Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zacinanie się papieru w Kyocera FS-1030D

marcinek__85 22 Jan 2010 10:48 7372 14
 • #1
  marcinek__85
  Level 13  
  Witam
  Mam problem bo w naszej firmie często te drukarki idą do servicu z problemem że zacina się papier.
  Po większej oględzinie stwierdziłem że jedna z folii jest zagięta było to wywołane złym wyciągnięciem zaciętego papieru. Gdy ustawiłem tą folie (listek plastikowy między zespołem tonera a rolką posuwową) to okazało się że jest poszarpany i kartki nadal nie chcą przechodzić dalej. Wiecie może gdzie tą folie kupić? i jak to fachowo nazwać.

  Ta folia znajduje się pod tą rolką
  Zacinanie się papieru w Kyocera FS-1030D

  Folia z bliska-jest ona dłuższa i przyklejona na zwykły klej dalej. po niej slizgaja sie kartki
  Zacinanie się papieru w Kyocera FS-1030D

  pozdrawiam
 • #2
  Overold
  Level 20  
  Witam
  Wydaje mi się że problem nie leży po stronie poszarpanej folii to jest raczej docisk lekki i prowadnica kartki bardziej bym się skoncentrował na rolce pobierającej papier z szuflady i separatorze tejże szuflady może być jeszcze rolka rejestrująca brudna od papieru trzeba wyczyścić a folie możesz sam spróbować dociąć z jakiejś grubszej i sztywniejszej folii kiedyś robiłem takie wynalazki i jakoś działało bez większych problemów oczywiście wszystko zależy od dokładności wykonania i zamocowania
  Pozdrawiam
 • #3
  marcinek__85
  Level 13  
  Tylko że są to nowe drukarki a na gwarancji już nie chcą tego naprawiać :/Jestem pewien że to te folie bo kartka za każdym razem zacina sie w tym miejscu i nie chce przejść . Rolki pobierające są w bardzo dobrym stanie (wizualnie i przeczyszczone) i niestety dzieje się to w nie jednej drukarce tylko wielu naraz. Dlatego szukam oryginalnych zamienników bo serwis za robociznę bierze ponad 100zł od sztuki
 • #4
  Overold
  Level 20  
  Witam
  Quote:
  Tylko że są to nowe drukarki a na gwarancji już nie chcą tego naprawiać

  hmm nie bardzo rozumiem kto nie chce naprawiać na gwarancji Ty czy serwis bo jeżeli serwis to nie rozumiem ale możesz opisać problem i wysłać do w-wy do Arcusa no chyba że była zakupiona gdzieś indziej.
  Nie ma możliwości odstąpienia od naprawy przez gwaranta no chyba że to ewidentna wina użytkownika.
  Quote:
  Dlatego szukam oryginalnych zamienników bo serwis za robociznę bierze ponad 100zł od sztuki
  za naprawę gwarancyjną?
  Jeżeli poza gwarancją to nie ma szaleństwa z ceną bo roboty trochę tam jest
 • #5
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  a możesz podać ile wydruków ma rzeczona drukarka....i co naprawiał/wymieniał ten serwis na gwarancji?

  Gdzie dokładnie zatrzymuje się kartka?

  Dodano po 2 [minuty]:

  marcinek__85 wrote:
  Tylko że są to nowe drukarki a na gwarancji już nie chcą tego naprawiać :/


  Jak to nie chcą? muszą naprawić na gwarancji, jeśli 3x naprawa nie przyniesie skutku masz prawo żądać wymiany sprzętu.

  marcinek__85 wrote:
  Dlatego szukam oryginalnych zamienników bo serwis za robociznę bierze ponad 100zł od sztuki


  Nie ma ORYGINALNYCH ZAMIENNIKÓW ....czy te 100pln to aby za robociznę?
 • #6
  krzys_ka
  Level 25  
  Folie w fs-ach "same" się nie wyginają i nie poszarpały, w większości przypadków jest to mechaniczne uszkodzenie użytkownika próbującego na siłę wyszarpać zacięty papier od strony kasety. A przyczyn zacinania może być wiele, od kiepskiego papieru poprzez wilgoć a na braku serwisu(czyszczenia rolek) kończąc. Na kilkadziesiąt fs-ów różnych maści trafił mi się tylko jeden, który zacinał ponieważ padła elektronika, w reszcie były w/w przyczyny. Moim zdaniem nie ma mowy o gwarancji.
 • #7
  marcinek__85
  Level 13  
  Rozumiem że chcecie jak najlepiej, ale teraz odchodzimy od tematu.
  Gwarancja swoją drogą.Wiem jakie mam prawa przy gwarancji. W ciemię bity nie jestem. Ja chciałbym tylko wiedzieć gdzie szukać tej taśmy (foli) lub pod jaką nazwą ją szukać.
 • #8
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  oczywiście można mówić o winie użytkownika, sama się ta folia nie wygina, fakt. Jednak nie wiedząc co zrobił serwis, nie mogę określić co było a co należy zrobić. Generalnie na tą chwilę sam bym przyjął, że uszkodzenie folii jest z winy użytkownika i naprawa może być tylko płatna. Nie bez znaczenia jest moje pytanie co było wymieniane przez serwis.
  Jeśli chcesz sam wymieniać tą folię, musisz brać pod uwagę, że w przypadku dalszych uszkodzeń tracisz gwarancję całkowicie na drukarkę. Folia ta nigdy sama się nie psuje w tych modelach. Sam nigdy nie wymieniałem tej folii,myślę że dostać taki podzespół można tylko u dystrybutora.

