Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie samochody elektryczne z Rosji

zonker 22 Sty 2010 12:18 3773 1
 • Tanie samochody elektryczne z Rosji
  Rosyjski producent samochodów, firma Yarovit-Motors, zapowiedziała w czwartek, że przystępuje do prac projektowych nad tanim samochodem elektrycznym – docelowo cena detaliczna nowej maszyny ma wynosić 9000 Euro (obecnie około 37 tys. złotych).
  "Cała niezbędna dokumentacja jest już gotowa. Głównym inwestorem wykonywanego przez firmę Yarovit projektu jest Mikhail Prokhorov", oświadczyła rzeczniczka firmy, nie podając jednak żadnych dodatkowych informacji.
  Zgodnie ze słowami samego inwestora, koszta projektu wyniosą około 1,5 miliarda dolarów. Początkowo produkcja ma wynieść około 500 samochodów rocznie.
  Firma Yarovit-Motors powstała w 2003 roku w Sankt-Petersburgu, jednym z głównych ośrodków rosyjskiego przemysłu samochodowego.
  Rosyjski rynek samochodów, do niedawna najszybciej rozwijający się w Europie, został ciężko dotknięty skutkami kryzysu finansowego, notując w zeszłym roku ponad 50 procentowy spadek sprzedaży.
  Mikhail Prokhorov, przedsiębiorca zajmujący się obrotem metalami, został w 2009 roku uznany przez Forbesa za najbogatszego Rosjanina, z majątkiem przekraczającym 9,5 miliarda dolarów.

  Link

 • #2 22 Sty 2010 21:16
  Vein
  Poziom 22  

  szkoda, że nie podali żadnych założeń projektowych...