Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta DVD-031, obraz przedzielony czarnym pasem w pionie.

23 Jan 2010 13:06 2675 11
 • Level 13  
  W odtwarzaczu Manta DVD -031 ,obraz przedzielony jest czarnym pasem o szerokości +/- 2.5 cm tworząc dwa oddzielne obrazy z lewej i prawej strony .Do tego nie dziala sterowanie funkcjami DVD z pilota. Sterowanie z pulpitu prawidlowe. Napięcia z przetwornicy wychodzą prawidlowe. Jeśli ktoś spotkal się z taką usterką ,prosze o sugestie.
 • DVD technology specialist
  Zmień ustawienia wyjście video z komponent na skart lub RGB .
 • Level 13  
  Tak,ale jak to zrobic jak nie dziala funkcja obslugi menu z pilota ,a na panelu przednim DVD przycisku menu brak.

  Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

  A tak wygląda obraz z DVD na ekranie TV.Manta DVD-031, obraz przedzielony czarnym pasem w pionie.
 • DVD technology specialist
  W takim układzie możliwe , że ktoś wgrał niewłaściwe oprogramowanie lub masz uszkodzony pilot. Z tego co wiem można zmienić ustawienia wyjść Video za pomocą przycisku PCB. Najpierw sprawdzić pilot lub go naprawić, dopiero wtedy można działać dalej.
 • Level 13  
  Pilot wydaje się być dobry, dziala na innej Mancie.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Do procesora informacje z podczerwieni dochodzą .Przyjmuje ,że ta linia dziala prawidlowo.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Przynajmniej do procesora..

  Dodano po 17 [minuty]:

  Mam pytanie . Do czego sluży led (czerwony) znajdujący się na tylnej części DVD, mający nazwe OPTICAL.
 • Level 36  
  To jest cyfrowe wyjście optyczne którym wychodzi dźwięk z odtwarzacza do np. amplitunera cyfrowego. Tzw. "łącze optyczne". łączysz to specjalnym kabelkiem światłowodowym.
 • Level 13  
  Gdzie się znajduje przycisk PCB.
 • DVD technology specialist
  Przestawiłem litery , powinno być PBC, w pobliżu kursorów , jak pamiętam z prawej strony nad kursorem w lewo.
 • Level 13  
  U mnie w DVD-031 przycisku PBC nie moge znależć, chyba go nie ma. I jeszcze jedno,prosze o określenie bliżej pojęcie " w pobliżu kursorów". Co to są te kursory i gdzie je szukać,na ekranie czy w DVD.
 • DVD technology specialist
  Klawisze kursorów ( na pilocie ) = Służą do nawigacji po menu ( w lewo, prawo, góra, dół ). Masz link do instrukcji obsługi i oprogramowania
  http://www.manta.com.pl/centrum.php?lang=pl&M...=1&SubCategory=101&Product_ID=10105&x=78&y=13
  Możliwe , że masz uszkodzonego pilota , potrafi rozsypać się kwarc - pilot nadaje a sprzęt go nie widzi a raczej nie rozumie.
  Do ustawień parametrów DVD używamy SETUP a nie MENU. Zapoznaj się z instrukcją obsługi, jeśli DVD nie będzie widziało pilota to nic nie zrobisz prostą metodą. Nie pamiętam czy po wgraniu softu DVD ustawia się na wyjście component czy RGB ( YUV czy RGB) , jeśli na RGB to Twój problem zniknie. Problem z wyświetlaniem obrazu . Pamiętaj ,żeby wgrać oprogramowanie musisz wiedzieć jaki laser masz zainstalowany SAMSUNG czy SANYO bo inaczej będzie problem.
 • Level 13  
  Okazalo się ,że w Manta -031 lord II ,pracuje laser Samsunga SOH DL6 . Ściąglem soft typowo do tego lasera ,czyli MTK.BIN i nagralem go na plyte CD. Postępując w/g instrukcji ,wlożylem plyte CD z plikiem MTK-BIN do DVD .Na ekranie ukazala się plansza na której proszono o potwierdzenie aktualizacji przez naciśnięcie przycisku PLAY.Nacisnolem przycisk PLAY na plycie czolowej ( bo jak wyżej informowalem, transmisji pilot/DVD nie mialem ) w 1 sekundzie ,tacka z odtwarzacza wyjechala i na tym się skończylo. DVD martwe..... To byla pierwsza moja wymiana softu. .....Nauka kosztuje. Temat zamykam.