Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FSC Amilo Li 7718 - ciemność na matrycy po uruchomieniu

22 Sty 2010 12:23 2632 8
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem mam Fujitsu Siemens Amilo LI 1718, socket: mPGA479M (jeśli trzeba bedzie podać więcej danych to wrzucę). Problem jest taki po włączeniu na baterii jak i na zasilaczu nic się nie dzieję, nie zaskakuje, nie ma żadnego dźwięku, świeci sie tylko dioda od zasilania i chodzi wiatraczek. Czy to jest padnięta płyta główna? Podkreślę, że ten laptop ma 3 lata. Jeśli płyta główna to czy wymiana jest opłacalna? Proszę o pomoc.

Dodano po 10 [minuty]:

Może mi ktoś powiedzieć czy reset biosu coś da?

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł poprawiłem. Zapoznaj się z regulaminem p. 11, 15.

• Poziom 26  
    Wg opisu wygląda to na jakiś problem z płytą lub pamięciami.
    Płyta do tego modelu moze kosztowac ok. 400pln

Na początek sprawdź pamięci (podmień), ew. wymontuj dysk i napęd CD/DVD

Reset biosu nic nie pomoże.
  • Poziom 9  
    Pamięci sprawdzone są w porządku dysk jak i napęd wyjąłem na dzień dobry:)Mam pytanko:mogę znaleźć gdzieś schemat tejże płyty głównej??
  • Poziom 26  
    O schemacie zapomnij.
  • Poziom 9  
    Przepraszam,ale muszę zmienić listę objawów:po podpięciu zasilania(na zasilaczu)wiatraczek chwilkę chodzi i potem przestaje i laptop się wyłącza.Sprawdzałem baterię jest dobra powyżej 2,8, podmieniłem pamięci zachowanie bez zmian.Może mi powie ktos co to moze byc?Gdy przeglądałem forum natknąłem się na problem zimnych lutów w fujitsu-siemens, czy ktoś może mi przybliżyć ten temat??

Dodano po 1 [minuty]:

Lukalago napisał:
    O schemacie zapomnij.

Co do schematu to fakt.Szukałem i też nic nie znalazłem.Popatrzę jeszcze na euras.
  • Poziom 2  
    no ja mam to samo tyle ze w li1705 jak docisne obudowe w prawym dolnym rogu przy kontrolkach to rusza i dalej niewiem co to moze mi ktos powiedziec jak wyciagnac klawiature i plyte głowna ??
  • Poziom 10  
    W moim Amilo Li1718 sa podobne objawy.Po włączeniu na chwile rusza wiatrak i zapala sie zielona diodai to wszystko-nic więcej nie dzieje sie,nie można wyłączyć zielonej diody tylko po odpieciu zasilania.
  • Poziom 14  
    Witam , mam model AMILO Li1718 i te same usterki po włączeniu dioda zielona się włącza , zasilacz ładuje baterie , matryca zero reakcji monitor zew. zero reakcji , sygnały dźwiękowe zero reakcji .

Może wie ktoś co jest nie tak !?
  • Poziom 1  
    Witam. Mialem tez taki sam problem i tylko wymiana plyty glownej. Dodam ze mialem jeszcze tego lapka na gwarancji i wlasnie serwis wsadzili mi taka plyte glowna.