Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NETGEAR ADSL Router 54G DG834G - brak połączenia

21 Sty 2010 22:42 2993 7
  • Poziom 10  
    Witam posiadam właśnie ten routerek .Problem zaczął się dzisiaj gdy przypadkowo wyłączyli prąd.Gdy załączyli modem już się nie świecił żadna dioda nie mruga nie ma synchronizacji linii. a na czerwono świeci się INTERNET na diodę czerwoną. Nie pomogło resetowanie routera nie wyłączenie i włączenie go na nowo nic nie daje.Nie reaguje na nic co mogło się stać.
  • Switche POE
  • Poziom 22  
    A da sie na niego zalogować?
  • Switche POE
  • Poziom 10  
    Nie da się na niego zalogować wogóle nie reaguje nawet na reset.
  • Poziom 10  
    Hejka

Daj coś więcej.
    Czy ten router działał wcześniej??
    Sprawdz jakie jest napęcie zasilające router.
    Kupiłes go w PL czy gdzieś za granicą??

Tak na marginesie: mam ten sam router ale on potrzebuje okolo 17V żeby działać dobrze,
    Jak dostawał 12V do bezprzerwy tracił synchronizację.
    Zastanawiam się kiedy się spali.
  • Poziom 10  
    Tak został kupiony w PL nie wiem jakie jest przychodzi do niego napiećie ale dotychczas działał normalnie tylko raz się tam zawiesił ale po resecie działał normalnie aż do kiedy prą wyłączyli i już nie działał świeci się tylko INTERNET na modemie na kolor czerwony i nic więcej nie reaguje na reset a nie na wyłączenie nie da się do niego zalogować.
  • Poziom 10  
    Hej

Ja bym sprawdził napięcie.
    Jeżeli jest ok, czyli z 11V to prawdopodobnie router na złom.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    szamand mógłbyś pisać trochę jaśniej swoje wypowiedzi?
    Raz piszesz że router powinien mieć napięcie 17V żeby dobrze działał. Potem piszesz że jak będzie miał 11V to będzie ok, a na końcu że router na złom... sorry ale nic z tego nie rozumiem, a również mam tego Netgeara w domu.
  • Poziom 10  
    Sorka, rzeczywiście troche zamieszałem.
    Z moich doświadczeń wynika, że ten router potrzebuje wyższego napięcia żeby trzymać synchronizację i nie zrywać połączenia z internetem. W moim przypadku, podnosząc mu stopniowo napięcie z 11,5V do 18V sprawdzałem przy jakim napięciu bedzie utrzymywał połączenie.
    Dopiero przy około 17V utrzymywał w miarę stabilne połączenie choć i tak okazjonalnie zrywał. Dziś pracuje przy 18V i jest super stabilny.

Ponieważ jednak na początku mój router zasilany był napięciem rzędu 11,5V i nie miałem problemów z czerwoną diodą ani zalogowaniem się do niego, mogę domniemać że 11V jest wystarczające, aby działał poprawnie co nie znaczy, że przy tym napięciu nie będzie problemu z internetem, ale bedzie normalnie reagował i da się na niego zalogować.
    Zakładam, że coś mogło stać się z kolegi zasilaczem i ma np: 5V.

Pozdrawiam