Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NETGEAR ADSL Router 54G DG834G - brak połączenia

21 Sty 2010 22:42 3026 7
 • Poziom 10  
  Witam posiadam właśnie ten routerek .Problem zaczął się dzisiaj gdy przypadkowo wyłączyli prąd.Gdy załączyli modem już się nie świecił żadna dioda nie mruga nie ma synchronizacji linii. a na czerwono świeci się INTERNET na diodę czerwoną. Nie pomogło resetowanie routera nie wyłączenie i włączenie go na nowo nic nie daje.Nie reaguje na nic co mogło się stać.
 • Poziom 22  
  A da sie na niego zalogować?
 • Poziom 10  
  Nie da się na niego zalogować wogóle nie reaguje nawet na reset.
 • Poziom 10  
  Hejka

  Daj coś więcej.
  Czy ten router działał wcześniej??
  Sprawdz jakie jest napęcie zasilające router.
  Kupiłes go w PL czy gdzieś za granicą??

  Tak na marginesie: mam ten sam router ale on potrzebuje okolo 17V żeby działać dobrze,
  Jak dostawał 12V do bezprzerwy tracił synchronizację.
  Zastanawiam się kiedy się spali.
 • Poziom 10  
  Tak został kupiony w PL nie wiem jakie jest przychodzi do niego napiećie ale dotychczas działał normalnie tylko raz się tam zawiesił ale po resecie działał normalnie aż do kiedy prą wyłączyli i już nie działał świeci się tylko INTERNET na modemie na kolor czerwony i nic więcej nie reaguje na reset a nie na wyłączenie nie da się do niego zalogować.
 • Poziom 10  
  Hej

  Ja bym sprawdził napięcie.
  Jeżeli jest ok, czyli z 11V to prawdopodobnie router na złom.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 22  
  szamand mógłbyś pisać trochę jaśniej swoje wypowiedzi?
  Raz piszesz że router powinien mieć napięcie 17V żeby dobrze działał. Potem piszesz że jak będzie miał 11V to będzie ok, a na końcu że router na złom... sorry ale nic z tego nie rozumiem, a również mam tego Netgeara w domu.
 • Poziom 10  
  Sorka, rzeczywiście troche zamieszałem.
  Z moich doświadczeń wynika, że ten router potrzebuje wyższego napięcia żeby trzymać synchronizację i nie zrywać połączenia z internetem. W moim przypadku, podnosząc mu stopniowo napięcie z 11,5V do 18V sprawdzałem przy jakim napięciu bedzie utrzymywał połączenie.
  Dopiero przy około 17V utrzymywał w miarę stabilne połączenie choć i tak okazjonalnie zrywał. Dziś pracuje przy 18V i jest super stabilny.

  Ponieważ jednak na początku mój router zasilany był napięciem rzędu 11,5V i nie miałem problemów z czerwoną diodą ani zalogowaniem się do niego, mogę domniemać że 11V jest wystarczające, aby działał poprawnie co nie znaczy, że przy tym napięciu nie będzie problemu z internetem, ale bedzie normalnie reagował i da się na niego zalogować.
  Zakładam, że coś mogło stać się z kolegi zasilaczem i ma np: 5V.

  Pozdrawiam