Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-25X5K-wyłacza sie...

Adamek 09 Sty 2003 23:41 2095 6
  • #1 09 Sty 2003 23:41
    Adamek
    Poziom 17  

Witam!
    Mam problem z tym TV. (pierwsza naprawa od nowosci)
    Po zalaczeniu wszystko jest OK.
    Po czasie, zaleznie od przypadku, 0,5-1-1,5 godziny, wylacza sie, jakby do stanu stand-by, ale z ta roznica, ze dioda stand-by zaczyna mugac. Przed wylaczeniem obraz zielenieje, zweza i sklada sie w pionowa linie.
    Aby ponownie zaskoczyl, trzeba wylaczyc i wlaczyc go wylacznikiem sieciowym. Potem wszystko sie powtarza, ale juz po 10-15 minutach.
    Wyglada to na zanik sygnalu H-out.
    Dokladnie sprawdzilem go pod wzgledem zimnych lutow.
    Co moze byc przyczyna? :(
    Moze ktos ma schemat tego TV (nie wiem niestety jakie to chassis)?
    Pozdrawiam :)

• #2 09 Sty 2003 23:57
    VALENTINE
    Poziom 24  

Jest to chassis FE-1.Masz przerwy w okolicach trafka sterujacego ,tranzystora końcowego odchylania ,pionu ,zasilacza ect. Obstukaj płytę .Ja mam z takim samym taki problem ,że 2 tygodnie temu robiłem go na przerwy (wyłączał się).Dopiero po kilku przelutowaniach płyty ,wyłączanie ustąpiło ,ale dzisiaj przyszedł z powrotem i nie wyłącza sie ,ale w czasie pracy (obraz ,dzwięk OK) zaczyna sygnalizować błąd ,4 błyski Leda.Jezeli wtedy go wyłącze i próbuje włączyć to nic z tego .Zastanawiam sie czy problem dalej jest w przerwach ,czy np. trzeba skasować stare błędy (poprzez TT80).Jakieś sugestie.Sorry ze sie wtrąciłem ,ale ten sam sprzęt i problem.

• #3 10 Sty 2003 00:03
    Adamek
    Poziom 17  

Juz to robilem, dokladnie sprawdzalem zimne luty, przelutowalem okolice trafka sterujacego, wymienilem tez tranzystor sterujacy, wyginalem podczas pracy plyte i NIC.. :(

• #4 10 Sty 2003 00:17
    VALENTINE
    Poziom 24  

Sprawdz jaki błąd Ci sygnalizuje .Dołączam tryb serwisowy.

• #5 10 Sty 2003 09:47
    stachwilno
    Poziom 15  

mojim zdanem to KINESKOP!
    po wlonczeniu zletka czimsc powoli udez kilka razy po samaj kolbe kineskopa,to wyglionda na zammykane zelionegu katoda z moduliatorem.

• #6 10 Sty 2003 20:37
    Adamek
    Poziom 17  

Kolega z Litwy Stachwilno mial 100% racje!. Serdecznie dziekuje!
    To niestety wina kineskopu.... :( Tak jak pisal: nawet lekkie opukiwanie szyjki kineskopu powoduje ten objaw. Zielone dzialo raz swieci slabiej, raz jest maksymalnie wysterowane (oczywiscie widoczne powroty), innym razem pojawiaja sie tylko nieregularne zielone linie).
    Dzieje sie tak tez przy odlaczonej od wzmacniacza wizji katodzie G.
    Nawet kod bledu sie zgadza (2 mrugniecia diody - "prog obwodu zabezpieczajacego <ANY TIME>"). Dzieki Valentine za tryb serwisowy!
    Szkoda kineskopu, bo obraz byl naprawde super. :(
    Jeszcze raz dziekuje za sugestie.
    Przytocze jeszcze slowa wlasciciela tego TV: " Za tyle pieniedzy, to to powinno byc wieczne"... hehe :lol:
    Pozdrawiam :D

• #7 10 Sty 2003 22:21
    wladek
    Poziom 22  

A kinol możesz uratować.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME