Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam kto wykona dla mnie układ ster...

DJiM 22 Sty 2010 21:56 1725 11
 • #1
  DJiM
  Poziom 17  
  Witam Serdecznie

  Chodziło by mi wykonanie układu który zarządzał by 4 układami AM29F010 z czego każde 2 tworzą pare. Po włączonym przełączniku wybiera się 1 parę układów A i B po czym w każdej chwili można wybrać drugą parę układów A1 i B1 o ile jest coś takiego możliwe na parach układów są różne dane. Oczywiście z mozliwośćią wmontowania to w podstawki takie jak układów AM29F010 w rozsądnej cenie. najlepiej w zminimalizowanej wersji
  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • #2
  satanistik
  Poziom 27  
  Nie podał kolega w jakiej obudowie jest ta pamięć - bo jest różnica czy to tsop , plcc, dip? Jak by co to mogę się podjąć dla obudowy dip. Jakie są częstotliwości pracy tego układu? Nie lepiej zamiast 4 kostek dać jedną większą i przełączać tylko adresy na najstarszych 2 bitach a wsad zrobić przez połączenie 4 w jeden plik?
 • #3
  DJiM
  Poziom 17  
  Układy ori jakie tam siedzą to PLCC
 • #4
  satanistik
  Poziom 27  
  A co to za urządzenie i czy była by możliwość wypożyczenia go na testy (nie wszystko lubi działać od pierwszego kopa) Mogę się podjąć zadania.
 • #5
  DJiM
  Poziom 17  
  Dokładnie jest to sterownik (ECU) silnika Audi, wypożyczenie raczej nic nie da bo musiał bym całe auto wypożyczyć co jest niemożliwością. Włącznik jak chce ori wykorzystać w samochodzie jest włącznikiem na chwile zwierającym. Tak jak mówilem interesowała by mnie możliwość po zwarciu owego włącznika wybór mapy 1 a po kolejnym zwarciu mapy 2 i znów jeśli potrzebuje mapy 1. Chodzi o to by nie rozbierać sterownika gdy przychodzi zima lub udostepniam samochód np bratu. Lub gdy jestem na torze. Latem podczas wyprzedzania. Układ powinien mieścić się w urządzeniu

  A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
  :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4488325#4488325 :arrow: 002.
  Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
  [_P_]

  [IMG=http://img189.imageshack.us/img189/3952/ecuw.jpg][/IMG]
 • #6
  satanistik
  Poziom 27  
  A skąd kolega jest bo może dało by się jakoś przyjechać lub kolega by przyjechał. Ja mam taki pomysł żeby te kostki przylutować jedna do drugiej drucikami - odgiąć tylko nóżki CE i je dołączyć do dodatkowego układu na bramkach. Takie pamięci normalnie w układzie są połączone równolegle na płycie a proc wybiera właśnie tym sygnałem z której czyta. Sądzę że jest to najlepsze rozwiązanie gdyż stosowanie układów wkładanych w podstawki itp przy silniku generującym drgania mija się z celem (wzrost awaryjności ). Jak by co jestem z Lublina.
 • #7
  DJiM
  Poziom 17  
  Ja okolice katowic więc to kawałek drogi. Chyba że to nie jest zbyt skomplikowane to sobie jednak to wykonam.
 • #8
  satanistik
  Poziom 27  
  Problem z takimi układami to nie ich komplikacja ale trzeba to wykonać na tyle solidnie
  aby nie nie rozpadło się od wstrząsów i mrozu. A dwa to trzeba to będzie projektować na gorąco czyli jak ta koncepcja się nie sprawdzi to następna, pomierzyć oscyloskopem przebiegi itp.
 • #9
  Linoge
  Poziom 27  
  Chyba nie do konca dobrym pomyslem wydaje mi sie przelaczenie map pamieci w locie .... Ale to taka moja drobna uwaga ;)
 • #10
  DJiM
  Poziom 17  
  Jakie propozycje ?
 • #11
  Wat
  Poziom 13  
  Witam,

  Kolega Linoge ma rację - taki układ napewno źle działałby przy przełączaniu "w locie". Jeśli trzeba przełączać tylko dwa zestawy pamięci to wystarczy podciągnąć rezystorami wyprowadzenia CE wszystkich pamięci do +5V i przełącznikiem zwierać jeden lub drugi zestaw do masy. Zeby to działało to konieczny jest wybór zestawu przed włączeniem urządzenia. Aby przełączać "w locie" należy znaleźć źródło sygnału zegarowego i synchronicznie z nim zmieniać jakimś przerzutnikiem stan na pamięciach, zwracając jeszcze uwagę na jego właściwą fazę. Jest to raczej niemożliwe, przy braku dokumentacji.

  pozdrawiam
  Wat
 • #12
  _PREDATOR_

  VIP Zasłużony dla elektroda