Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-MA770-DS3 - Problem z uruchomnieniem.

22 Sty 2010 20:48 2216 11
 • Poziom 13  
  Witam, posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA770-DS3 która spisywała się dobrze do czasu gdy spalił mi się zasilacz i przestała ona działać. Więc oddałem ją na gwarancje po odebraniu jej nadal nic nie działało (pomyślałem że mnie olali i nic nie zrobili) więc oddałem ją ponownie. Gdy wtedy ją odebrałem to podłączyłem do niej inną kartę graficzną i inne ramy. Wtedy komputer ruszył bios się wczytał i system też. Więc wyciągnąłem te podzespoły i wsadziłem te swoje. Po tym płyta znów przestała działać i wydobywa z siebie tylko długi pisk co jakiś czas i zero reakcji (nawet na tych podzespołach które włożyłem jako pierwsze). Na początku pomyślałem że to ram może jest walnięty i coś psuje w tej płycie, ale gdy podłączam wszystkie podzespoły do płyty asusa to wszystko się uruchamia. W czym może być problem? Proszę o pomoc.

  P.S.: BIOS'a resetowałem i nic to nie pomogło.
 • Poziom 21  
  Może uszkodził się jeden ze slotów, patrz na jednej kości.
 • Poziom 13  
  Nie mogę patrzeć na jednej bo to DualChannel, ale mam 4 sloty czyli mogę parami podłączyć w dwa różne gniazda ale to nic nie daje.
 • Poziom 21  
  3rzyk napisał:
  Nie mogę patrzeć na jednej bo to DualChannel, ale mam 4 sloty czyli mogę parami podłączyć w dwa różne gniazda ale to nic nie daje.

  Oczywiście że możesz sprawdzić na pojedynczej kości, tak dla jasności.
 • Poziom 10  
  Czy wszystkie testy przeprowadzasz na tym samym zasilaczu?

  Czasami te same testy na innym zasilaczu wyglądają inaczej. Komputer może działać na starym zasilaczu (pozornie) poprawnie a na nowym działać (pozornie) gorzej lub wcale. Nowe zasilacze mają lepsze zabezpieczenia i ukryte uszkodzenie w innym podzespole może powodować że zasilacz nie włączy się (zabezpieczenia).

  Co do podzespołów to musisz sprawdzić każdy żeby wyeliminować ten który sprawia problem. Np. karta graficzna może być uszkodzona a jednak na niektórych zestawach uszkodzenie może się nie objawiać wcale albo dopiero przy dokładnych testach. Podobnie z RAM-em i innymi elementami.
 • Poziom 13  
  Testy przeprowadzałem na paru zasilaczach, ale głownie na Taganie z serii BZ. Ale to raczej nie ma nic wspólnego bo jeśli działało na pierwszych podzespołach i po podłączaniu drugiego zestawu podzespołów nawet ten pierwszy nie działa. A sprawdzić nie mogę na jednej kości bo nie mam pojedynczej. Podzespołów sprawdziłem na płycie asusa z tym samym zasilaczem i tam wszystkie podzespoły działają i nic nie psują, ale na gigabycie psują i już nic na niej nie działa.
 • Poziom 21  
  3rzyk napisał:
  A sprawdzić nie mogę na jednej kości bo nie mam pojedynczej

  Gigabyte GA-MA770-DS3 - Problem z uruchomnieniem.
  Tak dla wyjaśnienia, nawet jeśli masz kości w dualu lub 3 kanałową możesz użyć pojedynczej kości w dowolnym ze slotów.
 • Poziom 13  
  Zrobiłem tak i nie rusza, ale to było pewne ponieważ już dwa razy oddawałem ją z taką usterką na gwarancje. Mi chodzi tylko o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, a nie sprawdzaniu gdzie on występuje. Bo patrząc na testy podzespołów które rzekomo psują tą płyte główną to jest to trochę nie możliwe że to przez podzespoły przestaje ona działać bo jak napisałem na płycie asusa wszystko działa.

  P.S.: Sprawdziłem co oznacza długi pisk w średnich odstępach czasu i oznacza on zwarcie, problem z pamięcią lub uszkodzony sterownik od ramu na płycie głównej (ogólnie problem dotyczy pamięci lub czegoś z nią związanego), ale to trochę dziwne bo jak napisałem to pamięć na innym PC działa. Teraz chodzi mi o to żeby jakoś to naprawić bez ponownego oddawania na gwarancje i czekania na to aż to zrobią.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  a próbowałeś podmienić procesor?
  jeśli chodzi o pisk to przy błędach ramu jest on zazwyczaj podwójny
  albo wisi płyta
  zrób jeszcze tak wyciąg wszystko podłącz płytę pod zasilacz i włącz ja następnie odłącz i wpinaj kolejno podzespoły zaczynając od procesora po każdym wpięciu uruchom płyte
 • Poziom 13  
  procesor próbowałem i jest sprawny, ale z tą drugą opcją co napisałeś spróbuje i napisze czy coś dało
 • Poziom 21  
  Napisz dokładny model pamięci, może jest nie do woltowana, np. żeby działały moje DDR3 na 1600MHz to wymagane jest 1.9V a stabilnie dopiero przy 2.00V~2.05V.
  Chyba nie podałeś jeszcze jaką masz wersję biosu (patrz na rewizję płyty głównej!!!).
 • Poziom 13  
  posłuchałem siergiej1985 i komputer ruszył tyle że na jednej pamięci. dzięki za pomoc tema zamykam