Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór Subwooferów ( doły) Jaka firma? najlepsza?

maciek673 22 Sty 2010 23:49 5729 19
  • #1 22 Sty 2010 23:49
    maciek673
    Poziom 10  

witam wszystkich chciałbym się zapytać profesjonalistów jakiej firmy radzicie mi kupić subwoofery którą mają mi słuzyć do uzupełniania pasma bassu moich innych kolumn. chciałbym o dobre głośniki które będą czysto i dość głośno chodzić chciałbym aby jeden subwoofer miał od 300 - 400 watt rms:) cena za dwie sztuki nie moze przekaraczać 1500 zł z góry dziękuje;)

0 19
  • #2 23 Sty 2010 08:15
    Skipior
    Poziom 20  

Witaj,
    Jeżeli decydujesz się na zakup gotowych, firmowych kolumn możesz obejrzeć ofertę STX'a. Zmieścisz się w cenie i uzyskasz moc taką jakiej oczekujesz.

Osobiście polecałbym zakup sprzętu z drugiej ręki, ponieważ kupowanie "nówek" jest mało opłacalne. Często można nabyć sporo dobrego, bardzo dobrego sprzętu w odpowiedniej cenie.

0
  • #3 23 Sty 2010 10:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Sty 2010 11:00
    marian133
    Poziom 38  

Qwerty_07 napisał:
    Za tą kasę możesz zrobić 4sztuki basów na GDN 38-550-4-AE (za tą cenę grają świetnie) daje 4x400W mocy AES a więc odpowiada. Powinieneś się zmieścić w 1,5kzł ale musisz się b. oszczędzać.

Obudowy możesz kupić u p.HDS (skipior^^) ...

No jeśli Skipior zrobi mu dwie budy za 600zł to spoko :D

Qwerty_07 napisał:
    Gotowy sub od stx-a na GDN 38-1000 raczej nie będzie zdawał egzaminu w paśmie niskotonowym, nadaje się bardziej do kolumn pełno pasmowych.

Tutaj to pocisnąłeś. Czyli twierdzisz że ten głośnik na suba się nie nadaje a STX się myli pakując go w taką skrzynię? nikt go nie miał z forum,bynajmniej nic takiego nie wyczytałem żeby ktoś się chwalił,a wiecie że się nie nadaje. No faktycznie,FS na poziomie 32 skreśla ten głośnik jako sub...

0
  • #5 23 Sty 2010 11:16
    maciek673
    Poziom 10  

Wszystko ok ale powiedzcie mi jeszcze jedno jak sami też powiedzieliści ze z drugiej reki polecacie LDM i jbl to co mi powiecie o takich subwooferów firm jak miedzy innymi RELOOP X-PRO 18 , bardzo zainteresowała mnie również kolumna niskotonowa BL- 415 HAND- BOX ma odpowiednia moc jaką chciałbym uzyskać ale czy zda egzamin? proszę Was o opinie;):D lub jeszcze sub własnej roboty ale na głośnikach beyma? co o tym myslicie? a jak tak to jaki głosnik? i jaka zwrotnica? :turn-l: z góry dziękuje;):D:D

0
  • #6 23 Sty 2010 11:52
    Qbazz
    Poziom 18  

Jak głośniki beymy to tylko z serji ,,Pro" tylko, że w tej cenie nie masz za dużego wyboru. Firma Beyma nie jest tania.

0
  • #7 23 Sty 2010 13:30
    B.Sliwa
    Poziom 13  

Witam,
    dawno nic nie pisałem na elektrodzie (preferuję inne forum też na e), natomiast to co ja Tobie polecę (ponieważ sam posiadam 1 szt. do testów) to:http://stx.sote.pl/pa-1000-8-lr.html Bas w tej cenie miażdży wszystkie wynalazki z Chin, obudowa jest bardzo zgrabna i porządnie wykonana. Bas jest szybki i nie mulący, potrzeba mu tylko mocnego wzmaka. W tej cenie DIY się nie opłaca ponieważ obudowa jest naprawdę pro, a zakup odzielnie obudowy i tego głośnika i zmontowanie ich potem do kupy...wyniesie tyle samo jak nie więcej (uwzględniając koszty wysyłek). Polecam ten bas szczególnie do muzyki mechanicznej, pozdrawiam.

