Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner stereo czy kino 5.1 ? proszę o pomoc

pawelek2981 21 Sty 2010 23:34 6153 8
  • #1 21 Sty 2010 23:34
    pawelek2981
    Poziom 11  

witajcie, pewnie moje pytanie może okazać się trywialne, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z audio. dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość i rzetelną pomoc.
    postanowiłem zakupić sprzęt grający do domu. znajomi polecają mi amplituner stereo + zakup dwóch kolumn.
    wybrałem odpowiadający mi amplituner - YAMAHA rx-497, koszt zakupu to około 1000 zł.
    jednak podczas przeglądania ofert natrafiłem na amplituner kina domowego SONY:
    http://allegro.pl/item884456635_sony_str_dh500_czarny_bez_ryzyka.html
    który jest tańszy! ku mojemu zdziwieniu. przecież ma wiele funkcji dotyczących odtwarzania obrazu, hdmi itp. więc skoro jest tańszy i ma jakby szerszy zakres funkcji to czemu jestem nakłaniany do zakupy YAMAHY? z góry dziękuję za pomoc i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość dla początkującego. pozdrawiam paweł

• #2 21 Sty 2010 23:46
    basstec
    Poziom 34  

Sluchaj, mozesz miec max wyposazenie matiza albo najslabiej wyposazonego passata, co wybierzesz? Rozumiesz do czego zmiezam? (sorry za metafore)

• #3 21 Sty 2010 23:53
    pawelek2981
    Poziom 11  

rozumiem doskonale metafore, nie jestem cymbałem :) ale mimo to zakładając temat interesowała mnie Wasza opinia, a nie to co ja (który przyznaję się nie zna) sobie myśli - bo gdzieś tam usłyszał ...

• #4 22 Sty 2010 01:29
    Poker770
    Poziom 16  

Wybierasz sprzęt grający więc nie zastanawiaj się i bierz amplituner stereo,a nawet wzmacniacz.W amplitunerze kina domowego to bass jest jak z pudełka po butach czyt.kartonowy,płytki i szereg innych niedoskonałości.

• #5 22 Sty 2010 02:14
    michualex
    Poziom 19  

zestaw stereo a kino dwie różne rzeczy czego nie można wrzucać w jeden worek.
    Chcesz sluchac muzyki to tylko stereo. Natomiast jezeli rajcuje cie super efekt podczas ogladania telewizji no to wtedy zdecydowanie kino.
    Jest tez trzeci wariant! Kup obydwie rzeczy naraz i kłopot z głowy :) Na jednym muzyka na drugim efekty dzwiekowe z filmow. Wszystko to jest kwestia kosztow. Mnie osobiscie nie podnieca ogladanie telewizji w niewiadomo jakiej jakosci itp. Obraz jak obraz wszedzie taki sam :) zdecydowanie wole glosniej i z jakoscia posluchac muzyki.

• #7 22 Sty 2010 10:43
    pawelek2981
    Poziom 11  

super, Poker770 dałeś mi świetną radę szczególnie pomocną przy porównaniu basu płynącego z pudła po butach ;) zdecydowanie interesuje mnie lepszy i solidniejszy dźwięk, a nie oglądanie filmów. można powiedzieć, że przekonaliście mnie w zupełności do stereo. wielkie dzięki, pozdrawiam.

• #8 22 Sty 2010 11:36
    basstec
    Poziom 34  

Na ampli do kina mozna tez miec dobre stereo tylko, ze wzmacniacz stereo za 1k zl zagra tak jak amplitunerek KD za 3k zl. Tu sie rozbija wszystko o pieniazki zawsze niestety.

• #9 22 Sty 2010 12:03
    398216
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo