Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam kto wykona dla mnie układ ster...

DJiM 22 Sty 2010 21:56 1725 11
    DJiM
    Poziom 17  
    Witam Serdecznie

Chodziło by mi wykonanie układu który zarządzał by 4 układami AM29F010 z czego każde 2 tworzą pare. Po włączonym przełączniku wybiera się 1 parę układów A i B po czym w każdej chwili można wybrać drugą parę układów A1 i B1 o ile jest coś takiego możliwe na parach układów są różne dane. Oczywiście z mozliwośćią wmontowania to w podstawki takie jak układów AM29F010 w rozsądnej cenie. najlepiej w zminimalizowanej wersji
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    satanistik
    Poziom 27  
    Nie podał kolega w jakiej obudowie jest ta pamięć - bo jest różnica czy to tsop , plcc, dip? Jak by co to mogę się podjąć dla obudowy dip. Jakie są częstotliwości pracy tego układu? Nie lepiej zamiast 4 kostek dać jedną większą i przełączać tylko adresy na najstarszych 2 bitach a wsad zrobić przez połączenie 4 w jeden plik?
    DJiM
    Poziom 17  
    Układy ori jakie tam siedzą to PLCC
    satanistik
    Poziom 27  
    A co to za urządzenie i czy była by możliwość wypożyczenia go na testy (nie wszystko lubi działać od pierwszego kopa) Mogę się podjąć zadania.
    DJiM
    Poziom 17  
    Dokładnie jest to sterownik (ECU) silnika Audi, wypożyczenie raczej nic nie da bo musiał bym całe auto wypożyczyć co jest niemożliwością. Włącznik jak chce ori wykorzystać w samochodzie jest włącznikiem na chwile zwierającym. Tak jak mówilem interesowała by mnie możliwość po zwarciu owego włącznika wybór mapy 1 a po kolejnym zwarciu mapy 2 i znów jeśli potrzebuje mapy 1. Chodzi o to by nie rozbierać sterownika gdy przychodzi zima lub udostepniam samochód np bratu. Lub gdy jestem na torze. Latem podczas wyprzedzania. Układ powinien mieścić się w urządzeniu

A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4488325#4488325 :arrow: 002.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
    [_P_]

[IMG=http://img189.imageshack.us/img189/3952/ecuw.jpg][/IMG]
    satanistik
    Poziom 27  
    A skąd kolega jest bo może dało by się jakoś przyjechać lub kolega by przyjechał. Ja mam taki pomysł żeby te kostki przylutować jedna do drugiej drucikami - odgiąć tylko nóżki CE i je dołączyć do dodatkowego układu na bramkach. Takie pamięci normalnie w układzie są połączone równolegle na płycie a proc wybiera właśnie tym sygnałem z której czyta. Sądzę że jest to najlepsze rozwiązanie gdyż stosowanie układów wkładanych w podstawki itp przy silniku generującym drgania mija się z celem (wzrost awaryjności ). Jak by co jestem z Lublina.
    DJiM
    Poziom 17  
    Ja okolice katowic więc to kawałek drogi. Chyba że to nie jest zbyt skomplikowane to sobie jednak to wykonam.
    satanistik
    Poziom 27  
    Problem z takimi układami to nie ich komplikacja ale trzeba to wykonać na tyle solidnie
    aby nie nie rozpadło się od wstrząsów i mrozu. A dwa to trzeba to będzie projektować na gorąco czyli jak ta koncepcja się nie sprawdzi to następna, pomierzyć oscyloskopem przebiegi itp.
    Linoge
    Poziom 27  
    Chyba nie do konca dobrym pomyslem wydaje mi sie przelaczenie map pamieci w locie .... Ale to taka moja drobna uwaga ;)
    DJiM
    Poziom 17  
    Jakie propozycje ?
    Wat
    Poziom 13  
    Witam,

Kolega Linoge ma rację - taki układ napewno źle działałby przy przełączaniu "w locie". Jeśli trzeba przełączać tylko dwa zestawy pamięci to wystarczy podciągnąć rezystorami wyprowadzenia CE wszystkich pamięci do +5V i przełącznikiem zwierać jeden lub drugi zestaw do masy. Zeby to działało to konieczny jest wybór zestawu przed włączeniem urządzenia. Aby przełączać "w locie" należy znaleźć źródło sygnału zegarowego i synchronicznie z nim zmieniać jakimś przerzutnikiem stan na pamięciach, zwracając jeszcze uwagę na jego właściwą fazę. Jest to raczej niemożliwe, przy braku dokumentacji.

pozdrawiam
    Wat
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda