Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po edycji boot.ini nie uruchamia się system

infomisiek 21 Sty 2010 20:23 2213 5
  • #1 21 Sty 2010 20:23
    infomisiek
    Poziom 2  

Mam problem z komputerem, a właściwie z Windowsem - nie moge go uruchomić.

Zaczęlo się tak:
    - miałem na jednej partycji zainstalowane dwa Windowsy XP i XP przypominającego windows 7
    - ten drugi od pewnego czasu nie działał mi poprawnie, nie można go było uruchomić
    - kiedyś wyczytałem na forum, że uciążliwe wybieranie systemów przy starcie można wyłączyć usuwając pewną linijkę dotyczącą wadliwego systemu Mój komp.=>właściwości=>zaawansowane=>edytuj
    - tak też zrobiłem, niestety jednak obydwa systemy to XP i przez pomyłkę usunąłem właściwego.

Teraz nawet nie moge włączyć PC.
    Co mam w tej sytuacji zrobić? Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

• #3 21 Sty 2010 22:08
    jokrasa
    Poziom 29  

Witam.

Możesz spróbować również uruchomić konsolę odzyskiwania / naprawy systemu, wkładając oryginalny nośnik z systemem do napędu optycznego i fazie uruchamiania komputera ( o ile boot'owanie ustawione jest na napęd optyczny, a nie dysk twardy) i wybrać opcję odzyskiwania.

Następnie skorzystać z :

FIXBOOT

Użyj polecenia (gdzie nazwa_dysku jest literą dysku, na którym zostanie zapisany sektor rozruchowy), aby zapisać nowy kod sektora rozruchowego systemu Windows w partycji rozruchu. To polecenie rozwiązuje problemy spowodowane uszkodzeniem sektora rozruchowego systemu Windows. Proces awaryjnej naprawy powoduje również naprawę sektora rozruchowego. To polecenie zastępuje domyśle zapisywanie w partycji rozruchowej systemu.

FIXMBR

Użyj tego polecenia (gdzie nazwa_urządzenia jest nazwą urządzenia opcjonalnego, która określa urządzenie wymagające nowego głównego rekordu rozruchowego), aby naprawić główny rekord rozruchowy partycji systemowej. To polecenie jest używane w scenariuszach, w których wirus uszkodził główny sektor rozruchowy i nie można uruchomić systemu Windows.

• #4 22 Sty 2010 13:48
    infomisiek
    Poziom 2  

A czy można zmienić boot.ini nie wchodząc do systemu???

• #5 22 Sty 2010 14:00
    Matuzalem
    Poziom 43  

Tak.
    Przeczytaj: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=108297 - ta część o FAT32, ale to jest kwestia uzyskania dostępu i przy ntfs - wystarczy skorzystać z jakiejś narzędziówki typu UBCD, by go uzyskać - i już można zmian dokonywać.

Inna metoda to usunięcie pliku (a nie "grzebanie" w nim) i zastosowanie poleceń z konsoli by go odtworzyć fixboot i ew. bootcfg przychodzą wtedy z pomocą.

• #6 25 Sty 2010 17:25
    infomisiek
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi.

Udało mi się rozwiązać problem.:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME