Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic bardzo słabo grzeje

soprano019 23 Jan 2010 10:35 21749 14
    soprano019
    Level 9  
    Panowie mam pytanko. Moja Honda Civic 1,4 is '97 bardzo słabo grzeje, powiedział bym, że prawie wcale. Ze środkowych wywietrzników leci całkiem zimne powietrze, natomiast z bocznych czuć ciepło lecz słabo. Temperatura jest ok, dodam że auto mam w gazie na sekwencji i normalnie się automatycznie na gaz przełącza. Gdzie może leżeć przyczyna??
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.:D
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    glosny83
    Level 28  
    Sprawdż węże od nagrzewnicy czy oba są ciepłe.
    darek_wp
    Level 28  
    Przyczyn może być kilka. Uszkodzony zawór nagrzewnicy, zakamieniona nagrzewnica, uszkodzona (spadnięta) linka do regulacji kierowania powietrza na nagrzewnicę jeśli jest to brudny filtr kabinowy, itd.
    luke-z
    Level 16  
    Może być zapowietrzony układ.

Dodano po 1 [minuty]:

Filtr przeciwpyłkowy zapchany
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Kolejny temat "auto słabo grzeje".
    A nie wystarczy spojrzeć za okno i stwierdzić, że jest -20°C?
    luke-z
    Level 16  
    U mnie było -22 i jakoś auto mi nie grzeje słabo
    artureklondek
    Level 12  
    forestx wrote:
    Kolejny temat "auto słabo grzeje".
    A nie wystarczy spojrzeć za okno i stwierdzić, że jest -20°C?
    co za brednie kolega wypisuje :) pamietam 5lat wstecz na podlasiu w nocy temperatura spadla do -36 i moj poczciwy stary POLONEZ grzal, nie byl to ogien z nawiewow jak to potrafil robic latem ale bylo calkiem cieplo :):)
    dominik_radomski
    Level 12  
    sprawdź termostat może walnął
    soprano019
    Level 9  
    A mi powiedziano, że tego układu się nie odpowietrza, że on sam powinien sie odpowietrzyć :(
    jrobi80
    Level 10  
    Witam kolegow co do ogrzewania niejestem pewny co do zaworu nagrzewnicy bo nieznam dokladnego rocznika auta .ale najczestsze przyczyny slabego ogrzewania to zacinajacy sie zawo, zatkana czesciowo nagrzewnica, z kolego ktory powiedzial ze systemu sie nieodpowietrza absolutnie sie niezgadzam.Niektore samochody maja nagrzewnice wyzej niz poziom wlewu cieczy chlodzacej, a to powoduje poowstanie "poduszki powietrznej" a co zatym stoi brak lub slabe ogrzewanie.
    Na aytkach pracowalem za granica dosc dlugo i wiem ze w niektorych autach nawet z dobrym narzedziem ciezko jest "przepedzic " powietrze dlatego stosowalem prozniowe napelnianie .Wiem ze duzo dobrych polskich mechanikow nawet tego na oczy niewidziala ale to naprawde dziala . a co do ogrzewania jak masz jeden z wezy dolotowych chlodny a drugi goracy i zawor (jezeli jest) jest otwarty stawiam na nagrzewnice . Jezeli oba weze sa gorace sprawdz sterowanie przeplywem powietrza w ukladzie nawiewowym . Ktos powiedzial sprawdz termostat tak ale wtedy silnik nieosiagnal by normalnej temperatury pracy wskazowka lezala by caly czas na malej temperatorze .Pozdrawiam
    radass
    Level 11  
    WITAM jesli temperature ci trzyma dobrą to nie termostat tylko nagrzewnica zapchana czyscic ja raczej nie ma szans WYMIANA NA NOWĄ
    POWODZENIA
    qazar2
    Level 11  
    A ja bym obstawił co innego. Masz auto na gazie więc grzejesz nagrzewnicę równolegle z reduktorem. Przez reduktor płyn płynie o wiele swobodniej niż przez nagrzewnicę co powoduje słabe grzanie. Ja w moim aucie na gaz zastosowałem pompkę elektryczną wspomagającą obieg płynu w układzie silnik/ nagrzewnica/reduktor np. od t4 lub od dewasta wodnego i auto grzeje jak szalone a też był taki sam problem. Koszt niewielki a efekt bardzo dobry. Pompka startuje razem z silnikiem i po problemie.
    glosny83
    Level 28  
    glosny83 wrote:
    Sprawdż węże od nagrzewnicy czy oba są ciepłe.

sprawdż to.
    kudlatyy1
    Level 12  
    no i co soprano pomogło coś bo ja też mam taki problem