  Ponawiam pytania:

  1. ile wydrukowała drukarka?
  2. kiedy była wymieniana rolka poboru i separator? ....brak ich wymiany skutkuje właśnie zacięciami podczas, których użytkownik szarpiąc kartkę może uszkodzić inne elementy w drukarce.

  Pozdrawiam
 • #9
  marcinek__85
  Level 13  
  Zaledwie kilka tysięcy. nie powiem dokładnie bo nie działa i nic nie wydrukuje. Niestety moi użytkownicy te drukarki szybko zaorali .
  Serwis we wcześniejszych naprawach wymieniał w nich tylko folie wiedz policzyli sobie 120zł za robociznę. Rolki są w stanie idealnym dodatkowo przeczyszczone.
  Zdarzyło się nawet tak że z tej przyczyny już po tygodniu nowa drukarka wylądowała w servisie. Niestety zamówiliśmy sporo tych drukarek i niestety praktycznie już każda odwiedziła serwis ARCUS-a i wszystkie z tej samej winy :/ dlatego chce robić naprawy osobiście gdyż nie zauważyłem nigdzie naklejki gwarancyjnej a już dostałem się do tych folii a chce oryginalne by mieć dalej gwarancje a nie płacić za robociznę komuś innemu.
 • #10
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  z tego co piszesz, to faktycznie naprawa nie podlega gwarancji. Uszkodzenie folii z winy użytkownika. Niestety. To są solidne drukarki, nie mam z nimi problemów...choć zdarza się, że niestety drukarka polega przy siłowym traktowaniu ;) Jedyne co mogę ci polecić, to naciskać serwis żeby przestrzegał wymogów gwarancji. Myślę, że sprawa folii to jest skutkiem a nie przyczyną....wg.mnie problem leży w złym podawaniu papieru a co za tym idzie niewłaściwym wyciąganiu kartek przez użytkowników.

  Pozdrawiam
 • #11
  Overold
  Level 20  
  Z tego co piszesz jeżeli teraz kartki stają za każdym razem problem może być w sprzęgle rejestracji po prostu się "przekręciło" trzeba rozebrać i sprawdzić jak wygląda sprężyna sprzęgła dzieje się to dość często właśnie poprzez niewłaściwe usuwanie kartki ciągnięcie na siłę pod "włos" a i tak jak napisał trzeba znaleźć przyczynę stawania kartki żeby usunąć skutek "zniszczoną folię" i potwierdzam skorzystaj z serwisu
 • #12
  krzys_ka
  Level 25  
  Jeżeli już koniecznie chcesz sam wymienić folie to oto indeksy:
  5MVS622KF011 SHEET REGIST R
  5MVS622KF012 SHEET REGIST L
  pytać w Arcusie bo tylko oni bedą mieć oryginały ale zaznaczam, że cena nie będzie niższa niż fv serwisanta i do tego jeszcze trzeba będzie samemu rozebrać drukarkę i wymienić te folie. Odradzam i polecam serwis.
 • #13
  Artur2003
  Level 18  
  Witam chciałbym odświeżyć temat chodzi mi o zacinanie własnie na tej czernej rolce i nie jest to wina tej rolki
  Zauważyłem że elektromagnes który zwalnia sprzęgło na tej rolce nie odskakuje sam jak go odepchne to maszyna nie zatnie czy ktoś ma jakieś pomysły ??
 • #14
  marcinek__85
  Level 13  
  krzys_ka wrote:
  Jeżeli już koniecznie chcesz sam wymienić folie to oto indeksy:
  5MVS622KF011 SHEET REGIST R
  5MVS622KF012 SHEET REGIST L
  pytać w Arcusie bo tylko oni bedą mieć oryginały ale zaznaczam, że cena nie będzie niższa niż fv serwisanta i do tego jeszcze trzeba będzie samemu rozebrać drukarkę i wymienić te folie. Odradzam i polecam serwis.  zamówiłem , wymieniłem i działa:) sztuka 40zł + przesyłka nie opłacalne ale bede szukal podobnych foli + tasma dwustronna:)
 • #15
  bdhpl
  Level 10  
  odświeze temat.

  Drukarka po wyszarpnieciu papieru, wciagala do rejestracji tylko.

  Folia tam jest zbędna, właśnie ją w celach testowych usunałem i drukarka śmiga aż miło.