Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

urządzenia samopozycjonujące

23 Jan 2010 12:32 903 1
  • Level 9  
    Szukam w internecie artykułów, e-booków i innych źródeł o urządzeniach samopozycjonujących wykorzystywanych w automatyce. Zakładam tutaj ten wątek bo może ktoś trafił na taką stronę lub posiada coś we własnych zasobach wiedzy elektronicznej. Nie szukam czegoś konkretnego tylko ogólnie. Potrzebne jest mi to do pracy dyplomowej. Buduje przystawkę samopozycjonującą a raczej już zbudowałem. W części merytorycznej mam też opisać inne metody pozycjonowania w automatyce wykorzystywane w praktyce. Jeśli ktoś posiada jakieś materiały poprosił bym o wystawienie je tutaj a jeśli to nie możliwe ze względu na rozmiar a admin się nie obrazi że łamie regulamin to proszę o kontakt na maila, gg lub skypa.
  • Level 11  
    Tutaj masz kilka linków (20 sec. na Google):D
    Pozycjonowanie frezarki CNC

Quote:
    Witam.

Panowie, mam pytanie. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was jest to być może trywialny temat.

Mianowicie:

Jak wygląda sprawa precyzyjnego umiejscoweinia materiału na stole frezerskim ?
    Wiem, że można po prostu założyć, że usuniemy nadmiary materiału i wytniemy co potrzebujemy bez ruszania obiektu do końca obróbki.
    Co jednak w przypadku jeśli musimy wystartować w ściśle wybranym miejscu materiału lub wstępnie obrobionego detalu albo np. odlewu ?

Być może w przypadku centrum obróbczych jest coś takiego jak czujnik obrysu, który zamieniony zostanie na narzędzie.
    Pytanie jak to zrobić dla prostych ploterów frezujących lub amatorskich frezarek CNC ?

pozdrawiam

Piromarek

Odp.

Witam
    Najstarszym i chyba najlepszym sposobem na wyznaczanie punktów w takich detalach jak formy, odlewy - jest trasowanie
    Stawiamy na stole najlepiej traserskim poziomujemy pionujemy i wysokościomierzem i rysikiem rozrysowujemy trasy i punkty zerowe detalu sprawdzamy przy tym czy dany odlew wydaje