Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kserokopiarki RICOH INFOTEC NASHUATEC

infotec 19 Sep 2003 09:27 35279 130
 • #31
  Escopy
  Level 15  
  Witaj Rysiu.
  Dzięki za cenną uwagę. A gdzie to odczytać? Ledwo co widoczne u mnie, trudno precyzyjnie stwierdzić....Sam wiesz, że przy takim czymś może okazać się niezbędne zerknięcie do schematu. Jeśli masz takowy to zamieść go albo jakoś inaczej. Jeśli nie masz, to wybacz nam naszą ignorancję, zapał i pasję, i nie złość się i nie psuj zabawy sobie i innym.
  Pozrawiam serdecznie - Sławek.
 • #32
  infotec
  Level 12  
  OSTATNI OUBLIKOWANY Z DTR SCHEMAT IDEOWY BYŁ W RICOHU 4418 INFOTEC 9118 PO TEJ RODZINIE JEST TYLKO
  SCHEMAT BLOKOWY EWENTUALNIE FRAGMENTY TŁUMACZĄCE
  IDEE NOWYCH ROZWIĄZAŃ. W TYM PRZYPADKU WSZĘDZIE BĘDZIE PROSTOKĄCIK Z NAPISEM LCD TOUCH PANEL.
  JWST TO ODRĘBNE URZĄDZENIE Z WŁASNYM SYSTEMEM OPERACYJNYM I KOMUNIKACJĄ. TRAKTUJ TO JAK MONITOR PODŁĄCZONY DO KOMPUTERA

  POZDR
  RYSZARD
 • #33
  Szeniu
  Level 15  
  Witam .

  Pszukuje service bulletin do ricoh aficio 2003 . Trafiły mi się 2 takie maszyny a słyszałem że miały dużo poprawek i udoskonaleń.
 • #35
  runner2
  Level 12  
  Witam
  potrzebuje service manala do AGFA X310 albo jak wejść do menu servisowego lub usunąć problem że pokazuje mi że ma za dużo zużytego toneru pozdrawiam z góry dziękuje
 • #36
  infotec
  Level 12  
  WITAM
  PRZYKRO NIE ZNAM AGFY.MOZE PRZEZ ANALOGIE DO INNYCH ROZWIAZAN CI POMOGE.
  1.JEZELI ZBIORNIK NA ZUZYTY TONER (SMIETNIK) MA W OKOLICY CZUJNIK MECHANICZNY LUB ELEKTRONICZNY TO GO
  WYSYP ZALACZ MASZYNE I POWINNO BYC OK.
  2.TO SAMO JAK WYZEJ ALE WYJMIJ SMIETNIK PRZY WLACZONEJ MASZYNIE ZAMKNIJ I MOZE BEDZIE OK.
  3.JEZELI BRAK JAKICHKOLWIEK CZUJNIKOW TO ZNACZY ZE PRODUCENT ZAKLADA ZAPELNIENIE SIE SMIETNIKA PO SCISLE
  OKRESLONEJ LICZBIE ZUZYTYCH TONEROW I KASOWANIE TEGO STANU JEST Z POZIOMU TRYBU SERWISOWEGO O KTORYM W PRZYPADKU AGFY BRK MI INFORMACJI

  POZDR
  RYSZARD
 • #37
  runner2
  Level 12  
  Robiłem to co piszesz juz wcześniej i:
  Jak opróżniłem cały śmietnik włączyłem maszyne a ona to samo
  a jak wyjołem śmietnik to mi powiedziała że jest gdzieś otwarta
  z tyłu jest czujnik ale to jest tylko na obecnosc smietnika do niczego innego on nie jest bo sprawdzałem  Pozdr.
  Roman
 • #39
  infotec
  Level 12  
  WITAM
  TA MASZYNA NIEMA TRYBU TESTOWEGO MA NATOMIAST TRYB SERWISOWY.W CZYM PROBLEM ?

