Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje sie dowiedziec co to za kabel i koncowka

sercabit 23 Sty 2010 16:59 2949 5
  • #1 23 Sty 2010 16:59
    sercabit
    Poziom 9  

Witam,

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale, ale sprobuje - wydaje mi sie najodpowiedniejszy.

Jestem DJ'em i mam mikser firmy Rane. Jest tam nietypowa koncowka do zasilania.
    Wyglada to jak koncowka od kabla internetowego, ale kabel internetowy ma szersza koncowke.
    Od kabla telefonicznego tez to nie jest, bo kabel telefoniczny ma mniejsza koncowke.

Koncowce od zasilacza do mojego miksera urwal sie taki plastikowy "dzyndzelek" (nie wiem jak to nazwac).
    Potrzebuje kupic taka koncowke, aby zrobic ten kabel, jednak nie wiem jak i gdzie. Nowy zasilacz kosztuje prawie 200 zl i juz wiem dlaczego takie lipne porobili te koncowki.

Koncowka tak jak napisalem, przypomina koncowke do gniazda internetowego i do gniazda telefonicznego. Jednak jest wezsza od koncowki internetowej i wieksza od koncowki telefonicznej.
    Do koncowki jest przymocowany kabel szesciozylowy. Patrzac od gory koncowki, w kolejnosci od lewej: czarny, czerwony, zielony, bialy, pomaranczowy, zolty (to kolory kazdej z zyl - od lewej strony).

Jakies sugestie? Dzieki z gory za pomoc.

Pozdrawiam,
    Kamil

0 5
  • Pomocny post
    #2 23 Sty 2010 17:11
    goldi74
    Poziom 43  

Potrzebujesz wtyczki RJ-12. Tylko, że są 2 rodzaje: na kabel płaski i na kabel okrągły. Musisz kupić odpowiednią do swoich potrzeb. Tak ona wygląda:

1
  • Pomocny post
    #3 23 Sty 2010 17:20
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Sty 2010 17:26
    sercabit
    Poziom 9  

technics6 napisał:
    Prawie kompletna lista złącz RJ jest tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Registered_jack

Niedawno pytałem na forum o nietypowe RJ-tki to podpowiedziano mi, że są w sklepie Maritex Link

Dodano po 7 [minuty]:

goldi74 napisał:
    Potrzebujesz wtyczki RJ-12. Tylko, że są 2 rodzaje: na kabel płaski i na kabel okrągły.[/url]

Uzupełnię wypowiedź kolegi - są jeszcze złącza RJ z kluczem (z taką wypustką) i są z przesuniętym zatrzaskiem.

Więc przed zakupem obejrzyj dokładnie wtyczkę :)

Linki usunąłem, regulamin p. 10.11. mat_ed

Od razu po pierwszym poscie zakupilem na allegro zlaczki i zaciskarke, ale na szczescie dobre. Przestraszyles mnie.

Pozdrawiam,
    Kamil

0
  • #5 23 Sty 2010 17:43
    GladiroR
    Poziom 26  

Akurat ta zaciskarka jest w miarę spoko, bo nie psuje się tak jak takie z czerwonymi rączkami, gdzie nie wciskają się dobrze piny.

0
  • #6 09 Kwi 2010 11:02
    sercabit
    Poziom 9  

Kupilem 50 wtyczek RJ-12 na kabel plaski (mniej na allegro sie nie dalo). Sa tanie wiec spoko.

Do tego zaciskarke, ktora ma jeszcze kilka opcji zacisku innych wtyczek. Na pewno przyda sie jeszcze nie raz.

No a dodatkowo poprosilem sprzedajacego z allegro, zeby dorzucil mi gratis jedna zaslepke/gumowa oslonke (nie wiem jak to nazwac) na wtyczke kabla. Dostalem w sumiekilka takich "bajerkow" w roznych kolorach - zupelnie gratis.

Login allegro tego sprzedajacego to EUROKOMP_BS - polecam go. Zakupilem u niego wszystko co mi bylo potrzeba.

Za wszystko zaplacilem w sumie 26 zl i mam jeszcze pelno tych koncowek i kilka oslonek, oraz zaciskarke.

Gdyby komus sie popsula koncowka od zasilania w mikserze Rane, to moge zrobic to za darmo, tak ze juz nigdy nie bedzie z tym problemu.
    Jakby co, to mieszkam w Krakowie.

Nowy zasilacz kosztuje z 200 zl, wiec zaoszczedzilem troszke pieniedzy.

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za pomoc forumowiczom.

0