Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech X530 - jaki transformator?

23 Sty 2010 16:00 3111 5
  • Poziom 13  
    Witam.

Tak jak w temacie. Czy ktoś posiada dane techniczne transformatora montowanego w zestawie głośnikowym Logitech X530. Po symbolach zamieszczonych na oryginalnym transformatorze nic nie można znaleźć a nie mam w pobliżu takiego modelu aby sprawdzić jakie jest napięcie wyjściowe na trafo.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 39  
    Sprawdź na jakie napięcie jest kondensator w zasilaczu.
    To Ci nasunie pewne sugestie.
  • Poziom 13  
    Kondensator jest na napięcie 35V. Za dużo się z tego nie dowiem. Najlepiej byłoby znaleźć taki sam zestaw i zmierzyć napięcie na trafo:) Pozostaje mi poszukiwanie:)
  • Poziom 35  
    rondzio napisał:
    Kondensator jest na napięcie 35V. Za dużo się z tego nie dowiem. Najlepiej byłoby znaleźć taki sam zestaw i zmierzyć napięcie na trafo:) Pozostaje mi poszukiwanie:)

Kolego myśl więcej, zobacz jaka jest końcówka mocy, sprawdź dopuszczalne napięcia. Prześledź po drodze z zasilacza co się znajduje - jakie elementy mają zakresy napięć itp. Przecież to proste.
    Jakbym miał strzelać to wydaje mi się że nie ma tam więcej niż 28V-30V na tym kondensatorze (bez większego obciążenia oczywiście) , a pewnie nawet trochę mniej. Daje to już jakieś wskazówki co do napięcia transformatora, dla wyznaczenia dalszych wypada zerknąć na resztę bebechów i poszukać datasheetów do nich. Co do mocy to sobie trzeba popatrzeć na końcówki mocy i ich ilość i co nieco wydedukować.
  • Poziom 13  
    Wszystko OK po zamontowaniu toroidu 12V 30W