  POZDR
  RYSZARD
 • #41
  infotec
  Level 12  
  W JAKIM CELU TO NIE TAKIE PROSTE I MOZESZ NAROBIC BIGOSU JAK NIE MASZ SWIADOMOSCI CO ZMIENIONY PARAMETR ZNACZY DLA MASZYNY. JAKI MASZ PROBLEM
  POZDR
  RYSZARD
 • #43
  infotec
  Level 12  
  W TYM TYPIE KSERA JEST WEJSCIE NA NOGE PROCESORA KORE TYLKO W STANIE LOGICZNEGO AKTYWUJE PROCES KOPIOWANIA.NAWET JA NIE MAM METODY NA OBEJSCIE TGO ROZWIAZANIA W TRYBIE SERWISOWYM.Z CIEKAWOSCI JAKI TO TYP AUTOMATU ?
  POZDR
  RYSZARD
 • #44
  teridar
  Level 18  
  Cześć, mam kłopoty z maszynami RICOH serii 4215, 4220-22. Efekt jest taki, że po skończeniu tonera, i jego wymianie maszyna się przesypuje. Tzn uzupełnia toner, ale nie gaśnie symbol braku tonera, i po ponownym otwarciu i zamknięciu klapy dalej to samo, aż do zupełnego zasypania się. Proszę o radę, bo nie mogę jeździć do kopiarki po każdej wymianie tonera.
 • #45
  infotec
  Level 12  
  WITAM
  SPRAWA JEST SKOMPLIKOWANA I MA NA WPLYW DOSC SPORO CZYNNIKOW.
  PODSTAWOWY TO JAKOSC TONERA OBECNIE NAJLEPSZE SA W WERSJI AMERYKANSKIEJ
  USTAWIENIA PARAMETROW LADOWANIA BEBNA I KONTROLI STEZENIA TONERA
  STAN ELEKTROD,SYSTEM ROZLADOWANIA BEBNA,STAN WYWOLYWACZKI,SEKCJI CZYSZCZACEJ I JESZCZE COS BY SIE ZNALAZLO.
  SUMUJAC ROZWIAZANIE KONTROLI STEZENIA TONERA W TYCH MASZYNACH JEST NAJBARDZIEJ RYGORYSTYCZNE JAKIE ZNAM
  PODAJ SWOJE SPOSTRZEZENIA
  POZDR
  RYSZARD
 • #46
  Viny
  Level 12  
  Witam. Miałem ten sam ból w dwóch maszynach czyba 4215 jeśli dobrze pamiętam. Doszły mnie słuch że Ricoh przyznał się do tego, że dał ciała i jest jakiś raport techniczny co z tym robić. Chwilowo poradzono mi żeby wkręcić śróbkę w wywoływaczką, dzięki czemu maszyna widzi ją jako kolorową. W jednej działa do dziś w drugiej się trochę przedozowuje.
  Nie wiem tylko co będzie jak się toner skończy.
 • #47
  infotec
  Level 12  
  Witam
  Masz jeszcze dwa kolory do dyspozycji
  a potem reset pamieci i od poczatku.
  A powaznie problem jest skomplikowany i oprocz ciala RICOCH-a wiaze sie z wielkoscia
  czastek tonera oraz jego skladem.
  pozdr
  ryszard
 • #48
  teridar
  Level 18  
  Witam, moje spostrzeżenia są nastepujące : problem w kopiarkach występuje jakby falami, tzn w krótkim czasie w kilku maszynach, chociaż może to zbieg okoliczności ?. A może rzeczywiście można powiązać go z jakością tonera. Jeżeli chodzi o jakość podzespołów, to problem występował również z maszyną która miała nowy : bęben, listwę, developer, coronę i grid, więc tutaj raczej nie szukałbym przyczyny. Jeżeli chodzi o ustawienia kopiarki, to są one takie same jak przed "usterką" czyli raczej fabryczne- ja w kopiarkach ustawiam tylko światło, nie kręcę niczym innym bez potrzeby.
  "PODSTAWOWY TO JAKOSC TONERA OBECNIE NAJLEPSZE SA W WERSJI AMERYKANSKIEJ" Jaki toner masz na myśli, czy chodzi o katuna ?
  I jeszcze jedna sprawa, od bardzo doświadczonego serwisanta pracującego w serwisie autoryzowanym serwisie RICOHA usłyszałem że jest to wina błędu w oprogramowaniu zawartym w EPROM -ie, i rzeczywiście, nawet biuletyn Ricoha coś o tym wspomina, tak więc mam kilka maszyn w których wymieniłem EPROM a i zobaczę jaki będzie efekt. Pozdrowienia
 • #49
  infotec
  Level 12  
  Witam
  Toner Infotec USA wydajnosc powtarzalna 9-11 tys kopii żywotność bebna 200 tyś.kopii listwa co dwa lata bez wzgledu na przebieg.
  Co do błędu to polega on na niekontrolowanym sypaniu tonera przez 30 sekund potem pomiar i decyzja czy Vsp/Vsg
  ma wartość odpowiadajacą odpowiedniej ilości tonera.Jeżeli gąbki przy wałku podawczym tonera do dewelopera są zużyte to sypie się on na całej lini a nie tylko przez dziurki w przesłonie dozującej.Im mniejszy rozmiar cząsteczki tonera tym więcej nasypie go w jednostce czasu i tym większa powierzchnie jest w stanie pokryć.Powoduje to całkowite nasycenie dewelopera i pojawienie sie swobodnych cząstek tonera zwane w żargonie kurzeniem.Jak to poprawić od strony oprogramowania ,bardzo prosto 5 sekund sypania 5 sekund mieszania pomiar i tak aż do skutku .Zapobiegło by to wpływowi zużycia zespołu podającego toner na procedurę związaną z wymianą tonera.Tak bym sobie to wyobrażał.Ciekaw jestem jakie zmiany w tej procedurze zaobserwujesz po wymianie pamięci.
  Wesołych Świąt i zapomnijcie na parę dni o kserach.
  Ryszard
 • #50
  krystian k
  Photocopiers specialist
  potrzebuje kartę z j.polskim żeby wgrać do Aficio 200/250 ewentualnie Lanier 5020/5025
 • #51
  omega11524
  Level 11  
  teridar wrote:
  Cześć, mam kłopoty z maszynami RICOH serii 4215, 4220-22. Efekt jest taki, że po skończeniu tonera, i jego wymianie maszyna się przesypuje. Tzn uzupełnia toner, ale nie gaśnie symbol braku tonera, i po ponownym otwarciu i zamknięciu klapy dalej to samo, aż do zupełnego zasypania się. Proszę o radę, bo nie mogę jeździć do kopiarki po każdej wymianie tonera.


