Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zintegrowana karta dzwiekowa szwankuje

simek xD 23 Jan 2010 02:52 1246 3
 • #1
  simek xD
  Level 10  
  Witam :smile:
  Dziś z kumplem próbowalismy rozwiązać problem zepsutych głosników, który polegał na tym, że nie wydobywały z siebie wogule dzwięku. A więc podpięlśmy je do komputera, puściliśmy piosenke i rozkręciliśmy satelitke, i pomocniczym kablem zaczęlismy ją sprawdzać. Nie powiem co dokładnie, bo się na tym nie znam, ale łaczylismy styki na płytce, co dawało pozytywny efekt - satelitka zaczynała grać. Jednak za którymś razem przestało to skutkować i dodatkowo słuchawki, które były także podpiete przestaly grac. Probówałem je przepinać do innych wejść, ale nie skutkowało. Na dodatek przy próbie odtworzenia mp3 na WMP wyskakiwał komunikat, tak jakbym niemiał zainstalowanych sterowników dzwięku. W "nazrędziu dignostycznym directx" (dxdiag w uruchom) w zakladnce dzwięk, w polu urządzenie nie byly wyświetlone żadne inf. o karcie dźwiękowej.

  Czy karta dzwiękowa mogła się spalić?? Raczej nie bo po ponownym uruchominiu komputera w "narzędziu..." były już inf. o karcie dzwiekowej, WMP dzialal i był dzwięk, ale bradzo bardzo cichy i tylko z zielonego wejscia na jack. Do tego podczas wpinania jack'a nic się nie działo, a dopiero po jego wypieciu pojawił sie komunikat o podpietym urzadzeniu i na dotatek nie z tego wejscia co trzeba - po wypięciu z zielonego pojawił sie komunikat o niebieskim i odwrotnie. To samo działo sie z pozostałymi wejsciami.  Obecnie podczas odtwarzania, co chwile, same z siebie, wyskakuja komunikaty ze cos jest podpinane. sluchawki wpiete do zielonego jack'a trzeszcza i piszcza.

  Co moglo sie stac i czy da sie z tego jakos wybrnac?? Czy koniecznoscia bedzie kupienie karty dzwiekowej?? Z góry dziekuje za odpowiedzi

  P.S. Tylko mnie nie krytykujcie w stylu "dwuch laikow zabrało sie do czegoś, na czym sie kompletnie nie zanją..." Kolega z którym sprawdzalem glosniki nie jest specem, ale coś sie zna, bo juz nie jednokrotnie słyszalem o tym ze naprawil rożne rzeczy.

  Popraw błędy.
  marek216
 • #2
  Wojtek(KeFir)
  Level 42  
  Jak żeście zwierali przypadkowe punkty na płytce wzmacniacza. To żeście pewnie podali napięcie zasilania na wejście dźwiękówki. Na 98% jest spalona.
 • #3
  simek xD
  Level 10  
  No to trudno. To w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Ta płyta główna ma niecale pół roku, więc obejmuje ją jeszcze gwarancja. Czy jeśli bym ją oddał na gwarancję to ją przyjmą??
 • #4
  Pablo1964
  Moderator
  Jeżeli usterka nastąpiła z Twojej winy, nie przyjmą. I słusznie.