Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarki RICOH INFOTEC NASHUATEC

infotec 29 Lis 2004 00:20 33644 130
  • #93 04 Lut 2005 15:16
    Artful
    Poziom 13  

Witam. Wybieram się niedługo do kopiarki Rex Rotary 8513, klientowi wyświetla się kod E70 ale pojedyncze kartki może robić. Teraz pytanie ponieważ nie widziałem jeszcze kopiarki tej firmy na oczy, co to za kod i jak ewnetualnie go skasować, jak można to poproszę o SM. Wiem też, że jest to odpowiednik (Ricoh 3131, Nashuatec 3213s, Gestetner 2413, Infotec 9213). Jeśli ktoś zna przynajmniej jeden z tych modeli proszę o odpowiedź.

• #95 16 Lut 2005 22:37
    KubaCopyRight
    Poziom 10  

Witam. Kolejny problem z nieszczęsną cyfrówką......
    Kopiarka robi super kopie, ale...
    w jednym miejscu na obrazie robi biały pasek szerokości 2 mm.
    Kopiarka ma nowy bęben, siatkę i drut...
    Wydaje mi się że jest to wina "LED Printhead" i pytanie: Czy można te diody jakoś naprawić, a jak nie to czy można coś takiego kupić i za ile?
    a może ktoś ma takie coś w rupieciarni??

Z góry diękuje za wszelką pomoc..
    KUBA kubusiek77(malpa)o2.pl

• #96 14 Mar 2005 19:45
    olaf99
    Poziom 2  

Drodzy koledzy jestem całkowitym nowicjuszem dostałem ksero od szefa RICOH NC 8015 do naprawy kod jaki mi sie wyświetla to SC 842 wiecie może co to jest i czym to sie je proszę o pomoc i o wszelkie materiały dotyczące tego sprzętu pozatym ile moge dostać za taki sprzęt może ktoś z was się orientuje POZDRAWIAM Swietna ta elektroda... :)

• #97 14 Mar 2005 21:11
    Marnet
    Poziom 13  

Witam
    Mam Infoteca 5222DZ. Problem polega na tym iż maszyna ok pół roku stała nieużywana w wilgotnym pomieszczeniu. Teraz klient zainstalował toner i lipa. Kopia ma bardzo ciemne tło. Bęben jest bardzo brudny i dlatego robi takie tło. Po wyczyszczeniu bębna zrobi jedną kopię idealnie i z każdą następną coraz gorzej. Czy to możliwe że listwa czyszcząca bęben przepuszcza? Czy wymiana listwy załatwia sprawę?

• #98 14 Mar 2005 22:31
    KubaCopyRight
    Poziom 10  

Listwa bębna na pewno do wymiany! Pozatym powinieneś sprawdzić i wyczyścić koronę ładującą, developing i resztę. Może być że developer będzie do wymiany jeśli było bardzo wigotno...
    Pozdro

• #99 15 Mar 2005 01:22
    Escopy
    Poziom 15  

Witajcie.
    W tej NC8015 to cos sfajdalo sie z ladowaniem zoltego koloru. Jak wiecie, sa tam cztery osobne sekcje, kazda ma swoje ladowanie - fajna ta maszyna jest, ciekawe te rozwiazania - oto co w serwisowce znajdziesz o sc842:
    CODE SC840: CHARGE VOLTAGE ERROR – Bk
    CODE SC841: CHARGE VOLTAGE ERROR – M
    CODE SC842: CHARGE VOLTAGE ERROR – Y
    CODE SC843: CHARGE VOLTAGE ERROR – C
    If charge is not applied to the drum, this code lights.
    Points to check:
    Set of the charge unit, charge power pack, process control board.
    serwisowka powinna byc w schematach kopiarek- czyli https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141886.html - jesli nie ma, to na dniach zamieszcze tam calosc (part catalog, serwisowke, operatora, point to point etc) - a tu tylko samego serwismana. Zasysaj.
    Pozdrawiam - escopy

Załączniki:
  • #101 05 Kwi 2005 18:31
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Witam kolegów
    Aficio 2003 , gdy robie 3-126 "Proces Control self chek" , to w odczycie 3-975 result jest 90 lub 92 , a w odczycie 3-964 result wynosi 70 lub 79 ? , patrzyłem w serwisówce na stronie 2-11 i 2-22 i wywnioskowałem że mam wymienic pół maszyny ?

