Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kotła gazowego do nowego domu

dyzioizyd 23 Jan 2010 16:09 2958 4
    dyzioizyd
    Level 10  
    Witam. Mam problem z wyborem kotła gazowego do mojego domu , jeśli chodzi o producenta wybrałem Termet , pytanie tylko jaki ? Dom wybudowany z maxa 28 cm, ocieplenie ze styropianu 12 cm. Powierzchnia ok 180 m2 w tym garaż 35 m2 który też chcę dogrzewać , podłogówki na parterze ok 22m2 , na poddaszu 9 m2 instalacja wykonana z plastiku. Mój instalator wyjechał za granicę i teraz mam problem . proszę o pomoc co wybrać. Pozdrawiam .
  • Helpful post
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Windsor 25 kW
    Jedno, czy dwufunkcyjny, to już zależy od usytuowania odbiorników ciepłej wody - kuchnia, łazienka.
  • Helpful post
    DavidM7.62
    Level 10  
    dyzioizyd wrote:
    Witam. Mam problem z wyborem kotła gazowego do mojego domu , jeśli chodzi o producenta wybrałem Termet , pytanie tylko jaki ? Dom wybudowany z maxa 28 cm, ocieplenie ze styropianu 12 cm. Powierzchnia ok 180 m2 w tym garaż 35 m2 który też chcę dogrzewać , podłogówki na parterze ok 22m2 , na poddaszu 9 m2 instalacja wykonana z plastiku. Mój instalator wyjechał za granicę i teraz mam problem . proszę o pomoc co wybrać. Pozdrawiam .

Ocieplenie tylko 12 cm
    (pewno "specjalista" od ociepleń wyliczył ci , że 12 cm wystarczy:).! )
    Jeśli Twój dom jest zlokalizowany w Polsce
    -To ładnie się rypnąłeś!

Słyszałeś o migracji punktu rosy?

[
  • Helpful post
    szymonjasiu
    Level 20  
    Witam

Kociołek tak jak pisał kolega powyżej lub Termet Ecocondens (to praktycznie ten sam kocioł-kiedyś różnił się tacką na skropliny po stronie powietrznej teraz to jest to samo).Istotna jest właściwie dobrana moc kotła.Dobiera sie ja nie tylko na podstawie zapotrzebowania na grzanie budynku.Bardzo ważne jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę uzytkowa.Kiedyś liczyła się tylko moc na CO CWU było na marginesie.Te zależności odwróciły się pod koniec xx wieku. Jeżeli w Twoim domu masz dwie łazienki(lub więcej) lub większą wannę to 25kW może być za mało.Zwiększenie pojemności zasobnika da niewiele jeżeli w domu bedzie zamieszkiwać więcej osób chcacych się kapać w zbliżonch porach(lub po sobie)

Pozdrawiam
    dyzioizyd
    Level 10  
    dziękuję za odpowiedz na moje pytanie