Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny DIY jaką zastosować konfigurację

nikeziom 22 Sty 2010 18:06 729 2
  • #1 22 Sty 2010 18:06
    nikeziom
    Poziom 10  

Witam, mam zamiar zrobić 3 drożne kolumny głośnikowe zasilane końcówką mocy ok 200w jeden kanał, w związku z tym mam kilka pytań, Jakie głośniki kupić tak aby były one dość wysokiej jakości, posiadały głęboki bas i czyste brzmienie średnich i wysokich tonów. Jak dobrać zwrotnicę? czy kolumna, aby miała 200w musi posiadać głośniki które w sumie mają 200w czy każdy osobno 200w? czy głośnik średnio i wysoko tonowy musi mieć dodatkową zabudowę wewnątrz kolumny tak aby ciśnienie głośnika basowego nie przeszkadzało mu w pracy? gdzie mogę kupić te rzeczy (jak wiadomo na allegro jest wszystko i nic zarazem). I ostatnie pytanie, jak równo wyciąć okrągłą dziurę oraz gdzie dokupić takie drobiazgi jak Wylot basreflex , styki (miejsce na zewnątrz kolumny do którego podpinamy kabelki :D), narożniki, uchwyty itp.? Chciał bym się zmieścić w granicach 600-800zł, sprzęt ma być przeznaczony dla mnie (mobilnego dj-a) na imprezy nie większe niż 50-70, osób. Proszę o podpowiedź dla laika, pozdrawiam

0 2
  • #2 22 Sty 2010 18:28
    wojtek0995
    Poziom 27  

Odsyłam na stronę STX'a

Dostaniesz tam wszystko.
    Od obudów, przez głośniki i kabelki do wylotów bassreflex. :)

Co do głośników...
    Możesz zastosować 2x100, połączone szeregowo, lub równolegle, zależnie, od impedancji jaką wytrzymuje wzmacniacz.
    Tak a'propos.
    Nie moc jest najważniejsza, a jakość ;)

I jeszcze jedno.
    Do czego mają służyć kolumny :D

0
  • #3 22 Sty 2010 18:43
    cdkaz
    Poziom 22  

Witam.
    Wystarczy poczytać forum.Tam masz odpowiedzi na wszystkie pytania.
    Po co pisać to po raz 100 każdemu komu nie chce się czytać???

0