Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie funkcji "analizatora widma" UT2082C

crunky 22 Sty 2010 22:30 732 0
  • #1 22 Sty 2010 22:30
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Witam wszystkich.
    Noszę się z zamiarem zakupu oscyloskopu cyfrowego, zastanawiam się nad dwoma modelami, jednym z nich jest właśnie model podany w temacie. W zasadzie jedynym przeważającym dla mnie argumentem jest właśnie funkcja analizatora widma. Zdaję sobie sprawę że z profesjonalnym dedykowanym urządzeniem ma to niewiele wspólnego. I tutaj mam pytanie do konstruktorów, serwisantów, amatorów, którzy tym bądź podobnym urządzeniem się posługiwali, czy można je wykorzystać do prostych pomiarów urządzeń KF ? Mam tu na myśli chociażby obserwację (czy może nawet pomiar) prążków harmonicznych nadajnika, "czystości" VCO, czy chociażby podłączeniu "śmiecącego" generatora i pomiar charakterystyki przenoszenia filtrów. Rozumuję to tak, że jeśli nawet ten bajer dokładnością nie grzeszy , to strojąc stopnie wyjściowe nadajnika będzie można zaobserwować wzrost lub spadek prążków harmonicznych, stąd informacja czy dobrą drogą czy złą podążamy. Podobnie z filtrami czy generatorami. Na wyższych pasmach na niewiele się przyda, ale gdyby można było dla 14MHz obserwować jeszcze piątą harmoniczną... Czekam na Wasze sugestie, opinie i spostrzeżenia w tym temacie.

0 0