Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śmierć dentystycznych wierteł?

tpokala 21 Sty 2010 17:29 3562 11
  • Śmierć dentystycznych wierteł?

Nie ma chyba na świecie (z pewnymi wyjątkami) bardziej znienawidzonego urządzenia jak wiertło dentystyczne. Nowy wynalazek może wkrótce sprawić, że te przestarzałe już urządzenia odejdą w niepamięć. Obecnie stomatologia stosuje terapię fluorem, jeśli ubytek jest niewielki, ale niestety w wypadku większych ubytków niezbędne jest wiercenie. Firma stomatologiczna DMG oferuje system przenikalny o nazwie Icon, który pozwala stomatologom leczyć ubytki bez wiercenia.

Cały zabieg trwa tylko 15 minut. Ząb najpierw jest izolowany za pomocą gumowego gazika i polewany żelem, który trawi szkliwo i umożliwia dostęp do ubytku. Następnie ząb jest płukany i suszony etanolem i powietrzem, potem nakładana jest żywica przenikalna, a następnie utwardzana światłem. Zalecane jest zastosowanie dwóch warstw przenikalnych. Ponieważ żywica przybiera kolor szkliwa, miejsce zabiegu nie wyróżnia się wizualnie od reszty. Wynalazcy twierdzą, że cała procedura jest bezbolesna i nie prowadzi do usunięcia zdrowej struktury zęba.

System został opracowany we współpracy Uniwersytetu w Kilonii w Niemczech i Charité w Berlinie. "Wynalazek reprezentuje nową kategorię produktów stomatologicznych", mówi Tim Haberstumpf, Dyrektor Marketingu firmy DMG America. "Jest to pierwszy produkt, który zapewnia wypełnienie luki pomiędzy zapobieganiem a leczeniem próchnicy."

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ogrofan
    Poziom 11  
    Kurcze, jutro planowałem wybrać się do dentysty, w tej sytuacji chyba sie wstrzymam ??? :D
    pozdrawiam andrzej
    novik89
    Poziom 13  
    I wiele dentystów chodziło by o własnych siłach. A tak pomyłka w zabiegu i ...
    MoniTOX
    Poziom 25  
    Przydatna rzecz tylko ciekawe kiedy będzie dostępna u naszych stomatologów.
    basstec
    Poziom 34  
    Ale news, zainteresujcie sie abrazja powietrzna. Jest jeden doktorek w polsce, opatentowal maszyne to bezwiertlowego leczenia zebow. Oprocz tego, ze nie uzywam sie wiertel to nie potrzeba znieczulenia gdyz leczenie takie jest bezbolesne. Doktorek propaguje swoja metode od kilku lat ale niestety zainteresowanie jest male. Doktorki konowaly nie chca sie uczyc nowych metod leczenia, ktore jest pod kazdym (!!!!) wzgledem lepsze i dlatego dalej chodzicie prawie, ze z kupa w gaciach do doktorka.

Z ciekawosci wejdzcie na abrazja.com.pl
    Sam szukam gdzies miejsca w trojmiescie gdzie mozna zabki podleczyc.
    sknerus
    Poziom 11  
    Osobiście nie dał bym się nabrać na takie rewelacje. Od dobrych kilkunastu lat istnieje na rynku produkt Carisolv, inaczej żel szwedzki, preparat o bardzo podobnym działaniu, jeśli nie identycznym, i wśród dentystów ma on kiepską renomę. Niby leczy bezboleśnie, rozpuszczając próchnicę, ale ząb nie jest tak dobrze oczyszczany, jak w przypadku borowania. Środek o którym mowa, to pewnie tylko inne wcielenie tego samego szwedzkiego wynalazku.
    seba_x
    Poziom 31  
    O ja to się boję wierteł ! Najlepsza metoda to częste kontrole uzębienia , małe ubytki podczas wiercenia nie bolą , gorzej jak ząb jest przeżarty w połowie przez próchnicę :lol:
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tpokala
    Poziom 19  
    Motronic napisał:
    Gdzie tu nowość to nie wiem. Miałem już leczonego zęba metodą fluoroborowania. Niech jeszcze coś wymyślą na ból wywołany skurczem męśni rozwartej paszczy, na ból gardła wywoałny brakiem przełykania śliny...

Jak jest napisane w oryginale - metoda fluorowa może być stosowana w przypadku małych ubytków.
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    Koledzy, to jest kwas - nie do końca bezpieczny, co jak się rozleje. Pamiętam że kilka lat temu była mowa o wiązce lasera (skupienie wiązki w 1 miejscu)- ale widocznie upadł projekt - albo był za drogi.

Słuchajcie, jeżeli jest jakakolwiek metoda która usunie/zniszczy/zaniecha to nieprzyjemne borowanie to śmiało z niej skorzystam. Aha czytałem ostatni że strach przed dentystą jest tylko u Chłopów babeczki nawet to lubią - uważają za naturalne - przeraża mnie to.
    djkarol1
    Poziom 16  
    NFZ Oczywiście będzie całkowicie pokrywać koszty leczenia ?? :D

2.02.10r ...... rwanie górnej lewej 5-tki :(