Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2343NW - pionowe paski

21 Sty 2010 23:57 5758 6
  • Poziom 10  
    Witam!, drodzy forumowicze
    Posiadam monitor Samsung SyncMaster
    często mam problem w grach i na video online widzę paski pionowe w różnych miejscach
    bardzo mi to przeszkadza, w grach ustawiam synchronizacje pionowe i to pomaga kosztem komfortu dla oczu, ale np. na YouTubie w Firefoxie synchronizacji pionowej nie da się ustawić, próbowałem tez wymuszać na monitorze przy rozdzielczości 1280:800 odświeżanie 75hz nic nie dało, po chwili monitor się wyłączał komunikatem o wymaganej rozdzielczości.. proszę o pomoc

szczegóły:
    Monitor:
    Samsung SyncMaster 2343nw, 23 cale
    kontrast 20 000:1
    używana rozdzielczość 2048 x 1152 / 32 bit / 60 Hz / 71.1 kHz PN
    sterownik od monitora wgrany

Karta graficzna:
    Geforce 8800GT Procesor graficzny: 630 MHz, Shader: 1500 MHz, Pamięć: 950 MHz
    wgrane najnowsze sterowniki

Temperatury
    Płyta główna 36 °C (97 °F)
    Procesor 51 °C (124 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 30 °C (86 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 30 °C (86 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 30 °C (86 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 30 °C (86 °F)
    PWM 38 °C (100 °F)
    Procesor graficzny 47 °C (117 °F)
    Pamięć procesora graficznego 39 °C (102 °F)
    Otoczenie procesora graficznego 36 °C (97 °F)
    MAXTOR STM3500320AS 36 °C (97 °F)
    WDC WD5000AADS-00S9B0 30 °C (86 °F)
  • Poziom 15  
    Czy paski są widoczne na wykonanych przez Ciebie zrzutach ekranowych - screenach. To jest bardzo istotna informacja.
  • Poziom 10  
    Paski nie są widoczne na screenach, bardzo mi przeszkadzają
    z teorii wiem że monitory LCD pracuja na 60 Hz, czyli na ponad 70 fpsow można zauważyć paski pionowe... W moim przypadku przy 20-30 fpsach w grach/aplikacjach mocno widać te paski, po synchronizacji pionowej oczy się szybko meczą ;/

proszę o odpowiedź
  • Poziom 15  
    Nie rozumiem dlaczego nie jesteś wylewny w swoich wypowiedziach więc zadam kilka pytań. Czy testowałeś starsze sterowniki do karty graficznej i jaki był efekt? Czy posiadasz aplikację 3D, w której paski pionowe nie występują. Czy przy odtwarzaniu filmów DVD też są zakłócenia. Z jakiego rodzaju wyjścia karty graficznej korzysta twój monitor VGA czy DVI lub przez przejściówkę VGA DVI. Wiedzę, że wykazujesz troskę o swoje oczy. Popieram :idea: to w takim razie nie wykazuję aprobaty z zakupy monitor LCD, który wyciąga 75 Hz a zwykły kineskopowy z płaskim ekranem 85 Hz. Cena to 100 zł a Ty za 2343NW dałeś od 569 PLN do 836.98 PLN

Cytat:
    Potrójne buforowanie jest opcją w grach, ale nie zawsze występuje. Przy pomocy tweakerów (np. !aTuner) lub dodatku do sterowników "CoolBits" można określić ilość klatek na przód, które wygeneruje procesor karty graficznej do RAMDAC po wyłączeniu synchronizacji V-sync. Jest to też rodzaj buforowania. Na karcie "Rozwiązywanie problemów" jest jeszcze jedna funkcja z "ptaszkiem" - odznacz ją. Kursor po ponownym uruchomieniu systemu może nie zadziałać. Jeśli to nie pomoże, to zostaje instalacja starszych sterowników karty graficznej i sprawdzenie sprzętu na monitorze kineskopowym.

Monitory LCD mają problem z odświeżaniem. Na pewno 85 Hz nigdy nie osiągniesz a tym samym 100 kl/s przy V-sync ustawionym na on. Szczytem jest 75 Hz. Paradoksalnie im więcej dasz tym większe smużenie i mniejsze zakłócenia od kursora myszki.
    Żałuj, że nie kupiłeś sobie kineskopowego CTR 19 " cali firmy LG 915 za cenowy szok 150
    http://www.allegro.pl/search.php?string=915&c...ew=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&country=1 Absolutnie zero smużenia i innych problemów z synchronizacją. Ważne jest to, aby twój system miał sterowniki do monitora a on nie figurował pod nazwami: "Domyślny monitor" lub "Monitor Plung and Play"., To objaw braku sterowników.
    Czy posiadasz sprawny cooler wykonany z miedzi a w obudowie jest zamontowany dodatkowy wentylator, który wyciąga nagrzane powietrze na wewnątrz. Mam wrażenie, że kolega robi z PC-et piec. W sprawie temperatury to o pięć stopni jest zbyt wiele. Nie wiem czy wartość 51 stopni Celsjusza została odczytana pod obciążeniem. Jeśli nie, to tym gorzej. Odczytu prawidłowego dokonasz tylko w BIOS-ie o ile nie masz firmowego programu do płyty głównej dla Windows XP.
    Bardzo ważne jest to, abyś zarejestrował na screenie zakłócenie w postaci poziomych linii i zamieścił je na forum. Jeśli na zrzutach ekranowych ich nie będzie, pomimo wyłączonej synchronizacji pionowej, znaczy to rzeczywisty problem z V-sync a jeżeli będą, to przyczyny należy szukać we sterownikach i przerwaniach IRQ.
    Przyszła teraz pora na testy DirectX Draw w "dxdiag" Zamieść je w formie pliku *.txt załącznika. Oszczędzę, tobie szczegółów, jak to zrobić ponieważ jesteś zaawansowanym użytkownikiem Windows

Technologia stuhercowa LED dopiero wkracza na rynek światowy. W Polsce jest jeszcze o tym cicho, ponieważ spowodowałoby drastyczny spadek sprzedaży obecnych niedoskonałych LCD.
    Za sprawą mocnego marketingu monitory kineskopowe zostały wyparte przez LCD. Ten durny moim zdaniem argument: że mało miejsca zajmują na biurko. :-( Tylko, ze większość nie zastanawia się co jest z obrazem, że mniej wyświetlają kolorów od CTR.
  • Poziom 10  
    Nie testowałem starsze sterowniki, wątpię ze by coś to zmieniło, z rożnymi systemami się bawiłem nic nie dało, nawet jak szarpie oknem w windowsie to już paski pionowe się robią..

Posiadam parę dopracowanych aplikacji w którym nie ma pasków np. Warcraft 3, Left 4 Dead prawdopodobnie w nich jest fabryczna synchronizacja pionowa i bufor potrójny do tego, ale to naprawdę musi być konieczne aby w LCD uzyskać "nie walący" się obraz ?
    co do filmów ONLINE paski są, a w filmach komputerowych DVD,avi pasków NIE MA :d, prawdopodobnie kodek ffdshow wymusza synchronizacje, ogólnie odczuwam słabe klatki filmów

Monitor korzysta z wyjścia D_SUB VGA, a karta graficzna ma same 2x DVI, nie stosowałem przejściówek VGA_DVI... Zakupiłem kabel z DVI do D_SUB (tak radzili w sklepie komputerowym ;p), może procesor obrazu zaczął świrować ;o

Nie wiem co mam z tym zrobić monitor musi na 60 Hz chodzić, monitor nie doskonały, ani do gier, ani do filmów...miałem NEC'a 17 cali 85 Hz i nie było żądnych problemów bo za tym ze był mały. Szrot samsung za 550 zeta na gwaracnji jeszcze jest...zgadzam się z tym cytatem
  • Poziom 10  
    dodaje filmiki z widoczną usterką

• Poziom 10  
    Generalnie nie poradziłem sobie z tym problem na pulpicie, paski jedynie można usunąć tylko w programach lub w grach które obsługują tzw "Synchronizacji Pionową (eng, vertical sync), poprzez ustawianie bądź wymuszenie! przez sterownik graficzny..

W przypadku durnej przeglądarki www. która obsługuje technologie FLASH, a ta technologia nie obsługuje Synchronizacji Pionowej, paski będą i nie da się ich usunąć, także w co drugim filmiku na YOUTUBIE będą deformacje paskowe, jak Ci to bardzo przeszkadza to przejdź na CRT albo kup se drogi monitor LCD z odświeżaniem 120 hz
    ( w moim przypadku staram się na to uwagi nie zwracać)

Ciekawe
    -zauważ ze jak oglądasz jakiś film na komputer avi, wmv, rvmb itp. pasków nie ma DLACZEGO? ponieważ kodeki maja przystosowanie do LCD i automatycznie synchronizacja pionowa jest załączana

w grach:
    - włączenie opcji synchronizacji w grach jest nie zbyt przyjemne, obraz się lekko rozmazuje, płynność ulega zmianie na GORSZE, ale PASKÓW nie ma....:D

rozwiązanie w przypadku LCD:
    - chcesz mieć płynny obraz >wyłącz< synchronizacje
    - chcesz nie mieć durnych pasków na ekranie < włącz synchronizacje>

podsumowując:
    Lepiej crt nie odstawiać, naprawdę lepiej jeszcze poczekać parę lat aż zrobią porządne dopracowane lcdki niz ogładać te walenie, przewracanie i przemieszczanie się obrazu z góry do dołu lub na odwrót

Pozdrawiam fanów lcd którzy nie dbają o szczegóły