Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault DCi4 CJ01 Euro 3 trudny rozruch silnika.

qopier69 22 Sty 2010 20:02 1592 2
  • #1 22 Sty 2010 20:02
    qopier69
    Poziom 9  

Witam!
    Jestem użytkownikiem autobusu Autosan A0909 (gimbus) z silnikiem Renault DCi4 CJ01 Euro 3, rok prod. 2004. Mam problem od kilku dni z rozruchem silnika zarówno zimnego jak i ciepłego. Kręcąc rozrusznikiem silnik nawet się nie odzywa, dopiero gdy pompuję paliwo ręczną pompką jednocześnie uruchamiając starter, silnik odpala. Po odpaleniu silnik pracuje normalnie w całym zakresie obrotów. Jednak wystarczy zgasić silnik, a ponowne uruchomienie bez ręcznego pompowania jest niemożliwe. Wykluczam zapowietrzenie układu paliwowego, bądź jego niedrożność (filtry 2000km po wymianie, odstojniki czyste). Dodam jeszcze iz na pracującym silniku (na wolnych obrotach) po odkręceniu odpowietrznika na filtrze paliwa, wypływa olej napędowy ale o bardzo niskim ciśnieniu, można powiedzieć że się zaledwie sączy. Na moją wiedzę podejrzewam awarię pompy zasilającej (silnik ma przejechane 158000km). Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i ewentualne porady w zakresie naprawy i kosztów.
    Pozdrawiam!
    Marek

0 2
  • #2 22 Sty 2010 21:41
    638936
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Sty 2010 22:47
    qopier69
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Jednak wczoraj stała się dziwna rzecz, silnik zaczął palić na dotyk (bez względu na to czy zimny czy ciepły). W nic nie ingerowałem, po prostu jak niespodziewanie pojawiła się usterka tak samo niespodziewanie ustąpiła. W sumie wczoraj odpalałem silnik kilkanaście razy, bez żadnych problemów. Niestety ciśnienie na odpowietrzniku nadal marne. Natomiast wyraźnie teraz jest "twardsza" ręczna pompka zasilająca.

0