Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka Amica 601GE2.32Zp MsYn(W) - strasznie kopci garnki

atep 22 Jan 2010 18:35 16816 7
 • #1
  atep
  Level 10  
  Witam forumowiczów! Mam problem z moja kuchenką gazową. Moja kuchenka strasznie kopci i strasznie długo co kolwiek na niej się gotuje. Gaz nie ma winy bo już sprawdzałem od dwóch innych dostawców i za każdym razem to samo dysze też już są zmienione na nowe i nic. Jaka może byc tego przyczyna?? Z góry dziękuje za pomoc
 • #2
  radekkubiak9312
  Level 15  
  masz wypalone palniki i musisz kupic nowe
 • #3
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Mam nie co inną tezę. Gaz ziemny może spalać się całkowicie, ulegać półspalaniu lub spalaniu do sadzy. Jak zresztą większość substancji chemicznych. Zależy to od ilości tlenu, która w tym przypadku jest za mała i należy odpowiednio ją uregulować. W kuchenkach jest taka możliwość poprzez regulację ilości powietrza przy palniku.
  pzdr
 • #4
  pawel12
  Level 19  
  Napisz typ kuchni i ile ma lat oraz które palniki kopcą. Jeżeli masz palniki BSI ,to są do wymiany.
 • #5
  atep
  Level 10  
  jest to kuchenka Amica typu 601GE2.32Zp MsYn(W). Ma 2 lata, jest na gaz z butli propan-butan i jest miesiąc po gwarancji. a typu palników nie mogę znaleźć, najbardziej kopci ten duży palnik.
 • #7
  atep
  Level 10  
  Dzięki za link, znalazłem na nim duży palnik taki jak ja mam.Jego numer katalogowy to AM/8023674
 • #8
  piomys
  Level 1  
  Powodem jest wypaczenie się odlewu Al, na którym leży z góry dekielek palnika. Trzeba to wymienić albo próbować wyprostować. Zjawisko jest spowodowane "oszczędnościowym" wykonaniem odlewu. Tym szybciej się objawia, im większy palnik i garnki ze stali nierdzewnej - palnik się przegrzewa.