Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nubira 2.0 1998r LPG LOVATO nie przekracza 2000obr.

Michał S 22 Sty 2010 23:15 1382 2
  • #1 22 Sty 2010 23:15
    Michał S
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Problem polega na tym, że na gazie momentami jedzie się normalnie, ale już za chwilę nie mogę przekroczyć 2000obr, ale tylko pod obciążeniem. Na luzie kręci się dużo wyżej. Podczas jazdy na IV biegu i po redukcji na II osiąga powyżej 2500 obr. i kręci się wyżej i to bardzo dynamicznie. Jeżeli zmieniam biegi tak, żeby obroty nie spadały poniżej 2500 to jest OK. Problem dotyczy tylko jazdy na gazie. Na benzynie jst OK.

Ma ktoś możę jakąś propozycję?
    Od częgo wogóle zacząć?

W instalacji wymieniłem reduktor i filtr gazu ponadto świece, przewody WN, filtr powietrza i sondę lambda. Na starej sondzie problem już występował, ale w granicach 2500-3000obr. Po wymianie sondy próg się obniżył do 2000-2500obr.

Za wymianą sondy przemówiło wysokie spalanie 17 w mieście i 13 trasa. W zeszłym roku, zimą spalanie gazu w mieście nie rzekraczało 13, a w trasie 9.

Czy te dwa objawy mogą być z sobą powiązane?

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Michał

• #2 23 Sty 2010 21:52
    Michał S
    Poziom 9  

Witam.

Kolejna porcja cierpkich faktów, które dzisiaj zaobserwowałem. Całe wyżej opisane zamieszanie zaczyna się dopiero po przejechaniu pewnego odcinka. Kiedy autko zaczyna się buntować wystarczy zmienić zasilanie silnika na benzynę i po kilku sekundach znowu na gaz i wszystko jest ok, ale już tylko przez chwilę, po czym znowu zaczynają sie problemy. to wtedy znwu na benzyna i na gaz i tak w kółko. Gazownicy rozkładają ręce.

Może ma ktoś fachowca godnego polecenia w okolicach Lubina?

• #3 26 Kwi 2011 12:40
    losiek177
    Poziom 16  

Hej rozwiązałeś już problem, że silnik nie przekraczał 2000obr/min na LPG? Co było przyczyną?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME