Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CD52 Casablanca - trzaski w trakcie odtwarzania CD

21 Sty 2010 21:47 2131 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, mój pierwszy post z własnym pytaniem aczkolwiek wiele razy forum mi pomogło gdyż ktoś już wcześniej dostał odpowiedź na mój problem. ;-)
    Od razu zaznaczę, ze na elektronice za bardzo się nie znam a chcę się tylko dowiedzieć Waszej opinii czy jest to poważniejszy problem czy może jakaś błahostka która pozwoli mi nie stracić sprzętu.
    Posiadam radio Blaupunkt CD52 Casablanca bez mp3. Użytkuję je już dwa lata (kupiłem już używane) i nie sprawiało najmniejszych problemów. Jednak gdzieś od 2 miesięcy zaczynało czytać co raz mniej płyt, na początku tych porysowanych i nagranych zbyt dużą szybkością a potem stopniowo już każdej (komunikat CD ERROR). Postanowiłem idąc po najprostszej linii oporu wyczyścić laser, po rozebraniu okazało się że istotnie był dosyć zabrudzony, przeczyściłem skręciłem radio i po podłączeniu płyty czyta bez problemu. Jednak tu jest sedno sprawy otóż zaczął się problem typu trzaski w trakcie odtwarzania. Od razu zaznaczę, że płyta na nierównościach nie przerywa tj. muzyka gra ciągle i nieprzerwanie ale występują trzaski podobne jak np. w trakcie "szurania kablami" w trakcie podłączania głośników. Trzaski są nawet od lekkiego puknięcia w deskę rozdzielczą i tylko na CD gdy włączę tuner tego problemu nie ma. Dodam, że kostki i podłączenia sprawdziłem gdy tam ruszam w trakcie odtwarzania wszystko jest w porządku trzaski są tylko podczas wstrząsów. Drugi objaw który się pojawił po tym to to, że radio całkiem gasło po odłączeniu anteny, wcześniej takie coś nie miało miejsca oraz teraz po ponownym, rozkręceniu i sprawdzeniu czy wszystko ok podłączyłem ustało ale trzaski są nadal.
    Trochę przydługo, ale starałem sie uprzedzić pytania. ;-) Jak myślicie pierdoła czy raczej pożegnać się z radiem bo inwestować w nie raczej nie ma sensu.
    Pozdrawiam.
    (rozpędziłem się, a powinno być w dziale "Początkujący" proszę o przeniesienie w razie problemów.)
  • Poziom 22  
    faktycznie dość szczegółowo opisałeś swój problem, ale to dobra cecha i tylko na plus. Jeżeli chodzi o trzaski to faktycznie laser może już być na tyle zużyty że to jego sprawka. Ceny laserów nie są na tyle powalające żeby nie można było zaryzykować jego wymiany. Jeżeli sam nie za bardzo jesteś w stanie to zrobić, to myślę że serwis może wołać za laser z wymianą ok. 70- 100 zł. No oczywiście zależy to od serwisu i jego lokalizacji. Co do wyłączenia radia po odłączeniu anteny, to brak masy w kostce ISO i masa podawana jest poprzez kabel antenowy. Sprawdź kostkę ISO. Pzdr
  • Poziom 22  
    Dla zweryfikowania mojej porady chciałbym abyś jednoznacznie określił te "trzaski", bo to "szuranie kablami" może być różnie zrozumiane. Czy owe trzaski mają one charakter mechaniczny i dochodzą z wnętrza odbiornika, czy typowo elektryczny i słychać je w głośnikach. Pzdr
  • Poziom 2  
    Typowo elektryczny i słychać je w głośnikach przy najmniejszych wstrząsach. Nieraz nawet w trakcie lekkiego ruchu podczas zmiany biegów.