0
  • #8 23 Sty 2010 13:38
    jarmol90
    Poziom 20  

A może zamiast tych słabych 15stek stx`a chciałbyś jeden konkretny bas 18"? A mianowicie Precision Devices PD.186 ? 700WRMS(a wiadomo że przyjmie więcej, dzięki 5" cewce) Xmax 9mm(matematyczny a nie jakiś przy progu zniekształceń), wiec głośnik spokojnie wychyli się do 12mm w jedną stronę i żadnych zniekształceń nie usłyszysz. Świetne parametry i typowe przeznaczenie głośnika-subbas, gwarantuje w pełni zadowolenie z uzyskanego mocnego, mięsistego basu ;)
    Głośnik jest 8ohm więc zapinasz koncówkę w mostek i tylko grać ;)

Tylko pytanie co za kolumny i jakie wzmacniacze masz?

0
  • #9 23 Sty 2010 15:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 23 Sty 2010 15:50
    maciek673
    Poziom 10  

Posiadam kolumny Omnitronic ds-153 (niestety byłem młody i głupi nie wiedziałem co kupuje;D) posiadam wzmacniacz a raczej powermixer Roland PA-400 i na nim ciągne własnie omnitronic. bardzo intersujący jest subwoofer Stx który został mi polecony , czytałem o nim duzo dobrych opini. Ale teraz przejdzmy do konkretów:

-gram na 18, okolicznosciowych imprezach , w małych klubach gdzie sala nie przekracza 150 m2 wiec czy dwa sobwoofery Stx dadzą rade ? zeby spokojnie uzupałnić pasmo? bassu? jezeli zdecydowałbym sie na te właśnie subwoofery to doradzcie mi do nich dobry wmmacniacz do 1500 zł lub do 2000 zł ;)

Ps. sorry za nękanie pytaniami ale po ostatnim zakupie kolumn teraz wole się upewnić zanim coś kupie aby mi ładnie grało;)

0
  • #11 23 Sty 2010 16:56
    Qbazz
    Poziom 18  

jarmol90 napisał:
    A może zamiast tych słabych 15stek stx`a chciałbyś jeden konkretny bas 18"? A mianowicie Precision Devices PD.186 ?
    ?

No wybór super ale nie w tej cenie.

Dodano po 14 [minuty]:

maciek673
    Dobry wzmacniacz w cenie do 2000 zł?

Behringer EPX 3000
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Koncowki-mocy/Behringer-EPX3000.html

Lub trochę droższy

CORVIN-VEGA 2800
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Koncowki-mocy/CERVIN-VEGA-CV-2800.html

0
  • #12 23 Sty 2010 17:01
    Skipior
    Poziom 20  

Cytat:
    No jeśli Skipior zrobi mu dwie budy za 600zł to spoko :D

Z akcesoriami da się zmieścić w tej kwocie. Ale doliczając dwie sztuki GDN od STX'a te 550-4 no to wyjdzie już ponad 1000zł z wysyłkami za taki komplet.

0
  • #13 23 Sty 2010 18:20
    papaj00
    Poziom 17  

Skipior paki jak najbardziej OK. POLECAM . Nawet w "erze" nie ma takich promocji cenowych:)

0
  • #14 24 Sty 2010 10:52
    papaj00
    Poziom 17  

Posiadam od "Skipior" dwie obudowy BR pod 18' przetwornik paczka wykonana naprawdę solidnie wygląda jak nowa ze sklepu. Posiada "specjalistyczne" maszyny do cięcie płyt i nie ma mowy o "szparach" między płytami . Nawet otwory pod rączki maszynowo wycinane. Kocyk przyklejony idealnie zero śladów łączeń w dodatku cena jest naprawdę bezkonkurencyjna . Jakość wykonania w skali od 1. do 10. ocena 10pkt. Piszę ponieważ mam do czynienia z "Skipiora" produktami . Naprawdę solidna robota.