  Jeżeli nie jest za póżno,to odpowiadam: byC może zabrudzony jest czujnik pod bębnem tzw ID np: od ciągłego zasypywania tonerem , być może jest on także uszkodzony, może sz jeszcz skasować pamięć ( nic się nie stanie ) Program 94, wcisnąć 1 , zatwierdzić i wyłączyć maszynę.
 • #52
  infotec
  Level 12  
  Witam
  Zakładając że wszystko jest wypucowane z czujnikiem ID włącznie to po załączeniu maszyny sprawdzi program odczyty z czyjnika ID , i jeżeli deweloper jest przesypany nastąpi powrót do punktu wyjścia.W tech.biul z 94 roku zalecają wymianę dewelopera .... ale u nas to za drogi interes dla klienta.Polecam to co już było powiedziane przełączyć na kolor zdiąć koło zębate podawania tonera lub wyłączyć sprzęgło tonera
  wyjechac na biegu jałowym nadmiar tonera aż do uzyskania VSP/VSG 0,8/4,0 przełączyć na czarny i powinna zaskoczyć .Po tym zabiegu zrobić na wolnym biegu i 55 ok 100 przejść i obserwować 55
  jeżeli jest w normie założeć koło zębate podawania tonera lub podpiąć sprzęgło.Jeżeli pozostałe ustawienia oraz stan zespołu podawania tonera jak i sam toner jest OK to powonno być po kłopocie

  pozdr
  Ryszard
 • #53
  teridar
  Level 18  
  Cześć, ja robię to troszkę inaczej najpierw kasuję pamięć SP 99, potem wypinam z płyty gł CN118, tzn sprzęgło tonera, ustawiam SP 5 - przebieg bez lampy exp, i puszczam wolny bieg, aż do momentu aż gęstość tonera nie będzie przywrócona, następnie gruntowne czyszczenie kopiarki, czujników, lamp gaszących, następnie kontrola napięć, najpierw SP 54, 55, SP 48 po kasacji pamięci niezbędne i podpinam spowrotem CN118.
  To wszystko pikuś, ale przy następnej wymianie tonera sytuacja się powtarza. Przełączenie na kolor nic nie daje, bo po wyjałowieniu w tym trybie i powrocie do black, kopiarka znowu pokazuje brak tonera( pamięta że w czarnej wywoływaczce brakowało tonera) i się przesypuje. Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia, pozdrawiam.
 • #54
  krystian k
  Photocopiers specialist
  jeśli kasujesz pamięć kopiarki to wiedz że kasujesz wszystkie ustawienia włącznie z licznikami bębna dewelopera konserwacji itp , faktycznie pulpit maszyny wraca do normy i mamy uśmiech na twarzy i po wyczyszczeniu i odkurzeniu maszyny , oddozowaniu ( czarne kopie ) , 55 jest ok , ale na jak długo ?taki proces z kasowaniem pamieci to ostateczność co dla niektórych jest rzeczą codzienną , to jest tak albo zadziała i jest ok. albo co dwa,trzy dni będziemy jeździć na oddozawywaie maszyny ( bęben stary,dev. stary a ustawienia jak do nowych części )
 • #55
  infotec
  Level 12  
  Witam
  Dorzucę jeszcze fokt że należy ustawić maszynę od podstaw tzn korekcje optyki H ,V ,powiększenie,start kopii strefe rozładowania nie wspominając o poziomie światła ,ade-si i jaszcze paru innych korekcjach.W szystkie te dane są przepisywane domyślnie z epromu w przypadku stwierdzenia przez program główny pustego RAM-u
  Jest to ostateczność polecana przy naprawdę dobrej znajomości ustawień serwisowych.Ułatwieniem powinien być wydruk ustawień rzeczywistych znajdujący się w kieszonce
  pod pulpitem.
  Pozdr
  Ryszard
 • #56
  teridar
  Level 18  
  Problem jest bardzo złożony. Jeżeli kolega krystian nie zaleca kasowania pamięci, to jak spowodować, żeby kopiarka zgasiła błąd braku tonera, i dała się ustawić ? Dopuki świeci ten błąd, kopiarka cały czas się zasypuje.
 • #57
  infotec
  Level 12  
  Witam
  Przełącz na kolor masz trzy możliwości,zdejmij koło podawania tonera lub odepnij sprzęgło wejdz w tryb serwisowy 56 potem 55 daj coś szarego no zsybę i start.Jak VSP,VSG wrócą do normy załącz na czarnym,odczytaj VSP,VSG jeżeli zamiast 4.00 v masz000 to dalej za duzo tonera jeżelui chcesz przyspieszyć to ustaw 62 na wart 2(potem wróć na miejscepowinno być ok 9) jak zaskoczy wyczyść
  ustaw 4.00v sprowdz rozładowanie USZCZELNIJ GĄBKI POD WAŁKIEM PODAWCZYM T O N E R A,sprawdz listwę czyszczącą jeżeli jest odgięta to zmień zakładam że standardowe procedury przeglądu są Ci znane.Sprawdz czy nie przycina się sprzęgło tonera.Powinno być OK.
  pozdr
  Ryszard
 • #58
  Jaro-Potis
  Level 11  
  Sie macie dobrzy ludzie :-) Naprawde fajnie zobaczyc, ze wreszcie jest jakies forum, na ktorym sa ludzie, ktorzy maja pojecie o Ricohu i na dodatek wygladaja na skorych do pomocy :D
  Problem jest teoretycznie dość prosty: Ricoh 5106/5206 i Fiery XJ R/R2. Fierka powina chodzic w sieci na protokole TCP/IP. Zazwyczaj obsluge softowo robi sie za pomoca Downloadera, Spoolera i Calibratora, co oznacza koniecznosc drukowania do pliku, a nastepnie wysylania wydruku w postscripcie Downloaderem do Fierki. OK. Wyglada to bardzo ladnie, zarzadzanie plikami tez jest OK i zazwyczaj klienci nie maja z tym problemow. Jednak ostatnio klient zapytal, czy to jest konieczne? Mam na mysli wlasnie wysylanie plikow downloaderem zamiast drukowania bezposrednio do portu TCP/IP, jak to sie robi w wiekszosci drukarek sieciowych? I tu musze sie przyznac, ze dostalem lekkiego cwieka w leb. Faktycznie - jezeli uzywa sie fierki jako serwera plikow, chce sie zarzadzac wydrukami itp. to downloader i spooler jest bardzo dobry. Ale moj klient chce po prostu drukowac, nie ma ambicji robienia wydrukow probnych itp., za to ma 5 pracownikow, ktorzy maja sobie drukowac na kolorowo jakies mapy i niespecjalnie maja ochote na zabawe w wysylke plikow postscriptowych...
  Wiem, ze w Canonach (tam Fiery nazywa sie ColorPass i jest tym samym urzadzeniem z innym troche systemem) druk do portu TCP/IP jest czyms normalnym. Moze ktos z Was wie, jak to cholerstwo ustawic, zeby drukowalo bezposrednio do tego portu? Pomozcie, chetnie sie odwdziecze - mam troche wiedzy i softu :)
  Pozdrowki z Wroclawia :]
 • #59
  infotec
  Level 12  
  Witam
  Gonię 03 po lpt , sieciowo jej nie instalowałem i brak mi w tym temacie doświadczeń.Mogę tylko trochę pofantazjować ale może Cie to na coś naprowadzi.
  Czy na pulpicie jest ikona drukarki sieciowej,czy jest wybrany windowy protokół transmisji dla drukarki,czy w drajwerze drukarki nie ma opcji wydruku bezpośredniego .Wydrukuj ustawienia drukarki może przy protokole sieciowym są jeszcze jakieś opcje.Co się dzieje jak klikniesz drukuj bez udziału Down.....era jaka jest odpowiedz Menadżera wydruku ? Tyle na szybko.
  Pozdr
  Ryszard
 • #60
  krystian k
  Photocopiers specialist
  cześć
  miał ktoś taki problem w Aficio Kolor 2003 po włączeniu maszyny wyskakują dwa błędy : 450 a po nim 301