Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tuner. Stabilny z HDMI, CI (polsat) z listy poniżej ...

danielc81 22 Sty 2010 12:39 5732 9
  • #1 22 Sty 2010 12:39
    danielc81
    Poziom 9  

Witam,
    Rodzice chcą kupić TV + Tuner cyfrowy i do tego Polsat cyfrowy (na razie familijny za 37zł). Stwierdziliśmy, ze jak mamy za rok oddawać tuner za który zapłacimy 100zł to lepiej kupić tylko moduł przy podpisywaniu umowy a za rok się robaczy, może będzie lepsza oferta u innego operatora i tuner już będziemy mieli. Może też przejdziemy na pakiet za 10zl.
    Ok. ale do rzeczy, TV wybrany, teraz szukam tunera.

Ma mieć :
    - wyjście HDMI
    - wejście pod moduł cyfrowego Polsatu CI
    - możliwie dobrą jakość obrazu jak na tunery z niższej półki
    - o ile to możliwe to ma nie sprawiać problemów, nie wieszać się itd.
    Rodzicom nie są potrzebne miliony funkcji tylko STABILNOŚĆ pracy !

Wstępnie wybrałem 3 modele (by allegro) :
    - OPTICUM 7300 (ok. 260zł) – duuuż niepochlebnych opinii i z tym chyba dam sobie spokój

- FERGUSON FK 7900 (ok. 260zł) - tutaj podobnie, problemy z zawieszaniem się itd. Kolega kupił kilka miesięcy temu i nie jest zadowolony właśnie ze względu na stabilności i długi czas przełączanie kanałów.

- LINBOX 7819 (ok. 320zł) – skłaniam się ku temu modelowi. Mniej negatywnych opinii od konkurencji, podobno lepszy obraz.

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru. Tak jak pisałem nie zależy mi na ogromnej ilości funkcji tylko bezproblemowym działaniu. Może przeoczyłem jakiś inny model w rozsądnej cenie (max ok. 350zł) ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
    Daniel

0 9
  • #2 22 Sty 2010 14:21
    kajron
    Poziom 28  

Dopisze do listy hf8900 w wszystkich opcjach doskonale chodzi z modułem polsatu

0
  • #3 22 Sty 2010 19:26
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Proponuję tak jak kolega wyżej HF 8900 lub Opticum 9600.

Troszkę pozmieniałem żeby nie było niepotrzebnej kłótni między userami - GKVIDEO

0
  • #4 22 Sty 2010 20:17
    pikarel
    Poziom 28  

W tej cenie z modeli wybranych - oczywiście Linbox.

Troszkę pozmieniałem żeby nie było niepotrzebnej kłótni między userami - GKVIDEO

0
  • #5 27 Sty 2010 14:46
    Krys_Kub
    Poziom 16  

Witam wszystkich.
    Osobiście posiadam Opticum 7300 CI2CX, słyszałem różna opinie o nim, ale ja jestem zadowolony.
    Wgrany soft 1.0.78 (http://www.ijachouf.com/sat/globo/3329E/).
    Polsat chodzi pięknie i TNK.
    Nagrywałem, odtwarzałem - bez problemów.
    Jak do tej pory (około roku) spisuje się dobrze.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 30 Sty 2010 22:31
    pawcio1979
    Poziom 16  

Mam Fergusona FK 7900 ale z kartą Cyfry+ jak działa z innymi platformami to nie wiem, nie sprawdzałem.
    Jeśli chodzi o stabilność..... zdarza mu się że od czasu do czasu zamrozi obraz na 2 sekundy i leci dalej. W zasadzie to chyba tylko do tego mogę się doczepić. Gdyby nie to, to był by to świetny tuner w tej cenie.

W przyszłym tygodniu maja wypuścić do niego nowy soft, narazie testują. Zobaczymy czy i co wniesie nowego.

Ps. Być może że te zwiechy spowodowane są u mnie tym, że jakość sygnału mam na około 50% konwerter 0,3 dB i talerz 60cm (Poznań).

0
  • #8 05 Lut 2010 23:09
    matzg
    Poziom 35  

cichy1222 napisał:
    .... Czy to dotyczy Polsatu to nie wiem...

Polsatu nie dotyczy.

0
  • #9 06 Lut 2010 18:40
    cichy1222
    Poziom 2  

Ale czy Ty matzg to sprawdzałeś?
    Ja bym to sprawdził bo Moduł Cyfrowy Polsat HD CAM - PREPAID z abonamentem na 4 miesiące to koszt około 200zł (1mc pakietu Relax Mix i Familijnego
    + 3mce pakietu Familijnego
    + 4mce kanałów HD: Polsat Sport HD, Eurosport HD, MTVNHD oraz na razie testowy kanał Discovery HD) a przy podziale na dwa odbiorniki w domu jest to ciekawa propozycja.
    Więc jeśli to sprawdzone i na 100% polsat nie działa na drugim tv to szkoda mi pieniędzy i zostanę wtedy przy TNK. Według mnie teoretycznie powinno zadziałać?

0
  • #10 07 Lut 2010 15:56
    djr2
    Poziom 11  

Ja osobiście posiadam fergusona fk7900 + moduł Cyfrowy Polsat i jakoś mi sie nie wiesza, osobiście jeśli miał bym kupić coś jeszcze raz to wybrał bym fergusona

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo