Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie pc->tv i tv->pc

22 Sty 2010 23:39 1750 3
  • Poziom 8  
    Witam. Po raz kolejny mam problem, ale tym razem już z gotowym połączeniem.
    Kupiłem:
    a)przejście 9pin->svhs+chinch IN oraz OUT
    b)wtyczkę scart -> svhs+video chinch+audio(stereo) IN oraz OUT

Połączenie PC-OUT -> TV-IN przewodem SVHS 4PIN udało się po 3 godzinach eksperymentów, mam jeszcze problemy z dualview, ale postaram się to ogarnąć.

Moim problemem jest połączenie odwrotne, tj. TV-OUT(wyciągane z gniazda SCART)->PC-IN.

Grafika-GeForce 6600GT z gniazdem VIVO 9 PIN
    Telewizor-kupiony 4 lata temu thomson 25OC182

Przewidziałem teorię, że telewizor nie wysyła nic przez gniazdo SVHS wyciągane ze SCART, ale podłączyłem antenę do starego telewizora, podłączyłem wtyczkę SCART->SVHS i przewodem do wejścia w nowym telewizorze i obraz był b.dobrej jakości, więc jeśli kupiony 15 lat temu TRILUX wysyła obraz SVHS przez SCART to nowszy TV tym bardziej.

Najpierw miałem problem, że np. Movie Maker nie odnajdował urządzenia przechwytywania wideo. Poszukałem poszukałem i wyczytałem, że potrzebny sterownik, ściągnąłem i zainstalowałem 4.13_forceware_wdm.exe i problem z niewykrywanym urządzeniem zniknął, ale miejsce gdzie powinien być widoczny przechwytywany obraz było czarne. Zainstalowałem starsze sterowniki (te, które dostałem z kartą graficzną), ale teraz nazad jest tak, że nie wykrywa urządzenia nadającego, mimo ponownego zainstalowania w/w sterownika, a w menedżerze urządzeń mam przy "nVidia WDM video capture (uniwersal)" mam żółty wykrzyknik. Oczywiście połączyłem prawidłowo przewodem SVHS. Pokombinuję jeszcze ze sterownikiem od capture video, ale nawet jak mi się uda go poprawnie zainstalować to nadal będzie problem, że nic nie będzie przechwytywało. Proszę o pomoc w obu sprawach.
  • Moderator Samochody
    grankee napisał:
    Przewidziałem teorię, że telewizor nie wysyła nic przez gniazdo SVHS wyciągane ze SCART, ale podłączyłem antenę do starego telewizora, podłączyłem wtyczkę SCART->SVHS i przewodem do wejścia w nowym telewizorze i obraz był b.dobrej jakości, więc jeśli kupiony 15 lat temu TRILUX wysyła obraz SVHS przez SCART to nowszy TV tym bardziej.
    Niestety wcale takie oczywiste to nie jest...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Takie coś to ma mam, połączenie jest ok. No chyba, że mimo oznaczeń na złączach i urządzeniach połączenie może być błędne, ale nie słyszałem o takim przypadku.

tzok, upewniłem się, telewizor wysyła sygnał svhs, podłączyłem do tego stary tv, pilot się "sam naprawił" więc mogłem włączyć AV i odbiera normalnie sygnał wysyłany przez ten nowszy TV.

Kolejna rzecz jaką sprawdziłem, to to, że na układzie karty graficznej jest połączonych z układem karty 7 pinów, dwa pozostają niepodłączone. Piszę o tym dlatego, że podczas przeszukiwania masy stron na ten temat spotkałem się z wypowiedziami typu "masz gniazdo vivo, ale to lipa, bo tylko wyjście jest połączone na karcie". Jeśli połączone mam 7 PIN'ów to raczej wejście też mam połączone, prawda? W dodatku wykrywane jest urządzenie wołające sterownik "nVidia WDM Video Capture (universal)", który to oczywiście mam zainstalowany (v 4.1.3.0) data sterownika 14.04.2005 trochę stary i nie podpisany cyfrowo, ale nowszego chyba nie ma.

Edit: dochodzę do wniosku, że to wina sterownika/sprzętu. Sterownik niby dobry, ale w każdym programie widać czarny obraz, czyli tak, jakby nic nie podawał. postaram się jeszcze upewnić, czy kabel jest sprawy (przejście z 9PIN)

Tak wyglądają połaczenia w mojej przejściówce.. http://66.163.168.225/babelfish/translate_url...w.zebulon.fr%2Fbidouilles%2Fvivo.php&.intl=us