Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia podzielona przez WiFi - przerywanie połączenia

22 Sty 2010 11:36 1990 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Korzystam z radiówki podpiętej pod łącze Netii. Łączę się z AP za pomocą anteny parabolicznej Ralink na 5m kabla. AP znajduje się ok. 50m od anteny, a główna sieć ok. 30km.
    Mój problem polega na tym, że co około godzinę-dwie następuje jeden wielki "lag" trwający 1-5 minut. Pisałem maila do administratora sieci jednak po tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi. Mam zamiar zadzwonić, ale może to nie wina sieci, lecz mojego sprzętu.

Ps. Kolega korzysta z tej samej sieci z tego samego AP i tej samej anteny, a nie ma takiego problemu.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 22  
    Możesz trochę jaśniej najlepiej narysuj schemat połączenia bo trochę zagmatwany.
  • Poziom 22  
    Karta zrywa połączenie(sprawdź antenę podmień na inną i zobacz mogła sie oblodzić chodź taka antena na 50m co to w ogóle za model?, lub reinstal sterowników) czy połączeni jest a sieć net nie działa?
  • Poziom 2  
    Dzieje się tak od hmm... sierpnia? Wtedy zacząłem korzystać z internetu radiowego, więc chyba odpada oblodzenie.
    Wygląda to tak, że połączenie jest ciągle - sygnał 100% itp. a po prostu nie ma neta.

Model anteny postaram się podać jeszcze dziś (nie posiadam papierów od niej, została "wliczona" w opłatę instalacyjną - muszę zadzwonić do admina)

Reinstal sterowników był już parę razy (od sierpnia miałem 2 formaty)
  • Poziom 22  
    Jak nie będzie internetu weź wklep w przeglądarce 213.180.130.200 onet wykluczy to serwer dns, uruchamiasz cmd i i przepinguj ap zobaczysz czy ap odpowiada jak ok to reklamuj usługę.