• #102 21 Cze 2005 02:31
    Escopy
    Poziom 15  

Witaj Krystian.
    Oj Krystian, Krystian.....zerknij tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ays=0&postorder=asc&highlight=escopy&start=60
    To co opisujesz, to ciągle to samo! Płyta zasilacza, zimne "lody", isaliśmy o tym już w tym poście, zacytuję:

"Do Krystiana Krystian, jeśli jeszcze nie zrobiłeś tej swojej Affi 2003 to mam dla Ciebie pewne info. Zjawisko jakie się dzieje w tej kopiareczce jest następujące, wspomniane, cholernie delikatne drzwiowe swith'e (pracujące jak na zwarciu) powodują, że odczyty sensora ID są wariackie, maszyna zaczyna pompować farbę jak niepociumana w procesie agitacji (sp2-225-5) i w rezultacie zapycha się wałek dozujący i magnetyczny z nośnikiem ubijającym się tonerem tak, że trudno obrócić całym danym kolorem. Po całej już proceduże inicjaco-agitacji developerów (agitacji) wyskakuje błąd 70 lub 79 w odczycie rezultatów agitacji w sp 3-964, oznacza to powtórkę całego uciązliwego procesu agitacji po wcześniejszym wyczyszczeniu wszystkiego bo maszyna się sakramencko zasypuje.... Ja zrobiłem tak: przelutowałem parę zimnych lutów w płytce zasilacza (wiesz gdzie to jest? z lewej strony kopiareczki), wyjąłem swith'e z włącznika drzwiowego, wyczyściłem jak zalecał Infotec, skrobaczkiem i wypolerowałem pastą do ząbków z granulkami, przemyłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem, wyczyściłem maszynkę w środku na glanc, zmieniłem druty w koronie ładującej na złote do dużych formatów, rozruszałem wyraźnie zatarty po wcześniejszej agitacji zespól niebieskiego nośnika i... dałem czadu przez następne 35 minut.... Kopiarka już od tygodnia ponad robi piękne kopie, nie zasypuje się i nie zżera farby jak świnia... "

koniec cytatu

Wystarczy, że trochę się przypcha wałek magnetyczny przedozowaną farbą w procesie proces control i kicha, przedozowanie zawsze będzie spowodowane: zimnymi lutami w zasilaczu, włącznik drzwiowy, stary bęben, przepalony drut korony ładującej, brudna optyka, brak masy bębna itp - nie trzeba wymieniać połowy maszyny... ale doprowadzić do porządku to co tam jest.
    Pozdrawiam - Sławek

Pozdrawiam gorąco - Escopy

• #103 08 Lip 2005 12:31
    SzymCzas
    Poziom 13  

Witam
    Potrzebuje wejść do trybu serwisowego Naschumatec D425 io zrobić wydruk ustawień oraz sprawdzić ilość kopi, jak również zmienić czas przechodzenia w stan spoczynku. Prosze o dokładny opis.

• #104 22 Lip 2005 08:54
    MarVin_PL
    Poziom 22  

jak zmienic rodzaj papieru w kasecie w ricoh 350? maszyna stale pokazuje papier a4 a powinien byc a3

• #105 22 Lip 2005 16:51
    krystian k

w 350 trzeba wejść w ustawienia użytkownika po prawej stronie i tam to jest .
    a do D425 Żółty 107 przetrzymać stop , 5 -992 # wciskasz 4 potem tzw. Interrupt na górze panela przy wyświetlaczu i start - w kasecie musisz miec papier A4

• #106 10 Paź 2005 08:21
    MarVin_PL
    Poziom 22  

Ricoh AF350 - przy probie kopiowania z wszystkich podajników zacina papier (zawija sie papier) przed dwoma rolkami (ta metalowa i gumowa). cz to kwestia ustwien opoznien w pobieraniu papieru, bo wyglada na to ze te wałki zaczynaja sie obracac za pozno

