Pimatu 21 Jan 2010 14:42 6114 9
 • #1
  Pimatu
  Level 11  
  Witam. Pilnie poszukuję płytki "Product Recovery" do laptopa "Toshiba Satellite L30-115" , w czasie przeprowadzki gdzieś mi się ta płytka zawieruszyła, a kompik wymaga reinstalki. Proszę o pomoc, może być obraz płytki na maila. Serwis mi pomóc nie chce, i "Vobis" (tam kupiłem laptopa) też się wypina.
  P.S. Przeniosłam do tego działu z "Hardware", poniewaz w akcie desperacji piszę wszędzie gdzie się da.
  P.S.2
  Dzięki moderatorowi za usunięcie z innego działu, ale o pomoc proszę w dalszym ciągu.
 • #2
  FxJ
  Level 21  
  A jaki konkretnie XP Home czy Professional, sprawdź pod spodem laptopa na certyfikat.
  To podam Ci sumy kontrolne oryginałów i pobierzesz z sieci.
 • #3
  Pimatu
  Level 11  
  Dzięki za pomoc. Windows XP Home. Jeśli byłbyś tak uprzejmy to prosiłbym o więcej wskazówek skąd pobrać i jak, oraz wyjaśnienie co to są sumy kontrolne i co z nimi zrobić. Z góry wielkie dzięki za pomoc !!!!!
 • #4
  FxJ
  Level 21  
  Code:
  https://technet.microsoft.com/pl-pl/subscriptions/securedownloads/default(en-us).aspx
  

  Windows XP Home with Service Pack 3 (x86) - CD (Polish)
  File Name: pl_windows_xp_home_with_service_pack_3_x86_cd_x14-92424.iso   
  Date Posted (UTC): 5/8/2008 10:20:28 PM   ISO/CRC: N/A
  SHA1: 4D8E9B1DEBB9AED6C8B28A578FC47AA64EB6EC68   
  Available to Levels: TechNet Plus SA Media; TechNet Plus (Retail); TechNet Direct (Retail); TechNet Plus (VL); TechNet Plus Direct (VL); TechNet Cert Partner; TechNet Gold Cert Partner; TechNet Plus Consumer Service Professional Pilot;

  Last Updated: 05/09/2008
  Availabilty: 575.39 (MB)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Suma_kontrolna

  Potem przy instalacji wpisz klucz z certyfikatu pod spodem laptopa. A na końcu zainstaluj wszystkie sterowniki i poprawki Windows Update.

  Powyższe sumy wklej do google i pobierz z dowolnej strony.
  Tester: MD5 & SHA-1 Checksum Utility 1.0
 • #5
  Pimatu
  Level 11  
  Dzięki, ale czy to mi pozwoli pobrać obraz płyty "Toshiba Product Recovery", czy Windowsa XP Home. Oryginalną płyte z Win XP Home mam od innego (stacjonarnego) komputera, ale ja poszukuję płyty (lub jej obrazu) Product Recowery dla mojego konkretnego laptopa. Bardziej liczę na to że ktoś może ma taki sam laptop i ma tą płytę, więc zrobi jej kopię i mi prześle. W jednym z serwisów dostałem link do strony: https://backupmedia.toshiba.eu/ , tam jest opcja zamówienia tej poszukiwanej płyty, ale jak wpisuję numer seryjny laptopa to mi wypisuje że numer jest niepoprawny, a przecież kupiłem lapcia w "Vobisie". Nie chcę wgrywać Windowska innego niż ten z Product Recowery, gdyż tak naprawdę ta płyta jest takim "uruchamiaczem" instalacji z ukrytej partycji na HDD, a instalacja innego Windowsa zniszczy mi tą partycję i już nigdy nie będę mógł robić z niej instalki, nawet jak już znajdę lub dostanę ten nieszczęsny "Product Recowery". Na płycie Product Recowery nie ma windowsa, jest tylko kilka plików uruchamiających instalację i zestaw sterowników dla konkretnego modelu Toshiby.
 • #6
  FxJ
  Level 21  
  W takim wypadku zainstaluj system, nagraj sterowniki i samodzielnie zrób "Płytę Recovery" jakimkolwiek programem do tego celu. Lub zapłać za nową płytę firmie Toshiba. Bo tak pozostaje Ci tylko czekać i mieć nadzieję ze ktoś ma taki sam model i zrobi ci kopie i umieści w internecie.
 • #7
  Pimatu
  Level 11  
  No na to właśnie liczę, przecież nie mam jedynego egzemplarza tego Lapcia, Vobis sprzedawał ich bardzo dużo, ale pomóc nie chcą. Przepraszam, ale co ma Lenovo do Toshiby (model: Satellite L30-115), jeśli coś ma to może zapukam do serwisu Lenovo, bo serwis Toshiby jest do bani.
 • #8
  1robert
  Level 18  
  mam bardzo podobny problem
  FxJ potrzebny mi iso win xp home do toshiby satelite l20
  naklejka jest na lapku choć dziwna bo nie pisze czy to home czy proff
  Jak korzystać z tego technetu?
 • #9
  FxJ
  Level 21  
  No ja nie mam. Jak z technetu korzystać? Trzeba się zarejestrować i mieć live id, potem skopiować sumy kontrolne i wkleić w google. Możesz dać foto z zamazanymi numerami seryjnymi.
 • #10
  Luka28
  Level 9  
  Mam taką płytke znalazłem w mieszkaniu po przeprowadzce pisze na niej Nośnik Product Recovery Windows Vista Home Premium 32-bity i jakiś program Windows 7 Upgrade Option 32 bity jak ktoś chce to, to niech pisze na emeil lukaszzzp(malpa)interia.pl