Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie dziala licznik - szybkosciomierz - MB Sprinter 312D 1997

21 Sty 2010 21:50 1890 1
  • Poziom 11  
    Witajcie
    Mam sprinterka od 10 lat, przebieg okolo 380tys
    Pewnego dnia przestal dzialac zegarek, ale sie tym nie przejmowalem, okienko z pod temperatura i stanem paliwa w baku czasem wyswietla temperature czasem jest martwe.
    Kilka dni temu przestal dzialac szybkosciomierz, wskazowka lezy, okienko nie wyswietla przebiegu, temperatura stan paliwa oraz obrotomierz dzialaja, mam licznik z tacho ktorego nie uzywam.
    W warsztacie sprawdzili impulsator, dziala, pozostaje wymienic licznik ale ciezko dostac taki z okienkiem temperatury i obrotomierzem.
    Czy jest to moze jakas typowa usterka i mozna to naprawic?
    Jakies rady?
    Wiem, ze zakladajac licznik bez tacho trzeba zmienic impulsator, to tez dodatkowe koszty. Co zrobic, mialem go wyjetego, wszystkie wtyczki byly na miejscu, wymienilem przy okazji zarowki od podswietlenia.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Jezeli ja mam problem z tego typu usterka w samochodzie to zawsze staram sie sprawdzic luty na desce, na pewno tam siedza jakie el. elektroniczne. W wiekszosci usterek zwiazanych z obrotomierzem, szybkosciomierzem wskaznikami udalo sie usunac wlasnie przez przelutowanie polaczen, czasami wypiecie i wpiecie wtyczki pomaga.