• #107 17 Paź 2005 22:44
    snoopy1
    Poziom 9  

Witam!
    Już kiedyś zadawałem to pytanie, ale nikt nie odpowiedział.
    Czy posiada ktoś instrukcję obsługi i kody serwisowe do Aficio 350 w j.polskim. W języku niemieckim i angielskim mam ale to mi nic nie mówi.
    Z góry dziękuję

• #108 16 Gru 2005 19:56
    pcnet

Poziom 32  

szukam manuala do Nashuatec DSm730 Aficio

• #110 07 Lut 2006 17:45
    krzysztof4000
    Poziom 9  

Bede wdzieczny za każdą pomoc. Posiadam Ksero Sharp Z-25 po zapełnieniu smietnika pulsuja 3 diodki,Czy jest jakas możliwość resetu ,czy tylko ratuje mnie wymiana kartridza albo co gorsza wyrzuceniew na smietnik ksera? Wiem ze naprawa nie jest na moja kieszeń.Z góry dzieki za pomoc licze na fachowców.

• #111 04 Mar 2006 20:30
    krystian k

Aficio 2003 i kod 171 do czego sie przyczepić ?

• #112 04 Mar 2006 21:21
    SP
    Poziom 11  

Brudna naklejka do zczytywania bieli. Zdjąć szybę, z prawej strony pod obudową przetrzeć ją palcem.

• #113 03 Sty 2007 11:41
    kiwi12
    Poziom 9  

Witam !!!
    Na wstępie dla Wszystkich Najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne !!!
    A co zrobić jeśli od pewnego czasu w Ricoh Aficio 2203 wyświetla się po włączeniu kod SC-172. Czasami pomaga parokrotne włączenie i wyłączenie, ale to nie metoda.
    Proszę o pomoc !
    kiwi

• #114 03 Sty 2007 14:08
    pawelq82
    Poziom 11  

Witam
    Poszukuje instrukcji obsługi do Ricoh Aficio 1022 lub 1035.

Pozdrawiam

• #115 03 Sty 2007 22:34
    salut
    Poziom 20  

MarVin_PL napisał:
    jak zmienic rodzaj papieru w kasecie w ricoh 350? maszyna stale pokazuje papier a4 a powinien byc a3

z którymi kasetami masz problem?

• #116 04 Sty 2007 13:03
    toship
    Poziom 10  

Witam
    Kupiłem ostatnio ksero RICOH Aficio color 6010 z fierim po małej konserwacji przez mojego serwisamta ksero działa ok i jestem zadowolony kolory poprawne ale wydruki z komputera wyglądają jakby nakładał za dużo zółtego koloru. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i co zrobić żeby wydruki były prawidłowe ??

• #117 04 Sty 2007 15:36
    Janusz.P

a czy była robiona kalibracja kolorów dla drukarki

• #118 04 Sty 2007 16:05
    toship
    Poziom 10  

Dzięki robiłem kalibracje przed wymianą tonerów i zapomniałem o tym

Jeszcze jeden problem brudzi tył kartki dwa dość grube paski przez środek co z tym zrobić gdzie szukać?? Pas transmisyjny jest czysty w piecu rolki też czyste.

Kolejny problem pomimo iż zostały wymienione tonery ksero przy starcie pokazuje brak tonerów soptkał się ktoś z tym??

I jeszcze pytanie jak lepiej wyłączać ją z sieci na noc czy zostawiać na czuwaniu mam infoteca 4451 serwisant powiedział że lepiej jak jest włączona na czuwaniu

• #119 16 Sty 2007 16:51
    toship
    Poziom 10  

Witam
    Potrzebuje cały moduł czyszczarki do aficio 6010 lub same gumowe listwy uszczelniające do niej oraz pas transportowy taka dość gruba folia. Jakby ktoś miał prosze o kontakt pod nr tel 605 115 051 lub gg 3446248
    Pozdrawiam

• #120 23 Sty 2007 02:43
    Pascalt
    Poziom 22  

Ma moze ktos kody i instrukcje w jezyku polskim lub angielskim do Ricoh AF 350 ?
    Bede wdzieczny. Prosze o podeslanie jak cos na pascalt(malpa)tlen.pl. Z gory dzieki, pozrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME