Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć słuchawki do telewizora? (Samsung cz21f32t)

Tawananna 23 Sty 2010 17:07 16914 6
  • #1 23 Sty 2010 17:07
    Tawananna
    Poziom 9  

Witam,

mam nadzieję, że wybaczycie mi tak banalne pytanie na tak specjalistycznym forum :).

Chciałabym podłączyć do telewizora (delikatnie mówiąc, już nie pierwszej nowości - Samsung cz21f32t) słuchawki. (standardowe, takie jak do komputera)

Telewizor nie ma wyjścia słuchawkowego, ma takie zwykłe (chyba nazywa się to cinch). Domyślam się, że potrzebna jest przejściówka - ale jaka? Udało mi się znaleźc tylko przejściówki z minijack na cinch, a mnie chodziłoby chyba o odwrotną. (?)

W razie jakichś wątpliwości, instrukcja do telewizora jest tutaj:
    http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200402/20040220202603906_CZ20F32T.pdf
    Rysunek wejść na stronie 30 pod "Przód (lub bok) telewizora"; są tam dwie opcje w zależności od modelu - moja jest ta u góry (z dwoma wejściami: video + audio).

Będę wdzięczna za wskazówki :)

1 6
  • #2 23 Sty 2010 17:38
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Sty 2010 18:37
    Tawananna
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź!

:( Nie miałam pojęcia; szczerze mówiąc myślałam, że możliwość podłączenia słuchawek to standard.

Rozumiem, że regulacja głośności w samych słuchawkach nic tu nie pomoże?

Jaki wzmacniacz musiałabym kupić? (jak najtańszy)

Nie ma jakichś specjalnych słuchawek do gniazda cinch?

0
  • #4 27 Sty 2010 19:43
    Tawananna
    Poziom 9  

Odświeżam temat - byłabym baaardzo wdzięczna za odpowiedź na drugi post :)

1
  • #5 27 Sty 2010 19:55
    hojlo1
    Poziom 35  

Kup najtańsze głośniczki komputerowe (np. an allegro =~ 10zł) z gniazdem słuchawkowym i wzmacniaczem).
    Wejście zapinasz do TV (może przelotka potrzebna), a słuchawki do gniazda głośnikowego.

Potencjometrem w głośniczkach ustawisz silę głosu (czasami i w TV można i w słuchawkach , jak maja potencjometr)

Taniej się chyba nie da. :)

0
  • #6 28 Sty 2010 00:22
    Tawananna
    Poziom 9  

Dzięki! To jeszcze dwa pytania:

1. Czy każde głośniczki komputerowe mają wzmacniacz? Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie?

2. Jakiej przelotki potrzebuję? (nie ma możliwości podłączenia normalnie głośników - w końcu mają one taką samą końcówkę co słuchawki, a tych nie ma gdzie włożyć :)).

0
  • #7 28 Sty 2010 08:31
    hojlo1
    Poziom 35  

(Ciężko odpowiedzieć za wszystkich producentów głośniczków)

Raczej 99% głośniczków do komputera jest ze wzmacniaczem (rozpoznasz np. po kablu zasilającym, czy potencjometrze regulacji siły głosu, wyłączniku sieciowym)

Sprawdzasz w TV jaki jest gniazdo wyjścia dźwięku i taką przelotkę kupujesz (by na końcu wtyk od głośniczków pasował).

Pozdrawiam.:)

0