Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI RADEON HD4850 + ZALMAN VF-700-CU = OK????

22 Sty 2010 18:11 2192 4
  • Poziom 12  
    Jak w temacie, karta graficzna ATI RADEON HD4850 niebrandowana. Chłodzenie jak wiadomo nie za ciche. Posiadam nowiutki zestaw chłodzący ZALMAN VF700-CU. Na liście kompatybilnych a także niekompatybilnych kart nie ma "nowych" kart. Stąd rodzi się pytanie, czy będzie mi to wszystko pasowało. Demontaż oryginalnego chłodzenia HD4850 na marne nie uśmiecha mi się za bardzo.
  • PCBway
  • Poziom 39  
    Sprawdz na rewersie karty czy rozstaw mocowania bedzie pasowal.
    Jesli pasuje rozstawem, to na 90% bedzie pasowac, chyba ze masz jakas niereferencyjna karte. Bo sam cooler nie powinien o nic wadzic w referencie.
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja natomiast radzę dać sobie spokój z tym Zalmanem. To jednostka sprzed ponad 4 lat i chłodzenie 4850 powierzyć tak leciwej konstrukcji to niezbyt rozsądny pomysł.
    W zestawie są radiatorki na pamięci ok, ale co z chłodzeniem VRM?
    Teoretycznie powinno pasować na karcie nie ma nic w okolicach GPU co mogłoby przeszkadzać ze względu na konstrukcję stockowego chłodzenia.

Sprawdź jak sugeruje Karaczan rozstaw otworów na PCB karty, chłodzenie ma regulowany rozstaw bo było względnie uniwersalne więc raczej dopasujesz. Nowe Radeony mają dość sporych rozmiarów GPU czy podstawa Zalmana będzie w stanie go odpowiednio przykryć to również jest pytanie.
    Niestety bez demontażu stocka i przeprowadzenia prób niczego się nie dowiesz zgadujemy tak samo jak Ty z tą różnicą, że Ty masz sprzęt i możesz sprawdzić po czym podzielić się wiedzą.
  • Poziom 15  
    Zamiast zalmana to lepiej accelero s1 rev 2 + 1x140mm albo 2x120mm...
  • Poziom 39  
    Jesli juz ma tego Zalmana to niech sprobuje.
    Accelero to juz koszta, choc trzeba przyznac ze za swoje pieniadze chlodzi wybornie ;)
    Bo zalmanik taki troche maly jak na dzisiejsze standardy, ale stestowac nigdy nie zaszkodzi ;)