Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Avila - nie działa dotyk

luxxxus 21 Jan 2010 19:50 42981 16
    luxxxus
    Level 20  
    Mam na stole dwa telefony Samsung Avila w których nie działa dotyk, oba po zalaniu. Winę za to ponosi w obu przypadkach płyta. Pytanie, który układ odpowiada za dotyk? Ewentualnie prosił bym o serwisówkę.
    Fokus35
    Level 16  
    Masz pecha, wymień digityzery i będzie smigać.
    piratten
    Level 27  
    Fokus35 wrote:
    Masz pecha wymien digityzery i będzie smigac

Pech rzadko odpowiada za niedziałający dotyk... prędzej złącze...
    luxxxus
    Level 20  
    Złącze przelutowałem ale nie przyniosło to żadnego efektu.
    houk85
    Level 15  
    Witam. Mam podobny problem, zdarzało się, że dotyk raz działał, a raz nie. Teraz odmówił posłuszeństwa, inwestować od razu digitizer, czy szukać jeszcze gdzieś indziej usterki?
    alien99
    Level 24  
    houk85 musisz na 100% zainwestować w digitizer;)
    luxxus ty też spróbuj zmienić najpierw digitizer;)
    luxxxus
    Level 20  
    alien99 wrote:

Nie bez powodu napisałem, że winę za to ponosi płyta, dlaczego? Sprawdziłem to już wcześniej.
    piratten
    Level 27  
    Ciężko z serwisówką do tego modelu ;/ spróbuj pomierzyć przejścia od złacza do rezystorów/kondensatorów w pobliżu układów.. moze akurat coś znajdziesz...
    KwachuOK
    Level 13  
    Tu jest serwisówka do Avili Link

Przepraszam, za pierwszym razem coś mi link nie wszedł.
    houk85
    Level 15  
    alien99 wrote:
    houk85 musisz na 100% zainwestować w digitizer;)

Dzięki za pomoc, diagnoza trafiona, telefon działa.
    adrian553
    Level 10  
    Witam. Chciałem odświeżyć temat. Też mam Samsunga Avilę, która została wykąpana w wodzie. Wszystko było dobrze, działał dotyk, tylko widać było krople tzn. wodę pod wyświetlaczem, dokładnie pod digitizerem. Rozkręciłem telefon, wyczyściłem, cała płyta wyglądała jak kamień w czajniku. Po złożeniu wszystkiego przestał działać dotyk. Kupiłem drugi digitizer i również nie działa. Co może być nie tak?
    mobista
    Level 35  
    Coś nie tak na płycie. Jeżeli kąpiel i grzanie nie pomogą pozostaje inwestycja w nową mobo.
    nietophez
    Level 16  
    Pozwolicie iż się podepnę do tematu, gdyż dziewczyna wykąpała swoją Avilę w piwie. Po wyłowieniu odłączyła baterię, wytarła, wysuszyła. Tak jak to kolega wyżej napisał, było pełno "syfu" w środku w postaci kamienia. Dotyk działa, słychać to po klawiszach, jednak nie działa wyświetlacz. Dolne podświetlenie jest sprawne a cały ekran jest czarny. Po założeniu nowego wyświetlacza - nadal jest on czarny, jednak ekran podświetla się w dziwny sposób, mianowicie wygląda to jak 4 kwadraty z diodami w środku i na dole ekranu.

Czyżby pozostała jedynie jak to "MOBISTA" pisze, nowa płyta? Czy może ma ktoś jakiś pomysł na ten problem?
    AndRe
    Level 23  
    adrian553 wrote:
    Witam, chcialem odswiezyc temat. też mam avile ktora zostala wykapana w wodzie, wszystko bylo ok działał dotyk tylko widac bylo krople tzn wode pod wyswietlaczem dokladnie pod digitizerem . rozkrecilem telefon.. wyczyscilem go , pod nim cala plyta wygladala jak kamien w czajniku osadzony takie chropowate. po wlozeniu wszystkiego i zlozeniu nie dzialal dotyk.... kupilem drugi digitizer i rowniez nie dziala.. to moze byc nie tak?

Touch Screen Controller - element nie do dostania, chyba że od dawcy.
    Wystepuje w innych samsungach dotykowych oraz LG (np. KU990_
    Ozi89
    Level 10  
    Ja mam troszeczkę inny problem ....
    Posiadam Samsunga Aville , problem polega na tym iż dotyk się w telefonie działa , ale ... działa tylko jego prawa strona, a dokładnie 2/3 wyświetlacza i tylko z prawej strony, jeśli jednak chcę kliknąć w coś z lewej strony , dotyk przenosi się na środek wyświetlacza. Czasem jednak działa bez zarzutu, a czasem, jak wyżej.
    Nie mam pojęcia co się z tym telefonem stało, ale na pewno nie był zamoczony.
    Jeśli ktoś orientuje się co się mogło z nim (wyświetlaczem) stać, bardzo bym prosił o podpowiedź.
    Z góry dzięki i pozdrawiam
    luxxxus
    Level 20  
    Tak jak koledzy pisali wyżej, prawdopodobnie masz digitizer do wymiany.
    Krtekov
    Level 10  
    Ozi89 - w Omni często występuje podobna usterka i jedynym wyjściem jest wymiana digitizera