Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Geco G-403-P02 +ślimak Nie działa część klawiszy

harc2000 23 Sty 2010 12:10 6328 6
  • #1 23 Sty 2010 12:10
    harc2000
    Poziom 9  

Witam,
    Mam następujący problem ze sterownikiem Geco G-403-P02:
    Nie działa cześć klawiszy: włączanie trybu automatycznego, funkcja ustawiania parametrów (P) i włączanie ręczne dmuchawy (czasem udaje się włączyć). Dotyczas sterownik przez ponad 3lata działał bez problemu. Co się mogło stać? Jakieś pomysły, sugestie?

Widzę że na Allegro są oferty naprawy tych sterowników. Sprzedający chwalą się że naprawiają je w przeciągu kilku godzin od otrzymania, więc podejrzewam że to coś drobnego. Nie chce płacić 100zł + przesyłka, jeśli to jest jakaś drobnostka
    [url=http://www....[/url]

Usunąłem link do aukcji - regulamin
    mod - mirrzo

1 6
  • #3 24 Sty 2010 15:47
    harc2000
    Poziom 9  

Jedyne co mogę z tego (i innych tematów na forum) wywnioskować, że jest za to odpowiedzialny triak. Dobrze myślę?

Jeśli tak to jak do niego się dobrać/wymienić?

Znalazłem na klawiaturze z tyłu 4 pinowe złącze, które nie jest wykorzystywane. Czy jest to złącze serwisowe? Jak je wykorzystać do naprawy?

Udało mi się pożyczyć taką samą klawiaturę, która po podłączeniu wywala błąd ALARM3 - który jest błędem czujnika zerwania sprzęgła, czujnika CWU lub czujnika wody wlotowej. Taki czujnik wogóle nie jest podłączony - puste miejsce na czujniku?!

Any idea?!

1
  • #4 30 Sty 2010 00:24
    gecoserwis
    Poziom 10  

Witam,
    po prostu skorodowały Ci switche -> wymiana.

0
  • #5 12 Paź 2011 17:30
    naser
    Poziom 11  

Witam,

Jako, że temat nie jest chyba zamknięty a mnie czeka wymiana switchy.. Proszę o informacje jaki typ mikrowyłączników znajdę w tym sterowniku? Wiem, że najłatwiej sprawdzić, ale chciałbym zaoszczędzić sobie drogi - stąd pytanie.

0
  • #6 21 Wrz 2015 13:10
    vectra96
    Poziom 12  

Witam, również posiadam sterownik Geco g-403 p02. Po około 5 latach użytkowania zaczęły wadliwie działać niektóre przyciski. Przylutowałem nowe switchy, problem został rozwiązany na jeden sezon. Na nowy okres grzewczy znów pojawił się problem z przyciskami, znów wymieniałem. Obecnie znów mam problem z sterownikiem. Po uruchomieniu go po okresie letnim tydzień piec pracował bez obsługi. Dziś chciałem przestawić parametry udało mi się tylko zatrzymać pracę pieca. Ruszyć już nie dało rady bo przyciski odmówiły posłuszeństwa. W moim piecu sterownik jest wewnątrz obudowy pieca, gdzie myślę że może również dostawać się w małych ilościach pył z komory spalania. Czy jest jakiś sposób na trwałą naprawę przycisków? Przy poprzedniej naprawie pozaklejałem taśmą izolacyjną wszystkie szpary w obudowie, ale jak widać starczyło to tylko na rok.

0
  • #7 21 Wrz 2015 17:52
    naser
    Poziom 11  

Ja wymieniałem dwa razy, po czym przeniosłem panel w miejsce bardziej oddalone i zamknąłem go w osobnej osłonie. Przetrwało.. choć nie sprawdzałem od ostatniego sezonu grzewczego.

1
  Szukaj w 5mln produktów