Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Rampage II Gene i I7

ciapus4 22 Sty 2010 13:11 1625 4
  • #1 22 Sty 2010 13:11
    ciapus4
    Poziom 19  

Witam, zmodernizowałem sprzęt j/w przy pierwszym odpaleniu na dzień dobry wyskoczył mi komunikat CPU FAN ERROR!, wiatrak się kręci, system ładuje się do pewnego momentu i potem zwis systemu, stwierdziłem, że przeinstaluje system ,system instaluje się do pewnego momentu, a mianowicie gdy kopiują się pliki na HDD do folderu Windows, pasek postępu staje na 11%, zauważyłem, że tak jak by płyta odłączała dysk nie słychać, że pracuje i w tym samym momencie odłączana jest mysz - pod usb, gaśnie kontrolka na myszce. Raz udało mi się uruchomić w trybie awaryjnym XP, ale potem zwis, pomyślałem, że właśnie trzeba przeinstalować system, w związku z nową płytą. Może ten komunikat ma coś wspólnego cpu fan error?. Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 4
  • #2 22 Sty 2010 14:18
    _tl_
    Poziom 17  

Bios nie widzi obrotow na wiatraku radiatora, wiec albo sie nie kreci albo nie jest rozpoznawany przez plyte glowna, w wiekszosci przypadkow jak sie upewnisz ze mimo wszystko wiatraczek na radiatorze dziala mozesz wylaczyc te funkcje sprawdzania w biosie.
    Funkcja ta moze faktycznie powstrzymywac Cie od prawidlowego uruchomienia komputera.

Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Sty 2010 17:21
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Najprawdopodobniej wentylator podłączony do złego gniazda na płycie.

0
  • #4 23 Sty 2010 15:03
    ciapus4
    Poziom 19  

Witam, wiatrak był wpięty w nie to gniazdo, już się nie pokazuje ten komunikat od cpu, tylko jest teraz problem z instalacją systemu, po prostu zawiesza się komp w różnych miejscach przy instalacji, co może być przyczyną takiego zachowania (pamięci, procek ?)

Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Sprawa się wyjaśniła, pochopnie kupiłem pamięci OCZ platinum które mają napisane, że pracują na 1.9 V, płyta podawała 1.5 V, więc zwiększyłem na 1.65 V bo podobno z większym napięciem, procka można uszkodzić (kontroler pamięci). Także system zainstalowany.

wszystkim za pomoc TNX

0
  • #5 23 Sty 2010 17:16
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Jeżeli pamięci mają zasilanie standardowe 1,9V. To tyle mają dostawać. I nic nie ma prawa się stać. Swoją drogą, kupujesz taki sprzęt, żeby trzymać go na ustawieniach "Auto"?

0