Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z alarmem passat b5 18t 200r

22 Sty 2010 20:29 5757 2
  • Poziom 1  
    Odpowiedz z cytatem
    witam! mam problem z alarmem w passacie 18t 2002r nie wiem czy to fabryczny alarm. Gdy zamknę drzwi centralnym zamkiem to za 15 min włącza mi się alarm wyje syrena i po 1 min się wyłącza i tak w kółko co mam zrobić? lub jak rozłączyć alarm i gdzie się znajduje moduł i syrena dzięki z góry pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Funkcja alarmu realizowana jest przez moduł komfortu który znajduje się pod nogami kierowcy można by go wyjąć ale wtedy nie będzie centralnego szyb i podświetlania w kabinie i chyba kierunków. Proponuje odłączyć syrenkę a potem poszukać kogoś w okolicy kto by dysponował kabelkiem i zdiagnozował co się dzieje z modułem i alarmem ewentualnie go wyłączył. Jeśli objaw wystąpił po rozładowaniu akumulatora można się szykować do jazdy na pobliski szrot i szukać moduł koniecznie z tym samym numerkiem vag :)
  • Poziom 13  
    Powodów takiego zachowania alarmu może być co najmniej kilka, zostawił bym jeszcze moduł komfortu w spokoju, a radził bym się zająć na razie alarmem.
    Komfort znajduje się pod nogami, syrena o ile alarm jest fabryczny najprawdopodobniej w nadkolu tylnego błotnika. Musi kolega oszacować czy alarm jest oryginalny czyt. fabryczny czy został już domontowany przez "alarmiarza". Jeśli jest niefabryczny stawiam na czujnik wstrząsowy, który jest prawdopodobnie zainstalowany do alarmu i na skutek niskich temperatur jego regulacja uległa zmianie co powoduje częste wzbudzanie alarmu, bolączka tego auta jest również powstawanie zimnych lutów, bądź przerw na lutach w zamku gdzie mieszczą się krańcówki może tu jest przyczyna?