Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS PowerCom model: UPS-400-A S/N 2104045 naprawa?

22 Jan 2010 23:33 5421 3
  • Level 15  
    UPS PowerCom model: UPS-400-A S/N 2104045 naprawa?UPS PowerCom model: UPS-400-A S/N 2104045 naprawa?
    Witam.
    Mam wiekowy zasilacz awaryjny UPS firmy Powercom model: UPS-400-A S/N 2104045 zasilany jednym akumulatorem 12V/7Ah.

Kłopot w tym, że zasilacz powinien wytrzymać ok 250W- 280W. Niestety jedna osoba go uszkodziła, poprzez podłączenie zgrzewarki do rur PCV o mocy ok 1500/ 2000W gdy ją naprawiał. Wiele razy tak robił bo myślał, że UPS nagrzeje takie cacko.
    Oczywiście zasilacz po włączeniu natychmiast się wyłączał automatycznie, a aby pracował ponownie trzeba było go wyłączyć i ponownie włączyć zwykłym przyciskiem z tyłu obudowy i tak gość robił wiele razy.

Problem w tym, że UPS przez te czynności się uszkodził, a okazuje się, że teraz wystarczy podłączyć żarówkę 40W i się wyłącza. Wszystko wskazuje, że musiało paść jakieś zabezpieczenie czy coś takiego. Czy może ktoś wie gdzie go szukać, a może ktoś wie co może być inną przyczyną takiego zachowania?

Dodam, że zanim UPS się wyłączy żarówka przez ok. max 0,5 sekundy świeci mocniej potem nic nie działa, a transformator nie pracuje.

Jeśli będzie konieczność umieszczę fotografię płytki UPS.
    Dziękuję...
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator
    Witam.
    Jakoś nie kojarzę tego UPS, a więc zamieszczenie zdjęć i to nie tylko z jego środka będzie być może wskazówką dla nas wszystkich...
    Przypomnę tylko aby były bardzo dobrej jakości zwłaszcza te z jego wnętrza.
  • Level 15  
    Dziś sprawdziłem UPS po 24 godzinach ładowania akumulatora i okazało się, że jak podłączyłem żarówkę 200W wszystko chodziło.
    Oznacza to, że wcześniejszy problem znikł, a jednak jest inny kłopot.

Gdy uruchomiłem UPS głośno buczy do tego dźwięk bardzo dziwny inny niż zwykle.
    Dodatkowo żarówka 60W pokazuje jak miga światło, a wcześniej tak nie było i świeciła płynnie. Dodam, że sygnał i dźwięk był inny. Dodaje fotki UPS-a, a zamieszczony film ukazuje dokładnie jak miga światło - żarówka 60W, a przed awarią tak nie było.
    Film drugi pokazuje jak dziwnie pracuje UPS.

Małe radiatory zostały po rozginane przez wcześniejszego właściciela.
    UPS PowerCom model: UPS-400-A S/N 2104045 naprawa? UPS PowerCom model: UPS-400-A S/N 2104045 naprawa? UPS PowerCom model: UPS-400-A S/N 2104045 naprawa?
    Film 1

Film 2
    Mam też pytanie poza tematem.
    Mam TV 20" typ Royal TV 5106, a pobiera niby 75W i tego nie wiem na 100%.
    Mam pytanie ile taki TV pobiera prądu przy starcie. Chcę kupić UPS i dać akumulator 12V/200Ah lub użyć tego UPS-a lub tego UPS Fideltronik-Inigo Lupus 500 i co wy na to?
  • User removed account