Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka kotła olejowego!

marwojpat 28 Sty 2010 15:05 5740 34
    neodym
    Poziom 13  
    marwojpat napisał:
    http://www.dedietrich.pl/manuals.php?f_view=1&f_id=706
    To ten!
    Nie denerwujcie się,ja jestem z innej branży!
    Opisuję tylko to co widzę w pracy kotła po 4 latach pracy!
    Jutro,jak sprawdzę,podam całą resztę danych i ew.fotki kotłowni jak Wam potrzebne.
    OK?

Ja i inni zadali ci kilka pytań, których nie musisz sprawdzac w domu. jaką masz temperaturę w kotłowni ? Czy jest ogrzewana ? Czy jak tak wali mocno ciepłem to czy przypadkiem nie grzeje c.w.u. i reszty ciepła nie spuszcza w kaloryfery ? Proste pytania ci zadajemy.
    marwojpat
    Poziom 9  
    Kotłownia jest osobym pomieszczeniem z wejściem od podwórka,posiada grube metalowe,ocieplane drzwi, ok 1,5mx2m.Nie jest ogrzewana żadnym grzejnikiem,temp.to ok.10st. niezależnie od temp.zewn.Grzeje tylko wodę,którą puszcza w kaloryfery.
    neodym
    Poziom 13  
    marwojpat napisał:
    Kotłownia jest osobym pomieszczeniem z wejściem od podwórka,posiada grube metalowe,ocieplane drzwi, ok 1,5mx2m.Nie jest ogrzewana żadnym grzejnikiem,temp.to ok.10st. niezależnie od temp.zewn.Grzeje tylko wodę,którą puszcza w kaloryfery.

A cwu nie robi ? Skoro nie ma tam kaloryfera to czy aby na pewno jest tam stała temperatura? Może jak było poniżej tych -8 to w kotłowni robiło się zimniej i jakieś czujniki lub styki dostają szału?
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze
    Wydaje mi się, że ten kocioł próbuje utrzymać minimalną temperaturę (zapewne coś około 38 stopni) a dodatkowo poniżej tych magicznych -8 po prostu działa zabezpieczenie przeciwmrozowe realizowane poprzez nie wyłączanie pompy. No, a że obieg c.o. jest bezpośredni, tzn. bez mieszacza to to ciepło jest puszczane w obieg.