Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Złom medyczny - kto może odebrać?

21 Jan 2010 19:25 10366 14

 • Level 17  
  Czy ktoś ma telefon do firmy która taki złom odbiera mam tego dużo /ekg,usg,rtg,lampy rtg i wiele innych/
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 36  
  Zgłoś problem do MPO w swoim mieście co jakiś czas jest zbiórka wszelkich materiałów lub zadzwoń do punktu skupu złomu.Przyjadą własnym transportem. Teraz punkty złomu cienko przędą złodziejaszki ogołocili wszystko dookoła,poszło na przetop i już nie ma praktycznie co ukraść.
 • Radiation protection specialist
  Nie moja "działka" - ale rozejrzał bym się za firmą, która utylizuje złom elektroniczny (pod warunkiem, że nie ma tam - w "innych" - izotopów promieniotwórczych - takie tylko firmy z zezwoleniem PAA).
 • Admin of Medical Equipment
  Praktycznie każdy skup złomu przyjmie taki sprzęt, jednak po wstępnej segregacji, do tego wystawi potwierdzenie przyjęcia złomu do utylizacji. Większość skupów dysponuje własnym transportem i z chęcią odbiorą osobiście złom, ale za darmo.Wtedy niewymagana jest segregacja.
  Problem jest z środkami chemicznie aktywnymi, jak i z olejem transformatorowym z lamp i traf WN.
 • Radiation protection specialist
  Dodam jeszcze :
  1. - Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495 oraz z 2008r. Nr 223, poz. 1464).
  2. - Wytyczne techniczne dla klasyfikacji sprzętu oświetleniowego w zakresie jego podlegania przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495 z późn. zm.).
  3. - załącznik
  Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
 • Level 17  
  Witam
  Czy może jest mozliwośc sprzedarzy / oddania ( pokrywam koszty przesyłki i opakowania ) poszczególnych cześci z wyjątkiem lamp rtg bo to może być zbyt ryzykowne jak na moją wiedze w tej kwestii :) .
 • Radiation protection specialist
  Powiem tak... Na naszym ulubionym serwisie (i podobnych) sprzedają wszystko.. Inna sprawa to to, że jeśli aparat był sprawny (a był do zdjęć), to może jakiś weterynarz się skusi ?

  I jeszcze jedno, o ile się nie mylę, to jeśli chodzi o lampy rtg - to nie ma jakichś szczególnych wymagań co do ich "złomowania". Ostrożniej tylko z kołpakiem - olej..
 • Level 9  
  ja bym potrzebowal zuzyte endoskopy, moze tam byc w srodku spora ilosc strzelonych wlokien byle by bylo cokolwiek widac.
 • Level 11  
  Ja chętnie przyjmę proszę o info na Pw lub na pawcio681(malpa)wp.pl
 • Level 33  
  Podaję namiary do takiej specjalistycznej firmy:
  TDM Electronics, tel. (022) 727 71 62

 • Level 17  
  W załączonym pliku to co zostało wszystko sprawne nie wysyłam brak czasu można odebrać osobiście
  Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
 • Level 17  
  Czy te lampy to są aktualne. Jedna jest na pewno a na drugim rozmazanym to nie jestem pewien. Jeśli tak to proszę o kontakt.
 • Level 24  
  Złom lub niepotrzebne urządzenia należy oddać takiej firmie która wystawi "Kartę przekazania odpadu". Innym rozwiązaniej jest sprzedaż ale wówczas nowy nabywca "kupuje" problem utylizacji. Wydawanie komukolwiek zużytego sprzętu bez potwierdzenia kartą odpadu, jest równoznaczne z wyrzuceniem go na śmietnik co jest zakazane, ponieważ nabywca nie nabył żadnych uprawnień do utylizacji. Nadeszły czasy że w każdej firmie będzie prowadzona ewidencja odpadów a zwłaszcza niebezpiecznych. O takie raporty będą upominac się inspektorzy ochrony środowiska.
 • Level 10  
  Zajmujemy się utylizacją sprzętu elektronicznego od przeszło 6 lat - mamy więc w temacie spore doświadczenie www.reckrakow.pl

  Sprzęt można odsprzedać i nie jest to zakazane i nikt nie będzie się czepiał - problem tylko w tym że musi się znaleźć odbiorca któremu wystawimy fakturę, rachunek itp. Inspektor podczas kontroli może oczywiście sprawdzić gdzie trafił ten sprzęt, udać się tam i sprawdzić co się z tym urządzeniem stało... ale w praktyce jest tak, że inspektor wie o istnieniu odpadu dopiero wtedy, kiedy pokazujemy mu ewidencje odpadów - jeżeli sprzęt odsprzedajemy NIE jakko odpad tylko jako "używkę" - nie trafi on do ewidencji.

  Drugą opcją jest oddanie sprzętu firmie utylizującej - wtedy wszystko jest bezproblemowe. Otrzymuje się tzw. kartę przekazania odpadu na podstawie której można "wyrzucić" sprzęt ze swojej ewidencji księgowej. Poza tym odpada problem poszukiwania nabywcy, transportu itp.. Jeżeli urządzenie jest "ciekawe" - czyli zawiera duże ilości płytek elektronicznych, metali nieżelaznych... firma odpadowa może nawet odkupić takie urządzenie (oczywiście nie za wartość rynkową tylko złomową).
 • Level 19  
  Jestem chętny przyjąć ewentualnie odkupić aparat RTG za cenę złomu. Chciałbym mieć w swoim warsztacie aparat RTG który posłużył by mi w badaniach nad promieniowaniem tzn. nauki i do robienia zdjęć rentgenowskich elektroniki itp. Bardzo proszę o kontakt z osobą która chciałaby oddać/sprzedać aparat RTG. Wyrzucić na złom żaden problem ale ja zapłacę za niego tyle samo a dla mnie wiedza zdobyta przy takim urządzeniu jest bezcenna. Pozdrawiam.