0
  • #15 25 Sty 2010 10:36
    jarmol90
    Poziom 20  

Qbazz napisał:
    jarmol90 napisał:
    A może zamiast tych słabych 15stek stx`a chciałbyś jeden konkretny bas 18"? A mianowicie Precision Devices PD.186 ?
    ?

No wybór super ale nie w tej cenie.

[

No ale chodziło mi o używany przetwornik,mam takowy w idealnym stanie, więc za cały subwoofer to tak dużo by nie wyszło, a efekt o niebo lepszy niż z tych stx`ów ;) A co do ceny to byłą by podobna jak kupić dwa nowe stx`y i żeby np skipior zrobił do nich obudowy, więc jeśli autor jest zainteresowany to prosze pisac na pw

No chyba że jednak w grę wchodzą 4 szt stx`ów.. to wtedy basu będzie więcej niż z jednej 18stki to wiadomo ;)

0
  • #16 25 Sty 2010 11:36
    Qbazz
    Poziom 18  

No ok. Ale teraz pytanie czy ma odpowiedni napęd do tego PD ?

0
  • #17 25 Sty 2010 13:17
    marian133
    Poziom 38  

Qbazz napisał:

Odpowiedni tzn.? chodzi tobie o ilość watów czy markę podobnej jakości co głośnik PD?

0
  • #18 25 Sty 2010 15:17
    Qbazz
    Poziom 18  

Chodzi o koniec mocy? Czy ma taką co da rade uciągnąć tego PD.

0
  • #19 26 Sty 2010 12:44
    jarmol90
    Poziom 20  

marian133 napisał:
    Qbazz napisał:

Odpowiedni tzn.? chodzi tobie o ilość watów czy markę podobnej jakości co głośnik PD?

Hmm. autor zaznaczył że chce dwa subwoofery po ok 300-400W RMS, wiec jeśli koncówka która ma posiada taką moc i pracuje w mostku(a raczej nie powinno być z tym problemu) to nawet jeśli miały być to suby 4ohm to na mostku da nam ok 600-800W RMS/8ohm więc już by można nim było zagrać, choć osobiście polecałbym do niego koncówkę ok 1kW RMS a nawet można dać więcej,a głośnik na pewno się nie obrazi jak dostanie trochę wiecej niż moc znamionowa i odwdzięczy się bardzo mocnym dynamicznym basem z dobrym zejściem. Dwa sty`y nie mają najmniejszych szans, więc warto by się zastanowić nad tym PD, no i dochodzi jeszcze sam fakt jakościowy przetworników i ich wykonania ;)

Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Oj widze że napisałeś że wzmacniacza nie posiadasz(tak można wywnioskować skoro masz 1500-2000zł na wzmacniacz).Moja propozycja to wspomniany PD186 z koncówką np T.Amp TA2400 w mostku, wtedy masz już bardzo dobry zestaw z zapasem mocy i gwarantuje że 2x stx 15" wymiękają. ;) jak coś to pisz na pw a zaradzimy twoim problemom

0
  • #20 27 Sty 2010 14:10
    maciek673
    Poziom 10  

musze sie dobrze nad tym zastanowić jeszcze musze uzbierać troche kasy. ale jak juz będę miał wszystko to wtedy napisze do Was bardzo chętnie;) bo dobre rady macie dla mnie. wiem tylko ze kupmel kupił sobie sub stx. i chce go sprawdzić i sam ocenić a jak nie zda egzaminu to wtedy pomysle nad mocniejszymi głośnikami;))

0