Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KV-29F2K szumy w głośnikach - norma czy uszkodzenie?

SEPTEMBER72 22 Jan 2010 12:25 1626 3
    SEPTEMBER72
    Level 2  
    Witam!

Mam telewizor Sony 29 F2K.Posiada on wbudowany głośnik centralny i 4 dołączane do niego głośniki boczne . Wszystko jest OK jeżeli oglądam tv przy normalnej głośności.Jednak w momencie ściszenia głosu co niestety zmuszony jestem robić wieczorem z głośników wydobywa się słyszalny i przeszkadzające szumienie. Jeśli jest to normalny objaw to trudno będę musiał się z tym pogodzić ale jeżeli cos moznaby na to zaradzić to byłbym wdzięczny za podpowiedz
    mirex
    Level 43  
    Jeśli inne źródło niż antena jest podłączone to też szumi? Ze wszystkich głośników? Możesz sprawdzić jak to wygląda na słuchawkach?
    Masz możliwości samodzielnej naprawy w razie czego? Trochę wiedzy? Sprzęt?
    Tytuł tematu poprawiłem, model TV też. Zerknij jeszcze raz do regulaminu.
    SEPTEMBER72
    Level 2  
    Dzięki za poprawki!

Więc tak na słuchawkach nie ma takiego szumu w ogóle. O dziwo szumi jedynie na tych 4 dołączonych kolumnach , z centralnego głośnika -nie .Do telewizora jest podłączona jedynie antena z osiedlowej "kablówki". Niestety nie mam możliwości samodzielnej naprawy , no chyba , że chodziłoby o jakąś niewielka ingerencje np lutowanie.
    mirex
    Level 43  
    I tak nie do końca kojarzę o czym piszesz. Albo nie kojarzę modelu.

Te TV miały dwa głośniki centralne umieszczone po bokach "skrzynki", subwoofer umieszczony u góry skrzynki od tyłu oraz dwa dodatkowe głośniki surround do postawienia z tyłu oglądającego TV.

Podejrzewam, że dla ciebie głośnik centralny to woofer, a szumi z pozostałych czterech - center i surround.
    Wszystkie 4 podłączone są do jednego wzmacniacza TDA7264. Możliwe, że wystarczy lutownica - dokładnie poprawić luty w obrębie aplikacji wzmacniacza. Możliwe, że do wymiany kondensatory elektrolityczne tamże lub w zasilaczu. Możliwa również bardziej skomplikowana usterka. Mimo wszystko warto byłoby się przekonać czy przez wejścia AV jest identycznie.

Wracając do pierwszego pytania - nie, nie jest to normalne. Głos ma być czysty w całym zakresie regulacji wzmocnienia.